Майка ми почина в болница в деня, в който трябваше да я изпишат, уж с подобрение. Предния ден бях ходила да й оставя сок. Не я видях, само по телефона се чухме, защото беше по времето на ковид пандемията и не пускаха. Когато оставих сока , се прибрах с автобус. В момента, в който дойде автобуса и отвори вратите, буквално като от нищото се появи един мъж с патерица, който се насочи към мен и ме помоли да му дам пари за билет. Аз трябваше да се кача в този автобус и ако започна да ровя да му дам пари, ще изпусна автобуса. В същото време се боях да не ми дръпне портмонето, ако е крадец, дегизиран като трудно подвижен. Повдигнах рамене, направих някакво изражение на лицето си, което трябваше да изразява извинение, но може би по-скоро заприлича на нещо като пренебрежение. Качих се, валидирах си картата и се заоглеждах за този мъж, за да му дам пари за билет сега, вътре в автобуса. Нямаше го. На спирката също не се виждаше, нито наоколо, ако речем си е тръгнал от спирката и нямаше тълпа от хора, с която може да се е слял. Сякаш се изпари така внезапно, както и се появи. В този момент в главата ми се появи някаква мисъл, че отказах да направя добро и ще бъда наказана , но не беше като моя мисъл, а все едно някой ми я "засади" в главата, не мога да го обясня. На следващата сутрин се приготвяхме да си вземем мама от болницата, но ни се обадиха, че е починала. От тогава често си спомням случката с просещия човек и се питам дали беше чиста случайност, или пък някакво изпитание, което не издържах.
))))