Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 87

  • 45 001
  • 825
# 270
Вярно е, но това нвма да повлияе при една нормално протичаща бременност. Няма да родиш от галене на корема, спокойно Simple Smile
Виж целия пост
# 271
Бременна съм за трети път и аз съм го правила, както сега, така и с предните бременности. За мен е пълна глупост това твърдение. Както каза Лютиче , ако бременността ти е нормална нито стрес, нито вдигане на тежко (аз редовно вдигах 15 кг. си бебе, докато бях бременна), нито пътуване, нито галене ще повлияят. Ако си е рискова бременност всичко може да създаде проблем.
Виж целия пост
# 272
Ако имаш безпроблемна бременност, нищо няма да стане от няколко докосвания. Ако имаш контракции и болки обаче (като мен), го избягвай.
Виж целия пост
# 273
На мен постоянно лявата ръка ми е на корема. С дясната държа телефон или книга 😂 Не го галя, но седи отгоре, за да си ги усещам.
Виж целия пост
# 274
Ако имаш безпроблемна бременност, нищо няма да стане от няколко докосвания. Ако имаш контракции и болки обаче (като мен), го избягвай.

Не са глупости това,
Моля ви се не казвайте, че са глупости. Ащо имаш болки и контракции дори да мажеш корема с боди лосион не е ок. Ако имате безпроблемна бременност правете каквото ви е на душата, но не обърквайте другите че това са глупости.
Да, някой жени вдигат по 15 кг, пушат, пият и износват без проблем, но това не значи че е правилно
Виж целия пост
# 275
Така е, Жаки. Вчера тръгнах да си слагам лосион, че бях спряла - е, така ме стегна, че се отказах.
Виж целия пост
# 276
Jakito999999 пак влизаш остро с коментар. Не цитирай Le Strange , защото коментарът беше мой. И малко изопачаваш нещата. Подчертах, че "ако бременността е нормална повечето неща не пречат". Не сравнявай това, че съм вдигала 1.5 годишно дете бременна с пушене на цигари и алкохол. Като баща му е на работа и нямах помощ от баби кой според теб трябва да го вдигне в количката, да го сложи в леглото да спи? Нямах проблемна бременност, нямах зацапване, нямах контракции, родих и двата пъти след термин и да вдигала съм си детето. Защото аз така съм преценила, нека другите да не го правят.
Виж целия пост
# 277
Така е, Жаки. Вчера тръгнах да си слагам лосион, че бях спряла - е, така ме стегна, че се отказах.


Определено. Когато имаш рискова бременност с всичко трябва да се внимава. Цитирах теб защото ти каза същото което и аз, че ако има контракции и болки и най малкото докосване е проблем. Simple Smile

Bibi85 не сравнявам вдигането на тежко с цигарите, просто нито това е ок, нито другото. Някой ще се подлъже че е ок да вдига тежко. Това че при теб не е имало проблем не значи че при друг няма да се появи ако си вдига тежко
Виж целия пост
# 278
Благодаря за отговорите! 💐

Водя се рискова бременност заради диабета, но не съм имала оплаквания както вие споделяте - болки, стягания, зацапвания. Единственото е, че доста съм притеснителна. Още повече как диабетът ми може навреди на бебето. Днес всички доктори само казаха спокойно и хубави мисли. Но ако усетя нещо, ще гледам да не пипам корема.
Виж целия пост
# 279
Имам някаква болка в областта на левия яйчник. Нормално ли е ? Други дами с подобни оплаквания има ли? В 6-ти месец съм .
Виж целия пост
# 280
Не е въпроса да не пипате корема, а да не се гали прекалено. Гърдите също.

Имам някаква болка в областта на левия яйчник. Нормално ли е ? Други дами с подобни оплаквания има ли? В 6-ти месец съм .

Болки все имах/имам, но все пак сподели с твоя АГ. Почивай повече, може да пиеш но шпа.
Болката ако е силна, върви на спешен.
Виж целия пост
# 281
Момичета, онзи ден бях на преглед, но забравих да питам лекарката, а съм на преглед чак на 09.10. Вече съм в 4-ти месец и мисля да започна с магнезия. Вие какъв магнезий пиете, приемате ли Омега 3 за бременни или други добавки освен фолиевата и какви?
Виж целия пост
# 282
Привет, по кое време на бременността се изследва дали плода е възможно да има диабет? В семейството ми баща ми беше с диабет и дядо ми (от страна на майка ми). С кръвно изследване ли се прави? Все още не съм ходила на никакви изследвания, в 10г.с съм, чак на 30ти имам час за ФМ.
Виж целия пост
# 283
На друг не му ли направи впечатление, че акушерката я е навикала. Те не могат ли да се държат с нас като с хора? Ако знаехме всичко, нямаше да имаме нужда от тях.
Виж целия пост
# 284
Привет, по кое време на бременността се изследва дали плода е възможно да има диабет? В семейството ми баща ми беше с диабет и дядо ми (от страна на майка ми). С кръвно изследване ли се прави? Все още не съм ходила на никакви изследвания, в 10г.с съм, чак на 30ти имам час за ФМ.

Прави се обременяване с глюкоза. Към 23-24 се проявява в повечето случай. Сподели с АГ и той ще ти даде съвети кога и как
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия