Войната в Украйна 3

  • 1 029 509
  • 23 995
# 285
Това с компромиса може и да се окаже неизбежно, но е много лош прецедент. Това ще е знак към всеки агресор, че може да нападне, да завземе много и после като голям компромис да си задържи малко. Ми кеф, защо всеки да не се пробва?
Скрит текст:
Все едно идва някой, разбива вратата, изнасилва те, после идва полиция и ви убеждава да направите компромис - той да си отиде по живо по здраво и повече да не прави така, а ти да си останеш вкъщи доволна, че е било само веднъж.
А как би могло да се избегне?
Виж целия пост
# 286
Това с компромиса може и да се окаже неизбежно, но е много лош прецедент. Това ще е знак към всеки агресор, че може да нападне, да завземе много и после като голям компромис да си задържи малко. Ми кеф, защо всеки да не се пробва?
Скрит текст:
Все едно идва някой, разбива вратата, изнасилва те, после идва полиция и ви убеждава да направите компромис - той да си отиде по живо по здраво и повече да не прави така, а ти да си останеш вкъщи доволна, че е било само веднъж.
А как би могло да се избегне?

Да не се допусне този прецедент, или поне цената на прецедента да е толкова висока, че да разколебае следващите мераклии. Тоест руската победа да е толкова пирова, че друг да не се пробва повече.
Виж целия пост
# 287
40+% от руснаците искат край на войната дори СВО да е неуспешна. Толкова са и украинците, които са готови да отстъпят територии, но войната да приключи.
Ако зависи от хората във воюващите държави, войната ще свърши още утре и на никой няма да му се налага да прави компромиси.
Виж целия пост
# 288
А какво правим с другите 50+%? Те не са ли мнозинство все пак и не зависи ли и от тях?
Виж целия пост
# 289
А какво правим с другите 50+%? Те не са ли мнозинство все пак и не зависи ли и от тях?
Винаги има хора, които не могат да преценят или нямат конкретно мнение. Фактът, че желаещи да се бият на фронта от двете страни, не личи да има достатъчно, също е показателен.
Виж целия пост
# 290
А какво правим с другите 50+%? Те не са ли мнозинство все пак и не зависи ли и от тях?
Винаги има хора, които не могат да преценят или нямат конкретно мнение. Фактът, че желаещи да се бият на фронта от двете страни, не личи да има достатъчно, също е показателен.
Има голяма разлика да се страхуваш от смъртта и да искаш чужда държава да те окупира.
Не смятам, че липсата на доброволци показва нещо друго, освен че хората имат желание да живеят и ако може други да умрат на тяхно място. Това е човешки страх и го има в почти всички хора по света, не само в украинци и руснаци.
Единици са такива, които биха се пожертвали за другите, повечето хора не биха го направили дори заради собствените си деца.
Но аз смятам, че този процент 40+ е силно преувеличен. Хората искат войната да свърши, но ако им се постави директно въпроса дали да се предадат и така да свърши, почват да дават заден, че не искат по този начин. Поне моите впечатления от разговори са такива.
Виж целия пост
# 291
Да го направят като с Бородинската битка - едните победили, ама другите не били победени. Всеки се пише за победител за вътрешна употреба и войната да спре. Путин много пъти имаше възможност да го направи, но не иска.
Виж целия пост
# 292
А какво правим с другите 50+%? Те не са ли мнозинство все пак и не зависи ли и от тях?
Винаги има хора, които не могат да преценят или нямат конкретно мнение. Фактът, че желаещи да се бият на фронта от двете страни, не личи да има достатъчно, също е показателен.
Има голяма разлика да се страхуваш от смъртта и да искаш чужда държава да те окупира.
Не смятам, че липсата на доброволци показва нещо друго, освен че хората имат желание да живеят и ако може други да умрат на тяхно място. Това е човешки страх и го има в почти всички хора по света, не само в украинци и руснаци.
Единици са такива, които биха се пожертвали за другите, повечето хора не биха го направили дори заради собствените си деца.
Но аз смятам, че този процент 40+ е силно преувеличен. Хората искат войната да свърши, но ако им се постави директно въпроса дали да се предадат и така да свърши, почват да дават заден, че не искат по този начин. Поне моите впечатления от разговори са такива.

То много зависи как ще се зададе въпроса. Едно е "вие искате ли войната да свърши?"
                                                                                        друго е "Вие искате ли Украйна да капитулира, да се откаже от една пета от територията си, да унищожи армията си, да се откаже да влиза в НАТО, да проведе "денафицикация и да постави икономиката си в зависимост от Русия"
Виж целия пост
# 293
Няма никакъв напредък за бъдещето на Украйна в НАТО. За тяхно съжаление това е настроението при американците, и при германците, при това между всички партии.
И с плащането с ресурси ще има проблем според укр.конституция, но там да речем ще го измислят.

Въпроса е, че колкото повече се точи войната, толкова повече пред украинците ще стои въпроса за намаляване на възрастта за мобилизация. Вече активно го обсъждат, вкл. от хора във властта.
И колкото повече се точи тая война толкова повече избора за тях става територия или население.
Виж целия пост
# 294
.
И колкото повече се точи тая война толкова повече избора за тях става територия или население.
Не е е такъв изборът, защото територията  също върви с население. Няма само "или".
Изборът е между територия И население или население.
Виж целия пост
# 295
Няма държава без територия.
Виж целия пост
# 296
Нидерландия разрешила доставените от нея Ф16 да се използват за унищожаване на военни цели в Русия.
Изтриха ми поста преди време,да напомня ,че от много желаещи и копнеещи за руските традиции и живот,едва 150 човека от цял свят са подали за визи,за да живеят както мечтаят,нито 1 българин. Официално едно семейство и един господин са усетили красотите на руский живот. Семейството бързо се върнало, самотника се овъртял и сега плаче на държавата си да му помага да се връща.
Украинците поставени насила да живеят в най-традиоционите, правилни и божествени правила на Русия,само в главите на руский мир ще се примирят.
Виж целия пост
# 297
Скъпа ни е Украйна, доказа се струва усилията.
 Само увреден мозък е  против да се защитава.
Цитат
☢️ Според BILD, наскоро се появи информация, че Украйна сериозно обмисля възстановяването на ядреното оръжие, което шокира съюзниците.
➡️ За това пише експертът по анализ на открити данни Юлиан Рьопке. Той твърди, че е имал възможност да разговаря с неназован високопоставен украински служител, който заявил, че Украйна няма да допусне още един „руски поход към Киев“.
💬 „Разполагаме с материали и с необходимите знания. Ако получим такава заповед, ще ни трябват само няколко седмици, за да създадем първата бомба“, предупреди този украински служител, отговарящ за доставките на оръжие. Според него Западът трябва „по-малко да мисли за червените линии на Русия и много повече за нашите червени линии“.
https:-spam302-/Tsaplienko
Тази информация  има и други публикации,  Зеленски го казва, НАТО или атом, за сега избираме НАТО.  това по памет.
Виж целия пост
# 298
Скрит текст:
Скъпа ни е Украйна, доказа се струва усилията.
 Само увреден мозък е  против да се защитава.
Цитат
☢️ Според BILD, наскоро се появи информация, че Украйна сериозно обмисля възстановяването на ядреното оръжие, което шокира съюзниците.
➡️ За това пише експертът по анализ на открити данни Юлиан Рьопке. Той твърди, че е имал възможност да разговаря с неназован високопоставен украински служител, който заявил, че Украйна няма да допусне още един „руски поход към Киев“.
💬 „Разполагаме с материали и с необходимите знания. Ако получим такава заповед, ще ни трябват само няколко седмици, за да създадем първата бомба“, предупреди този украински служител, отговарящ за доставките на оръжие. Според него Западът трябва „по-малко да мисли за червените линии на Русия и много повече за нашите червени линии“.
https:-spam302-/Tsaplienko
Тази информация  има и други публикации,  Зеленски го казва, НАТО или атом, за сега избираме НАТО.  това по памет.

Интересно е кой ще издържа Украйна, ако тя държи на "червените си линии". Едва ли има вариант в който и те издържат от А до Я, и се съобразяват с червените ти линии, които е възможно да не съвпадат с червените линии на издържащия. Т.е., ако НАТО реши, че иска Украйна да има ядрено оръжие, няма други варианти. Но ако това е червена линия за НАТО, фалитът вероятно е на един ден разстояние.
Виж целия пост
# 299
Това си е техен проблем. Кой  издържа путин? Като спира от 1.1. 25  тръбата към Европа? Или само той може да плаши и  да изнудва?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия