Студенти в Австрия - тема 2

  • 43 337
  • 809
# 375
Децата ползват предимно  картата  Револют и плащат с карта, но и за в брой няма проблем. За интернет не мога да кажа-включен е.
Виж целия пост
# 376
Днес ми попадна курс за подготовка по специалността „Бизнес и икономика“ в WU WU BBE Entrance Exam Preparation е лекционен курс, разработка от екипа на Study in Austria, която цели да подпомогне кандидат-студентите при полагането на реалния изпит за прием за бакалавърската специалност „Business and Economics” в Икономически университет Виена. Курсът ще бъде наличен началото на март месец след актуализация на изискванията от университета.
Може би ще е добре да се добави в първия пост за следващата тема, както и координатите на Мария, пак за подготовка за изпита.
Виж целия пост
# 377
Моето кара само с картата Револют. Има и австрийска, но я ползва май само да си зарежда Революта. С кеш почти не работи.

Сетих се още нещо. Не помня даи съм го пускала тук - https://impfservice.wien/hpv-humane-papilloma-viren/
Безплатно ваксиниране на лица /мъже и жени/ до 30г. възраст за НРV вирус в Австрия.
Навремето, когато дъщеря ми беше на 12г и се полагаше в Бг по каса тази ваксина много се чудих, четох, четох и накрая не се реших да я ваксинирам. Сега отново темата ми излезе на преден план. Ваксината е 9-валентна, т.е. срещу 9 щама и е най-новата, която се прилага и в Бг -Gardasil 9 . Някой от вас ваксинирал ли се е/или детето си? Имате ли впечатления/наблюдения от ваши близки?
Притесняват ме твърденията за възможно последващо отключване на автоимунни/неврологични заболявания. Те не, че не съществуват като вероятност и при задължителните ваксини, но в случая имунизацията е доброволна.
Виж целия пост
# 378
Да, ваксинирах дъщеря си на 16 с тази ваксина, купена в Гърция - покрива повече щамове от предлаганата в България.
Ваксинирах я също доста късно, по същите съображения.
Моят личен лекар ваксинира сина си и гинеколожката ми - внучка си. Увериха ме, че вече е много прилагана в Европа и дори да е имало проблеми, които така или иначе не са доказани, вече са изчистени.
Братовчедите - момчета в Лондон също са ваксинирани. Мъжете са носители и се препоръчва и те да бъдат ваксинирани.
Нямаше никакви оплаквания след слагане на ваксината.
Мисля, че се слагаха три ваксини пред няколко месеца.
Виж целия пост
# 379
Имам един въпрос за наемите. Стая с отделна баня, малък кухненски бокс, бюро и легло с включени отопление, Интернет и телевизия за един човек самостоятелно цена да кажем от 650 евро на месец нормална ли е за Виена?
Виж целия пост
# 380
Да
Виж целия пост
# 381
Даже май е евтино. В нашето общежитие е 800+.
Виж целия пост
# 382
Моето кара само с картата Револют. Има и австрийска, но я ползва май само да си зарежда Революта. С кеш почти не работи.

Сетих се още нещо. Не помня даи съм го пускала тук - https://impfservice.wien/hpv-humane-papilloma-viren/
Безплатно ваксиниране на лица /мъже и жени/ до 30г. възраст за НРV вирус в Австрия.
Навремето, когато дъщеря ми беше на 12г и се полагаше в Бг по каса тази ваксина много се чудих, четох, четох и накрая не се реших да я ваксинирам. Сега отново темата ми излезе на преден план. Ваксината е 9-валентна, т.е. срещу 9 щама и е най-новата, която се прилага и в Бг -Gardasil 9 . Някой от вас ваксинирал ли се е/или детето си? Имате ли впечатления/наблюдения от ваши близки?
Притесняват ме твърденията за възможно последващо отключване на автоимунни/неврологични заболявания. Те не, че не съществуват като вероятност и при задължителните ваксини, но в случая имунизацията е доброволна.

Дъщеря ми има две дози Gardasil 9. През м.Май ще слага трета доза. Бих ваксинирала и себе си при първа възможност.
Виж целия пост
# 383
Тъй като бях проучвала въпроса преди да попадна на кампанията в Австрия, в болница ВИТА в София имат такава програма със същата ваксина като плащаш само ваксината.
Виж целия пост
# 384
Аз тъкмо се озъртам къде да направим тази ваксинация, защото прескочихме възрастта за безплатната кампания. На ваше място бих се възползвала от австрийската оферта.
Ваксината може да се поставя до 45 г. и то при отрицателни изследвания за щамовете на ЧПВ. После не се препоръчва. Гледам, че в Германия до 17 г. е безплатно. Пък ние сме хем най-зле със статистиката по ваксинирани и болни, хем само 2 години се отпускат за ваксинация на тийнейджърите.
Виж целия пост
# 385
Дребни парички в брой винаги нося. Монети и поне 10 броя по 5 евро

@Aila, 650E за самостоятелна стая е добър наем.
Виж целия пост
# 386
Здравейте!
Търся Zwischenmiete за целия юли или август във Виена за две момичета 11 клас, които искат посещават езиков курс, но местата с настаняване вече са заети. Едната ще е пълнолетна, другата на 17г.
Виж целия пост
# 387
Да повдигна темата с един въпрос, който и преди сме обсъждали. Но да потърся по-актуална информация. На девойката изтича преференциалният период към А1 и се чудим дали да го подновяваме договора или да се търси австрийски оператор. Та ако някое дете е преминало изцяло на австрийски оператор с нет и разговори в ЕС и е доволно, моля да споделите. Ориентировъчни финансови параметри също ще са полезни.
Тя също ще си провери, разбира се.
Виж целия пост
# 388
Моята студентка мина през ноември на такъв план (първият в списъка за 14,90 евро)
https://www.spusu.at/
Казва, че е много доволна. Тукашния и план беше по-скъп с подобни параметри, но в последните месеци плащахме такси за мобилните данни и никак не беше приятно.
Виж целия пост
# 389
Аз имам един въпрос - беше ли им трудно на децата първата година с немския език? Въпреки, че имат сертификат за владеене на езика от БГ, знам че започнеш ли да учиш на чужд език е много трудно. Предполагам, че и непознати думи са имали и говоримият НЕ не е лесен в началото. Моята дъщеря се притеснява най-много от това, че няма да разбира всичко. (то има време още докато реши дали ще учи в чужбина, но от сега се е наплашила много)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия