Кутия за обяд - какво приготвяте за училище и офиса? Тема № 16

  • 46 138
  • 976
# 315
Бибикота, браво, държиш фронта със снимките!😃 С удоволствие ги гледам.😉
Можеш ли да споделиш рецептата за соления кекс? И какви са тези кашкавалени (?) пръчици, които приличат на усукани въженца (конкретна марка, още по-добре и снимка на опаковката, имам предвид)?🙂
Александра, запазих рецептата за бисквитките.🙂
Виж целия пост
# 316
Закуска пържени филии с яйца и кашкавал .
Обяд домашен дюнер ( тортила, маруля , пилешко филе тънко нарязано, картофи и малко кетчуп).
Айрян, мъфини и вафла.
Виж целия пост
# 317
За утре. Кифлички със шоколад.
Виж целия пост
# 318
Долче, това което наричаш въженца е вид меко турско сирене. На вкус е като моцарела.
https://balkansofra.bg/milk-products/cheese/sirene-na-plitki-muratbey

 Солен кекс

4 яйца
1 ч.ч. кисело мляко
1 пакетче бакпулвер
1/2 ч.ч. олио
2 ч.ч. брашно
1 ч.ч. сирене

       Всичко се смесва добре в тази последователност. Не е нужен миксер. Понякога добавям кашкавал, шунка, маслини, сушен домат, някакъв салам. Общо взето изчисти хладилника.
       Пече се в предварително загрята на 180 С фурна.

       От днес са онлайн и ми отпадна приготвянето на кутии. Съвсем забравих да снимам. Закуската беше мюсли с мед. А, обяда е печена скумрия с картофена салата.
Виж целия пост
# 319
Благодаря! Ще се пробва този кекс, дано да и' хареса на моята госпожица!😃
Днес пожела пица за обяд. И тук са онлайн от днес.
Виж целия пост
# 320
Настоящата ми работа е такава, че няма никакви удобства за хранене! Правя си или сандвичи, или си купувам пак нещо подобно от обектите в близост до работата.
Виж целия пост
# 321
Сега като са онлайн. Го караме малко по- айляк. Закуска: добруджанки, а за обяд пилешка супа.

Виж целия пост
# 322
Палачинки с домашен мармалад
Боб и пилаф от ориз и булгур
Бискиви
Забравила съм айрян да сложа
Виж целия пост
# 323



За първи път снимам, да подкрепя bibikota, с участие.
Виж целия пост
# 324
Днес с ММ сме на омлети с котидж и хуск, пълнеж сирене, луканка, и ще си вземем по една шепа чери домати от магазина, на място ще направя една салата.
Виж целия пост
# 325

За тийнката.
Виж целия пост
# 326
За днес да се похваля за ученика
Баница по зоната и нарязани ябълки
Виж целия пост
# 327

За утре блат от  котидж сирене и яйца-
 пица с шунка .
Виж целия пост
# 328
Охх трябва да почна и аз да снимам, но сутрин съм на автопилот и все забравям. Яденете днес на моите диваци е:
Б1: барнита, наденичка печена, кисели краставички и хляб , вафли и брускети
Б2: барни и домашна баница (той яде на стола и закуската от училище си я яде)
Виж целия пост
# 329
Привет! Радвам се, че се включвате, благодаря за подкрепата! Друго си е да има от кой да си откраднеш идейка 😉.
    Ваканцията свърши, жалко, много за кратко, но започваме пак с кутиите очаквайки следващата.
  Закуска днес, мини банички и ябълка.

Купих си малки силиконови форми от Кауфланд, но ми се струва, че придават някакъв странен аромат когато пека нещо в тях. Случвало ли му се е на някой друг? Чудя се дали не тровя всички в къщи!?
   За обяд, пилешки шницели на фурна, разядка с извара и чесън, и морковена салата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия