Бари (Пулия) и Матера (Базиликата) – Красивата Южна Италия - 8

  • 45 162
  • 754
# 465
Скачам в темата с едно налудничаво пътуване без нощувка Grinning излитаме рано сутринта за Бари и се връщаме много късно вечерта в София. Та се чудя кой лъч да хвана:
1. Матера и Алтамура
2. Алберобело и Локоротондо
3. Монополи и Полиняно
Ще се придвижваме само с градски транспорт. Идеята е да се пошляем из улиците и да се насладим на кратък city break.
Виж целия пост
# 466
Алтамура не си струва особено, така че ако държите на 1, само Матера. Но и така това ви е вариантът с най-много път.
Виж целия пост
# 467
Не знам дали винаги спират на едно също място, но например утре ако се вземе автобус, спира на Matera C.le stazione FAL, т.е. до гарата



Да, до Матера Чентрале са рейсовете, но пък тръгват от някъде си в Бари. Наистина не виждам опция с рейс от Бари Чентрале до Матера Чентрале..

Извинете, а как да се ориентирам кои вагони от влака Бари-Матера ще бъдат пренасочени към друга дестинация?

Това горе, което съм качила е за автобус. В приложението Trenit може да видите спирките на влака- на Altamura се разклонявал влака, единия за Матера. Ето може да видите по часове на тази снимка.  И ние за първи път ще пътуваме натам и на мен ми е притеснено, затова се чудя кой вариант да избера. Доколкото четох на други места трябва при качване да следим на кой вагон пише Матера.




Ето и това открих->



Като доколкото разбрах, онлайн билетите през Trenit се чекират автоматично и няма нужда да се търси машина, както е с хартиените.
Виж целия пост
# 468
На мотрисите отвън има табло с дестинацията - няма как да не ги видите.
Виж целия пост
# 469
За един ден и само в Бари да се разходите - пак е приятно.
Виж целия пост
# 470
Полиняно Heart
Виж целия пост
# 471
От всички изброени за мен е Матера,  но и дневна и нощна Матера.
Но щом е само за един ден, разходете се до Монополи и Полиняно и малко в стария град на Бари.
Виж целия пост
# 472
Добре, остават Матера и Полиняно Simple Smile ...ще почета и поразгледам снимки да видим накъде. Ще съм със сина ми, но той е на 12 почти е трениран да не мрънка Grinning
Виж целия пост
# 473
И аз търсех такъв полет, но не намерих Simple Smile Също бих пътувала пак дори и за един ден.
Виж целия пост
# 474
Въпрос към пътувалите директно с автобус от летището към Матера - може ли да се купят билети от шофьора или трябва онлайн? И ако може да ме насочите за сайт. Благодаря!
Виж целия пост
# 475
И аз търсех такъв полет, но не намерих Simple Smile Също бих пътувала пак дори и за един ден.

hali4ka85, ние ще пътуваме на 14.03 - петък Simple Smile
Виж целия пост
# 476
Въпрос към пътувалите директно с автобус от летището към Матера - може ли да се купят билети от шофьора или трябва онлайн? И ако може да ме насочите за сайт. Благодаря!

Сайтът е https://www.busmiccolis.it/en/
И да, купуват се и от водача.
Виж целия пост
# 477
Въпрос към пътувалите директно с автобус от летището към Матера - може ли да се купят билети от шофьора или трябва онлайн? И ако може да ме насочите за сайт. Благодаря!
Аз ползвах линк от сайта на летището:
https://bari.airports.aeroportidipuglia.it/puglia-airbus/
При избор на начална и крайна точка води до сайта за купуване на билети.
Но няма проблем да се купи и от шофьора, особено в ненатоварен сезон.
Виж целия пост
# 478
Привет, края на март/началото на април Бари подходящ ли е за пътуване с деца едното от които на година и малко в детска количка? Какво имам предвид - стари улици с калдаръм не са подходящи, музеи едва ли ще се посещават, по-скоро дали би било приятно просто да се шляеш из града без път и посока? Grinning И евентуално колко дни е оптимално?
Виж целия пост
# 479
Привет, края на март/началото на април Бари подходящ ли е за пътуване с деца едното от които на година и малко в детска количка? Какво имам предвид - стари улици с калдаръм не са подходящи, музеи едва ли ще се посещават, по-скоро дали би било приятно просто да се шляеш из града без път и посока? Grinning И евентуално колко дни е оптимално?
Е, то шляенето без път и посока няма мярка, докато ти омръзне или докато решиш, че е добре да имаш някакъв ориентир.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия