Войната в Украйна 3

  • 1 031 309
  • 24 066
# 24 045
Волята на украинци и технологичната иновация на бойното поле някакси тежат повече от геополитическите сметки на големите сили. Та така.

"голям залък лапни, голяма дума не казвай".
когато приключи този конфликт и еуфорията от укр. успехи отмине, точно "големите сили" ще определят какво ще се случи със страната. рано е за радост и оптимизъм.
Не е твоя грижа това, ще се справят украинци. Важно орки да се разкарат и да престанат да загиват хора.

добре че не е моя грижа..... а украинците и сега доказват, че без всякаква подкрепа от другите страни, са за никъде.
така е. когато има нужда от финансиране и подбутване - "къде е Европа". НО успехите са само на украйна.
Виж целия пост
# 24 046
Много сте истересни с тая подкрепа. Всички воюват със съюзници ,включително любимата ви Русия, включително и САЩ искаха съюзници, ама не получиха и затова загубиха.

Зеленски не пропуска да благодари на всички съюзници, на техните народи и ръководства, не пропуска да подчертае, че победите на Украйна са победи на цяла Европа и на демокрациите изобщо.
Виж целия пост
# 24 047


добре че не е моя грижа..... а украинците и сега доказват, че без всякаква подкрепа от другите страни, са за никъде.
така е. когато има нужда от финансиране и подбутване - "къде е Европа". НО успехите са само на украйна.
Вижте сега. Може да не сте забелязала, но светът е едно голямо глобално свързано място. Един проток в Азия се затваря и целия свят се тресе с цени, работни места и всичко по линията. Та в тази връзка, как точно си представяте Европа да седи без да участва по някакъв начин, не че се е пренапънала Европа.Но мислите , че войната, която Русия започна, не я засяга ли.  А и да, не го прави заради любов към украинците или в очакване на признателност от когото и да е, а да си защити собствените интереси На украинците ако не сте забелязала, никак не им е лесно.  Абе май доста неща пропускате, но пък затова сме тук.
Виж целия пост
# 24 048
Някой тук рече, че било хубаво да се следи Сивилов. Този човек е една много оперативно- интересна личност, бързо забогатяване, издателство и книжарница за “ силноспециализирана литература” , интересни научни журита за академично израстване, научни монографии за хабилитация, издадени от неговото издаъелства, лични контакти с митрофанова…
Много интересна личност, която мъти главите на младите …
Виж целия пост
# 24 049
Кат секнат рублите, ще секне и хибридната война.

Колони китайски товарни автомобили с гориво влизат от Сибир.

Коментар на Мадяр бърдс:
Mr. Green
Чакай малко. Значи Русия продава петрол на Китай на почти вътрешни цени, след което изкупува обратно рафинирано гориво на пазарни цени? Това е доста добър бизнес модел.
Виж целия пост
# 24 050
Волята на украинци и технологичната иновация на бойното поле някакси тежат повече от геополитическите сметки на големите сили. Та така.

"голям залък лапни, голяма дума не казвай".
когато приключи този конфликт и еуфорията от укр. успехи отмине, точно "големите сили" ще определят какво ще се случи със страната. рано е за радост и оптимизъм.
Не е твоя грижа това, ще се справят украинци. Важно орки да се разкарат и да престанат да загиват хора.

добре че не е моя грижа..... а украинците и сега доказват, че без всякаква подкрепа от другите страни, са за никъде.
така е. когато има нужда от финансиране и подбутване - "къде е Европа". НО успехите са само на украйна.
Всеки път го повтаряш, те пари не стрелят. Успехите са на Украйна, защото украински военни спират руснаци, украински военни свалят дронове и ракети, украински военни загиват и ги раняват. Помощ от ЕС, САЩ има, но тупат русню украинци.
Виж целия пост
# 24 051
Много сте истересни с тая подкрепа. Всички воюват със съюзници ,включително любимата ви Русия, включително и САЩ искаха съюзници, ама не получиха и затова загубиха.

Зеленски не пропуска да благодари на всички съюзници, на техните народи и ръководства, не пропуска да подчертае, че победите на Украйна са победи на цяла Европа и на демокрациите изобщо.

нямам любима страна. за съжаление под някаква форма, всеки в момента е "засегнат" от този конфликт. и за това пречупва през своята призма "загуба" и "победа" без значение за коя страна.
и нещо важно, което се изплъзва непрекъснато на украинските поклонници - само от благодарност не се живее. опитайте да благодарите на украйна, че "пази" Европа (което е разбира се абсурдно), без да се финансира "тяхната" война. да видим колко време ще оцелее. a краят не се вижда. въпреки че украинската армия сама се потупва по рамото за успехите.
Виж целия пост
# 24 052
"голям залък лапни, голяма дума не казвай".
когато приключи този конфликт и еуфорията от укр. успехи отмине, точно "големите сили" ще определят какво ще се случи със страната. рано е за радост и оптимизъм.

"Големите" вече са решили и Украйна след войната ще е фактор в ЕС, от взаимен интерес е. Ти какво друго развитие очакваш?
Виж целия пост
# 24 053
Опашки в Крим за пари, истерясали са хората.
Някои помнят глада.



В други райони на страната се оплакват, че пускат заявка за теглене и не им се изпълняват. Питат се какво става.
Виж целия пост
# 24 054
Волята на украинци и технологичната иновация на бойното поле някакси тежат повече от геополитическите сметки на големите сили. Та така.

"голям залък лапни, голяма дума не казвай".
когато приключи този конфликт и еуфорията от укр. успехи отмине, точно "големите сили" ще определят какво ще се случи със страната. рано е за радост и оптимизъм.
Рано е, да. Влезе ли кален, руски ботуш, с десетилетия не мож' го разкара. Бавно стават нещата.

Украйна е голяма сила - като площ, население, индустрия, услуги, земеделие. Заедно с Молдова са кандидатствали за прием в ЕС. ЕС сме приели кандидатурите им. Това е бъдещето им, както и нашето.

От днес Молдова и Украйна са разделени и преговарят сами за вход в ЕС, което означава, че едната държава може да влезе в ЕС преди другата. Мая Санду сподели, че е възможно Молдова да се присъедини към Румъния, което ще е чудесно след 85г раздяла.

Молдова активно следва стратегия за елиминиране на незаконното руско военно присъствие и политическо влияние в отцепническия си регион Приднестровие чрез икономическа изолация, целенасочени дипломатически маневри и правен натиск , като същевременно умишлено избягва пряка военна конфронтация. Този многостранен подход се възползва от настоящата географска и логистична изолация на Русия поради продължаващата война в съседна Украйна. През 1994г Русия е обещала да се изтегли от Приднестровието, но още е там. СВО-то прекъсна възможността за снабдяване от Украйна и спомогна Молдова да види светлина в тунела.

Молдова и Украйна са енергийно в ЕС и икономически асоцирани.

Успех на Молдова и Украйна.
Виж целия пост
# 24 055
успех на въодушевените, които ще понасят негативите от приемането им.
Виж целия пост
# 24 056
Волята на украинци и технологичната иновация на бойното поле някакси тежат повече от геополитическите сметки на големите сили. Та така.

"голям залък лапни, голяма дума не казвай".
когато приключи този конфликт и еуфорията от укр. успехи отмине, точно "големите сили" ще определят какво ще се случи със страната. рано е за радост и оптимизъм.
Не е твоя грижа това, ще се справят украинци. Важно орки да се разкарат и да престанат да загиват хора.

добре че не е моя грижа..... а украинците и сега доказват, че без всякаква подкрепа от другите страни, са за никъде.
така е. когато има нужда от финансиране и подбутване - "къде е Европа". НО успехите са само на украйна.
Не е наша грижа, ама искат пари, колко удобно.
Щом е така, значи е И наша грижа как и кога приключва конфликта.
Виж целия пост
# 24 057
Волята на украинци и технологичната иновация на бойното поле някакси тежат повече от геополитическите сметки на големите сили. Та така.

"голям залък лапни, голяма дума не казвай".
когато приключи този конфликт и еуфорията от укр. успехи отмине, точно "големите сили" ще определят какво ще се случи със страната. рано е за радост и оптимизъм.
Не е твоя грижа това, ще се справят украинци. Важно орки да се разкарат и да престанат да загиват хора.

добре че не е моя грижа..... а украинците и сега доказват, че без всякаква подкрепа от другите страни, са за никъде.
така е. когато има нужда от финансиране и подбутване - "къде е Европа". НО успехите са само на украйна.
Не е наша грижа, ама искат пари, колко удобно.
Щом е така, значи е И наша грижа как и кога приключва конфликта.
И колко твои пари отидоха там?
Виж целия пост
# 24 058
Колони китайски товарни автомобили с гориво влизат от Сибир.

Коментар на Мадяр бърдс:
Mr. Green
Чакай малко. Значи Русия продава петрол на Китай на почти вътрешни цени, след което изкупува обратно рафинирано гориво на пазарни цени? Това е доста добър бизнес модел.
Outsourcing. Търгуват хората.

"Песков: Руската икономическа стабилност е гарантирана въпреки падащите цени на петрола

Прессекретарят на руския президент посочи, че премиерът е докладвал това на държавния глава."

https://tass.ru/politika/27847643
Виж целия пост
# 24 059
Путин плаши с ответен отговор западните страни, според ТАСС.
Дали ще посмее джуджето е отделен въпрос.

Според Лавров, Запада е започнал война с Русия и не ги оставят да си водят СВО - то.

Основен прийом на насилника - да се изкара жертва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия