Войната в Украйна 3

  • 1 003 487
  • 23 071
# 23 055
“Компромисите” са непроменените условия:

Малко преди речта си на икономически форум в Санкт Петербург, Путин отново говори за евентуални мирни преговори във войната срещу Украйна. Русия е готова, както поиска американският президент Тръмп, да направи компромиси за мирно споразумение, при условие че Украйна направи същото, заяви Путин на среща с чуждестранни информационни агенции.
Путин обаче продължи да настоява за пълен контрол над украинските региони Донецк и Луганск в Донбас като предварително условие за мир. Той не предостави подробности за евентуални руски компромиси.
Русия разполага с всички ресурси, за да постигне военните си цели, твърди Путин, но страната му е готова „да постигне споразумение с Украйна по мирен път“. Прекратяването на огъня не е необходимо за започване на евентуални мирни преговори, добави президентът.
Путин отново предложи бившия канцлер Герхард Шрьодер като евентуален посредник. „Кой, ако не Шрьодер, би могъл да действа като посредник?“, попита той. ЕС, от своя страна, не може да бъде посредник, а може само да окаже подкрепа, продължи Путин.
Виж целия пост
# 23 056
Путин обаче продължи да настоява за пълен контрол над украинските региони Донецк и Луганск в Донбас като предварително условие за мир. Той не предостави подробности за евентуални руски компромиси.
Русия разполага с всички ресурси, за да постигне военните си цели, твърди Путин, но страната му е готова „да постигне споразумение с Украйна по мирен път“.
Разполага с всички ресурси без бензин и ПВО.

Нахално е да искаш да контролираш Донецк и Луганск, когато не контролираш небето над Москва и Санкт Петербург.

Мирният му път го видяхме. Изрод, почернил милиони украински и руски майки.
Виж целия пост
# 23 057
Моля да говорите какво иска путин като свърши тази война. Да чуем тогава мнения.
 Лесно се повтаря пропаганда. Бяхме оплетени в такава, късмет да я  разкъсаме въобще и то не цялата, вие  я поддържате жива.
Виж целия пост
# 23 058
Зеленски му написа писмо днес.

Няма да имате достатъчно пари и политическа власт, за да продължите да купувате лоялността на руснаците, както правите вече 26 години. Ще направим всичко, за да накараме света да се погрижи за това.

Вчера получих доклад за загубите на вашата армия на фронта в Украйна през май. Това отново са над 30 хиляди убити и тежко ранени руснаци. Водим тази цифра всеки месец и имаме видео потвърждение за всяка ваша загуба – това не е неоснователно.

Не очаквахте пълномащабна съпротива от Украйна и не предвиждахте, че всичко ще стигне толкова далеч. Но всички сме тук – в петата година на пълномащабен сблъсък.

Не се страхувайте да излезете от войната – това е основното, което се изисква от вас сега.

Ако лично вие не стигнете до идеята, че е време да се сложи край на тази война, Украйна ще продължи да се бори за своето съществуване. Ще имаме хора, които ще ни подкрепят.

Но ще трябва да се бориш много повече за съществуването си – не за Русия, а за личния си живот. И това не е заплаха нито от мен, нито от Украйна. Това са факти от руската история, които добре познавате: когато Русия се умори, настъпват промени.
Можем да работим за такава умора.
Можеш да спреш войната си.
https://www.president.gov.ua/news/vidkritij-list-prezidentu-rosi … d-preziden-104769
Виж целия пост
# 23 059
Аз пък мисля, че доста европейци ще искат да идат в Украйна след войната, защото ще има възстановяване и ще се въртят големи пари. Много компании ще искат да се включат. Но ме съмнява, че българските ще са след фаворитите, не и след отношението напоследък.

Мнение на руски депутат, на руски е, но вярвам, че всички ще го разберат.
Скрит текст:
Виж целия пост
# 23 060
путин е ясно, че е бита карта, но и другарчето му тръмп– също:
https://www.bbc.com/news/articles/clypy34wd05o

"Камарата на представителите на САЩ одобри законодателство за предоставяне на помощ на Украйна и налагане на санкции срещу Русия, като повече от дузина републиканци се противопоставиха на ръководството си и гласуваха в подкрепа на законопроекта.
Около 18 републиканци се присъединиха към демократите, за да подкрепят Закона за подкрепа на Украйна в четвъртък, който беше приет с 226 гласа „за“ срещу 195 „против“.
Това е поредният случай на откъсване на републиканците от президента Доналд Тръмп наскоро.
Малко вероятно е обаче законопроектът да стане закон, тъй като трябва да бъде приет и от Сената, а след това да получи подписа на Тръмп. "

Може и да не го приемат този закон, но настроенията са ясни. Не е добре, когато и своите те изоставят.
Виж целия пост
# 23 061
За там пишат журналисти, че Джонсън предупреждавал републиканци да не подкрепят и гласуват против, ама се намериха, които не послушаха. Но малко вероятно Тръмп да подпише, а трябва и през Сенат да мине.
Виж целия пост
# 23 062
Въпросът не е дали законът ще мине или не. По-важното е, че още има нормални хора, които играят роля на спирачка спрямо самозабравили се политици, държащи се като еднолични търговци.
Виж целия пост
# 23 063
Не са "нормални хора", а просто едни хора, на които им е припарило и се притесняват за резултатите наесен.

https://x.com/wartranslated/status/2062662129736470645
Донецкото летище е под украински огневи контрол. Там е основна база за действие на руската дронова групировка "Рубикон", чиито наемници пострадаха в Старобелск. После ще кажат - бомбят Донбас.
Виж целия пост
# 23 064
русия атакува Украйна с дронове директно от конвейера, — „Флеш“

Според съветника на министъра на отбраната Сергей Бескрестнов, повечето „Шахеди“, с които рф атакува нашите градове, са произведени едва 5-15 дни преди старта.

