Нашите кухни - тема 98

  • 41 867
  • 747
# 315
Препоръчайте смесител за кухня с издърпващ се чучур който се прибира сам, да не е нужно да се напъхва обратно. Гледах един на икеа, след издърпване като го пуснеш той си стои издърпан, трябва да го набуташ обратно в тръбата и да го понатиснеш да се задържи на място за което способства един о-ринг чрез фрикция.

Всички се прибират - системата е с един тежък топуз, който виси на маркуча и го тегли надолу. Така се прибират. Но аз моя топуз го изхвърлих, защото в цялата плетеница от тръбите на каналите и меките връзки нямаше място да пада свободно и запецваше. И затова си го избутвам с ръка, не ми тежи. Този, който си гледал, по някаква причина също е бил без топуза.

Виж тук е показан в комплекта.
https://stroydombg.com/product/%D1%88%D0%BB%D0%B0%D1%83%D1%85-gr … 0%B8%D1%82%D0%B5/
Виж целия пост
# 316
Здравейте, имам въпрос за мивките на Schock Nemo - дали има как да се направи до смесителя отвор за дозатор на сапун? нещо подобно като при Grohe от снимката? Видях една снимка на белещ се grohe смесител, който искам да поръчам, и вече се колебая дали да не сменя марката. Ако имате и други препоръки, ще се радвам - търся форма като на снимката в черно.



Мивките обикновено имат предварително частично пробити отвори отдолу. Някой се пробиват докрай с боркорона, други стават и с чук, което е малко рисково и трудно при монтирана мивка. Ето примерно видео: https://www.youtube.com/watch?v=7jlD_OAp8eM
Виж целия пост
# 317
Здравейте, имам въпрос за мивките на Schock Nemo - дали има как да се направи до смесителя отвор за дозатор на сапун? нещо подобно като при Grohe от снимката? Видях една снимка на белещ се grohe смесител, който искам да поръчам, и вече се колебая дали да не сменя марката. Ако имате и други препоръки, ще се радвам - търся форма като на снимката в черно.



Мивките обикновено имат предварително частично пробити отвори отдолу. Някой се пробиват докрай с боркорона, други стават и с чук, което е малко рисково и трудно при монтирана мивка. Ето примерно видео: https://www.youtube.com/watch?v=7jlD_OAp8eM

Благодаря! Ще се надявам мебелистите да имат инструменти да я монтират или ще купуваме боркорона на момента Grinning Май ще се придържам към Грое-то, което първоначално харесах. Многото избор и гледане ме обърква още повече
Виж целия пост
# 318
Всички се прибират - системата е с един тежък топуз, който виси на маркуча и го тегли надолу. Така се прибират. Но аз моя топуз го изхвърлих, защото в цялата плетеница от тръбите на каналите и меките връзки нямаше място да пада свободно и запецваше. И затова си го избутвам с ръка, не ми тежи. Този, който си гледал, по някаква причина също е бил без топуза.

Виж тук е показан в комплекта.
https://stroydombg.com/product/%D1%88%D0%BB%D0%B0%D1%83%D1%85-gr … 0%B8%D1%82%D0%B5/

Точно така, сменях наскоро в една от кухните си в чужбина и си беше с тоя топуз, но понеже в икеа не го видях, реших че в европа не е популярно. Принципно, ако се изтегля чучура то следва да идва с топуз, така ли?
Виж целия пост
# 319
Да, в комплекта е.
Виж целия пост
# 320
Решила съм да купя смесител с изтеглящ се на Интеркерамик, но не знам дали са качествени. Някой ползвал ли е такъв, да сподели мнение.
Виж целия пост
# 321
Решила съм да купя смесител с изтеглящ се на Интеркерамик, но не знам дали са качествени. Някой ползвал ли е такъв, да сподели мнение.
От консултант в магазин знам да избягвам да купувам продукти на Интер керамик.
Виж целия пост
# 322
Решила съм да купя смесител с изтеглящ се на Интеркерамик, но не знам дали са качествени. Някой ползвал ли е такъв, да сподели мнение.
От консултант в магазин знам да избягвам да купувам продукти на Интер керамик.
Точно така, не са особено качествени. Изберете, Идеал стандарт, Грое, Хансгрое.
Виж целия пост
# 323
И моите майстори на банята изрично ме предупредиха и ме питаха какво съм купила, като казаха, че ако е Интеркерамик, няма и да го монтират. Не беше. 
Виж целия пост
# 324
😂 😂 😂 И като не ти го монтират какво, ще си го монтираш сама, голямата философия...

Имам в едната баня един интер керамик на мивката, това ми допадна като размер, това си взехме. 2 години си работи чудесно, на твърда вода, нищо му няма. В другата виж имах видима, той мн ме дразнеше, смених го с хансгрое, който е ок, ама чак някакво невиждано чудо на чудесата не е. Смесител, като смесител(той между другото кухненски се водеше, но аз дуржа да са ми високи смесителите в баните) . Поръчах си сега някакъв незнаен за кухнята, гъвкав, мн съм доволна, почти като старият е, но има душ функция, за това го смених... Изобщо смесители се сменят като нещо не те изкефи, чак пък толкова специално нещо не са и никак не е казано, че марковият ще е мн по-прекрасен от немарковите.
Виж целия пост
# 325
Нищо им няма на Интер керамик, поздрави на майстора!
Ето от тази серия имаме в банята, ремонтирана през 2011 г. Съвсем наред са си.
https://praktiker.bg/bg/Smesiteli/SMESITEL-INTER-CERAMIC-KRISTI/p/119142
Много удобен смесител, с дълъг чучур, водата тече с подходящ ъгъл в средата на умивалника.
На 13 години си изглежда и работи чудесно.
Скрит текст:
Виж целия пост
# 326
В старата ни баня имахме душ система, работи си прекрасно поне 6 години, след това продадохме апартамента. Според мен нещата и са супер по отношение цена-качество.
Виж целия пост
# 327
Някой знаещ ако може да разясни кога се купува смесител за мивка с високо налягане и кога с ниско налягане. Чета на сайтовете на производителите, че ако например топлата вода ти идва от бойлер в къщата, то тогава следва да се използва смесител с ниско налягане, но не мога да проумея защо е така, след като на входа на бойлера студената вода е с високото налягане и не би трябвало да има разлика, освен ако бойлерът не е с 3/8 гъвкави връзки.
Виж целия пост
# 328
То не е до философията, ами човекът имаше предвид скорошен свой опит, буквално и монтажът е бил с перипетии и два пъти са правили рекламация още тогава, не знам какъв е бил моделът, но му беше дошло много. Предполагам, че имат различни модели и вероятно с различно качество. 
Виж целия пост
# 329
Не знам как работи налягането, но смесителите за ниско налягане имат допълнителна връзка. Другите имат 2, а тези за ниско налягане са с 3.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия