Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как мога да възстановя апетита си по време на бременност?
Какво представлява амниоцентезата и какви са нейните резултати?
Как да кача снимки в албум за бременни майки?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как мога да възстановя апетита си по време на бременност?
Намаляването на апетита по време на бременност е често срещано явление. Важно е да поддържате балансирана диета и да се консултирате с вашия лекар. Опитайте се да консумирате по-чести, по-малки хранения, избягвайте мазни и тежки храни и се съсредоточете върху продукти, които ви харесват. Уверете се, че сте добре хидратирани и приемайте витамини.
-
Какво представлява амниоцентезата и какви са нейните резултати?
Амниоцентезата е медицинска процедура, при която се взема проба от околоплодната течност за изследване на генетичните аномалии или хромозомните нарушения на плода. Резултатите могат да покажат наличието на такива състояния като синдром на Даун. От съществено значение е да се консултирате с вашия лекар за допълнителна информация и да се подготвите за възможните резултати.
-
Как да кача снимки в албум за бременни майки?
-
Какви са признаците на контракции по време на бременност?
-
Как мога да отслабна след наддаване на тегло по време на бременност?
.Не се бях замисляла да се заканям на таткото,ама наистина той ще е най-големия виновник ако пак е момченце.
.Абе,както и да е.Важното е да си ги виждаме редовно и да ни се развиват нормално.Пък другото не е чак от значение
, не на мишката.
.
Сладки сънища и до утре!
. От известно време започнах пак да повръщам и то повече от колкото през първото тримесечие
. Не мога да хапна нищо, пия само мед разреден с мин. топла водичка. Утре пак ще ходя на док да видя какво ще ми каже. Чудех се има ли друга мама с подобен проблем и някой знае ли на какво се дължи
. Нямам и на представа какви изследвания да си пойскам да ми направят. Другото странно при мен е, че ме боли стомаха горе където започват ребрата
и то не е точно болка, а го усещам като надут балон пълен с "течност" например. Това дали го усеща някоя от вас
. Ох вече съм много претиснена, преди да забременея бях много здрава, като казвам много, това ще рече че на 2-3 год. един път да ме хване лека настинка и нищо повече, а сега съм доста исплашена, постоянно имам някакво нерасположение /писах преди няколко дни и за нервните кризи 


, свива си крачетата, после ръцете.... Доки каза че това говори добре за него.


..Аз като се сетя колко е гадно това повръщане
...Няма как да не е приятен! Да му се насладите
!!! Да си много здрава, винаги усмихната и всички много да те слушат и радват. Следващите 5-6 месеца много спокойствие и прекрасни моменти, а август да гушнеш здравичко, усмихнато бебче