Един от последните дронове, свален над Харков, се оказа пуснат буквално преди няколко дни.

В същото време балистичните ракети „Искандер“ основно са датирани от 2025 г. Вероятно, отбелязва „Флеш“, рф има резерв поне от 180-250 такива ракети.

При това „Циркони“ и С-400 вече са с маркировка за тази година.

Нямат стратегични резерви, затова и няма обстрели с ракети всеки ден, а не защото щадят, както се опитват да внушават пропагандисти.
Виж целия пост
# 23 065
https://gordonua.com/ukr/section-worldnews/news-putyn-otkryito-p … ush&utm_campaign=
 Гордон. Отговорът на путин пред журналисти, защо цитира излъчване  извън Москва  ми е чудно. Особено опонентите ни тук да прочетат какви глупости ръси и  колко е далеч от действителността, мечтае за Лисабон нещо.
 Няма мир, освен вътрешно да го  неутрализират. Владеел над 80-85% от спорните територии. Честито му. Малая Токмачка как е ?
Виж целия пост
# 23 066
Путин вече предложи среща и постави условията. Ако това е отговора, е наистина шега.
Среща на неутрална земя, така е логично.

Путин предложи Зеленски да му отиде в Москва и да подпише капитулация.
Ако има някакво друго предложение за реални преговори на неутрална територия, то аз съм го пропуснала.
Виж целия пост
# 23 067
Не знам с колко добро е, пълно е със заплахи. Ако ще се преговаря, нужно е да се води поне на дипломатически език. Има си правила за преговори, хубаво е да се прочетат от публиката, а очевидно и от Зеленски и екип.
Ще е цяло чудо такава среща да се осъществи, а и да стане, едва ли ще доведе до нещо реално като договорки. Не и с тези нагласи - заплашващ и губещ войната идва с намерение да постави всички условия и очакващ те да му се изпълнят.

Хайде, хайде. Не веднъж и дваж висши руски държавници са заплашвали с ЯО не само Украйна, а и Европа. Толкова за заплахите и дипломатическия език.
Губещият (от) войната е Путин - разбита икономика, загубен престиж, пълзене на колене пред Китай,  съюз с всички ислямисти... Даже и да вземе спорните територии те са лунен пейзаж и няма да носят приходи, а разходи. Липсата на реинвестиране в цивилната икономика и влагането на всичко във военната предвещава крах след края на войната. Да не говорим как ще се социализират орките, оцелели от касапницата, които и преди са си били измет.
Ултиматум - искане да му се изпълнят всички условия - досега е давал само Путин. Без да е спечелил войната. Без даже да е завоювал спорните територии.
Виж целия пост
# 23 068
Понеже не мога да насмогна да търся линкове помолих ИИ за обобщение:

Отправяла ли е заплахи към украйна русия?

Да, Русия многократно е отправяла и продължава да отправя директни военни, политически и ядрени заплахи към Украйна, както преди, така и по време на продължаващата пълномащабна военна инвазия, започнала през февруари 2022 г.Заплахите от страна на Кремъл обхващат различни нива на ескалация и се засилват периодично в отговор на събитията на фронта.
Основни видове заплахи от Русия.
Ядрени заплахи: Москва редовно предупреждава, че може да използва ядрено оръжие или други оръжия за масово унищожение. Наскоро, след атаки с украински дронове, руски представители отново заплашиха с използването на стратегически арсенал.
Удари по критична инфраструктура: Кремъл открито заявява, че ще продължи да нанася систематични удари по украинските градове и енергийна мрежа в отговор на украинските атаки с дронове срещу руски обекти (като петролни рафинерии и военна логистика).
Заплахи за пълно унищожение на столицата и центровете за вземане на решения: През май 2026 г. официални руски източници отправиха директни заплахи за пълно разрушаване на Киев, ако бъдат извършени нападения по време на руски официални събития (като военните паради).
Демонстрация на нови оръжия: Русия използва атаките с нови ракетни системи, като балистичната ракета среден обсег „Орешник“ (която може да носи ядрени глави), като директен инструмент за сплашване и „глобална заплаха“ срещу Украйна и нейните западни партньори.
Виж целия пост
# 23 069
Нещата в Русия ще се променят само когато бъде изминато достатъчно разстояние от "не може да се направи омлет без да се чупят яйца / царете са друг вид хора за които важат различни правила", до "въ, имаме обикновени престъпници за лидери, как стана така".
Ами как стана така - те (или той - Путин) някакъв друг талант освен капацитет за насилие срещу обикновенни хора (например опоненти), някога имал ли е? И ако има такъв талант, някакви задръжки в това отношение някога имал ли е, в смисъл на съвест, и също и внимание към и зачитане на индивида?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия