Студенти в Австрия - тема 2

  • 43 348
  • 809
# 315
Ей това ми прати:
https://www.stipendium.at

Тя няколко пъти си говори с тях по телефона и те и казаха в нейния случай какво е необходимо. Не знам дали го пише в сайта.

Здравейте, Jade, а знаете ли ако са студенти първи семестър в момента, за каква по-точно стипендия могат да кандидатстват и  къде?
Може ли да попитате дъщеря  Ви?
Синът ми гледа, търси, но…..
Виж целия пост
# 316
И си ко нищо не намери за стипендии
Виж целия пост
# 317
Единствената стипендия, която намери дъщеря ми изисква или уседналост на студент/родител над 5 години или да работи студента по трудов договор. Моята започна есента работа и вече получава стипендия, която накрая се оказа 733 евро месечно. Смята се индивидуално предвид дохода на родителите, братя и сестри дали има, дали учат и т.н. Един куп документи трябваше да приготвим и да преведем, но сумите, които и изплащат си струват усилията.
Виж целия пост
# 318
Здравейте, имам въпрос за Виенския икономически.
Когато има много кандидати, се провежда изпит. Обаче не намирам информация за изпита. На сайта на Виенския и на Техническия си има линкове за подготовка, но на сайта на Икономическия липсва или аз нещо не виждам...
Знае ли някоя от вас повече за този изпит?
Виж целия пост
# 319
Аз ще споделя каквото аз знам- изпит има винаги, от ковид време насам е онлайн, може би в някакъв момент ще стане отново присъствен (едно пътуване повече) . Сега за тази година информацията ще бъде обновена февруари месец. На сайта има изпитите от минали години. Може да се гледат за ориентир
Виж целия пост
# 320
Аз ще споделя каквото аз знам- изпит има винаги, от ковид време насам е онлайн, може би в някакъв момент ще стане отново присъствен (едно пътуване повече) . Сега за тази година информацията ще бъде обновена февруари месец. На сайта има изпитите от минали години. Може да се гледат за ориентир

Благодаря ви! Blush Не намирам изпитите от миналите години. Дали може да ме ориентирате къде на сайта са? Не знам колко пъти го прерових... Намерих само, че през юни има пробни онлайн.
Виж целия пост
# 321
Аз ще споделя каквото аз знам- изпит има винаги, от ковид време насам е онлайн, може би в някакъв момент ще стане отново присъствен (едно пътуване повече) . Сега за тази година информацията ще бъде обновена февруари месец. На сайта има изпитите от минали години. Може да се гледат за ориентир

Благодаря ви! Blush Не намирам изпитите от миналите години. Дали може да ме ориентирате къде на сайта са? Не знам колко пъти го прерових... Намерих само, че през юни има пробни онлайн.
Може би за WU е това е за НЕ, Етап 2 и четете надолу...... примерни изпити, литература за подготовка.... А това за АЕ, стъпка 2 .....
Многокомпонентен тест каза синът ми, когато някой пита преди месец-два.
Точно така - Владеене на езика, Елементарни знания по икономика и бизнес, математика - това е изпита.
Виж целия пост
# 322
Многокомпонентен тест каза синът ми, когато някой пита преди месец-два.
Виж целия пост
# 323
Благодаря ви!
Дъщеря ми искаше за тази част да разбере какво съдържа: елементарни знания по икономика и бизнес. С немския и математиката няма да има проблем.
След изчетените страници разбрах, че първо има един тест OSA за самооценка, в които също има въпроси по математика, немски, английски и икономика.
Истинският изпит (ако решат да го има) е на платформата WISEflow. Там има качени пробни изпити и след регистрация могат да се видят.
Ще трябва да се регистра там, за да ги направи.
Виж целия пост
# 324
На нас ни казаха, че точно при математиката е нужна подготовка ,сина ми е с перфектен немски, не за друго ,а защото системата на преподаване на мат там е по-различна ,и вероярността да не се ориентира във задачата не е малка....
Виж целия пост
# 325
На нас ни казаха, че точно при математиката е нужна подготовка ,сина ми е с перфектен немски, не за друго ,а защото системата на преподаване на мат там е по-различна ,и вероярността да не се ориентира във задачата не е малка....

Ами тя  в НЕГ ще има писмена и устна матури по немска математика, така че да се надяваме, че е по-близка до австрийската...
Виж целия пост
# 326
Здравейте! Има ли някой, който може да ми помогне с информация за Академията за изящни изкуства във Виена? Имате ли деца, които учат там. Интересувам се от възможности за учене на английскеи в академията.
Виж целия пост
# 327
Рано  и е на щерката да работи, но тази стипендия ме заинтересува 🫣яко са време  трудов стаж е нужен за нея?
За общежитието с моят супер скромен опит-това е политика на собственика на сградата.В сегашното единична стая, шерва баня и кухня с едно момиче, във Фоворитен има право на гости -четири нощувки  месечно, по две на две седмици.Пътува 30 мин.до икономическият, никакъв проблем не е.
В новото -в района на Мария Хилфер няма ограничения, но ще ползва двойна стая сама, пътува 20мин.
Виж целия пост
# 328
Три месеца трудов стаж трябваше да има за да кандидатства за стипендията. Тя е на стажантска позиция, платена на 4-часов работен ден, но явно и това се признава.
Аз съм много доволна, защото с 1000 евро заплата и 733 от стипендията се справя чудесно. Даже и остават за екскурзии и глезотии.
Виж целия пост
# 329
Jade,  супер звучи, браво!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия