Майски бебета 2024-Тема 4🍂

  • 19 992
  • 786
# 645
Момичета, моето бебе вчера направи шест месеца и при педиатъра измерихме 8.200 кг, 69 см. височина и 45 см. обиколка на главата. Последното бая ме притеснява, защото попада в 91-ви персентил. Миналият месец пак беше така. В интернет пише, че чак след 97-ми персентил може да е в риск от проблем. Но аз да питам и тук вие дали имате опит/знание по въпроса?

Не съм запозната - какъв е точи персентил?
Виж целия пост
# 646
Когато давам моркови или тиква, акото е оранжево. Онзи ден беше зеленикаво, заради грахта и броколите. Smiley
Поръчала съм дървена играчка за елхата с името на Гого. Ще я покажа като пристигне. Изглеждаха много красиви тези играчки.
Виж целия пост
# 647
За рапичното олио се разрових тук във форума, има отговори от Хип точно за начина на извличане и за киселината който обикновено са проблемни. По техни думи нещата са избегнати, така че давам рапично. Цветът на акото вече дори не го гледам, всяка храна го променя. 😀 Утре сме на консултация и ще питам за глутена, че още му се чудя. Все още девойката си хапва всичко, за разлика от съня с това проблеми нямаме. 😀 Заместила съм обяда и следобедната, но ние се захранваме от 5+, вече почти 2 месеца.
Виж целия пост
# 648
Да покажи я,ние се стягаме за коледна фотосесия,днес пускаха декорите😃
Виж целия пост
# 649
Момичета, как изцяло заместихте хранене? Давам му 150мл пюре и спирам да предлагам мляко след храненето, нали? И д а плаче ще свиква..
А кла вкарахте месото? Колко гр се слагат? Чета 1/4 от пюрето да е месо..
Виж целия пост
# 650
Моята още 1/2 пюре не може да изяде от месните, направо се отчайвам кога ще успея да заместя хранене. Захранвам от 1м. Кашата само веднъж си е изяждала цялото количество. Не знам, не знам
Виж целия пост
# 651
Ние от скоро сме с изцяло заместено обедно и следобедно хранене (даже не всеки път). Захранвам от 4ти навършен. Аз му давах пюрето и след като спираше да яде не му предлагах мляко, а след 20тина минути отново пюрето. Има моменти, в които е решил че няма да яде пюре и тогава се принуждавам да направя АМ. За щастие това са редки случаи или най-често ако преобладава броколи като вкус.
Виж целия пост
# 652
Ами спрях са предлагам АМ като увеличех пюрето до около 130-150 гр.
Местото вкарвам като нов зеленчк.Добавям 2 лъжички заготовка към зеленчуковато пюре и увеличавам постепенно.
Виж целия пост
# 653
Момичета, как изцяло заместихте хранене? Давам му 150мл пюре и спирам да предлагам мляко след храненето, нали? И д а плаче ще свиква..
А кла вкарахте месото? Колко гр се слагат? Чета 1/4 от пюрето да е месо..

Би трябвало след 150 гр. порция да се е нахранило бебето вече. Моето и около 60-70 гр просто спря да пие мляко, след това увеличи пюрето много бързо. Ако изяде 150 според мен не предлагай, може да е жадно ако търси мляко, така че давай водичка.

Зависи какво е месното съдържание на заготовката. От тези на Плазмон го смятах, директно половин бурканче от 80 гр слагам. Там е 30% в бурканче, тоест на половинката се падат 12 гр месо. Трябва да се достигне до 20 гр в някакъв момент.
Виж целия пост
# 654
Дени, не е задължително да са на една марка изобщо. Аз чета състава и вземам такива, които са 100% плод/зеленчуци. Лук, копър, домат са все неща, които трябва да ядат. С мазнина в тях не купувам, особено рапично масло. Слагам си в нас високоолеиново слънчогледово, кокосово също може.

Mokka, a какво пюре купуваш и откъде? Аз 100% зеленчуци намирам само чист пащърнак, морков и тиква. Всичко останало има рапично олио. А сливите на Хип имат дори захар
Виж целия пост
# 655
Дени, не е задължително да са на една марка изобщо. Аз чета състава и вземам такива, които са 100% плод/зеленчуци. Лук, копър, домат са все неща, които трябва да ядат. С мазнина в тях не купувам, особено рапично масло. Слагам си в нас високоолеиново слънчогледово, кокосово също може.

Mokka, a какво пюре купуваш и откъде? Аз 100% зеленчуци намирам само чист пащърнак, морков и тиква. Всичко останало има рапично олио. А сливите на Хип имат дори захар

Малко по-напред дадох примери, но основно взимам BabyBio, Holle и органик серията на Gerber. Не всички са им така, но чета състава и търся само зеленчуци и вода. В смесените зеленчуци по-често има добавена мазнина, но поне да е зехтин гледам.
Виж целия пост
# 656
Момичета имам въпрос - тези дни Борис ще дава урина за изследвания, за първи път ни е. Купих колектор, ще го чакам да пиша и след това какво? В нормално контейнерче ли изсипвам урината от колектора?
Виж целия пост
# 657
Момичета имам въпрос - тези дни Борис ще дава урина за изследвания, за първи път ни е. Купих колектор, ще го чакам да пиша и след това какво? В нормално контейнерче ли изсипвам урината от колектора?

Аз винаги взимам стерилни контейнери включително и за нас.
Виж целия пост
# 658
Момичета имам въпрос - тези дни Борис ще дава урина за изследвания, за първи път ни е. Купих колектор, ще го чакам да пиша и след това какво? В нормално контейнерче ли изсипвам урината от колектора?

Взимаш си контейнер от аптеката, сипваш вътре и носиш в лабораторията.
Виж целия пост
# 659
Преди да сложиш колектора го измиваш хубаво. Не е зле да си вземеш повече колекторчета. За всеки случай. Не че е трудно, но докато схванем как точно да го сложим похабихме 2-3. Контейнерчето да е стерилно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия