Войната в Украйна 3

  • 1 035 137
  • 24 219
# 24 165
Нищо не се разбира. русия е спечелила войната, пък някой трябва да обуздава Зеленски....

Добре си е така, няма нужда да го обуздават.
Виж целия пост
# 24 166
Да, всеки има право на лично мнение, включително, че Земята е плоска. То само такива се връзват на руската пропаганда.

Русия е толкова жалка напоследък. Постоянно плаче на тоя и оня да обуздава Зеленски - предимно на Тръмп, но под сурдинка и на своите проксита в ЕС. Добре че тия имат все по-малко карти, благодарение на самите украинци.

Някой брои ли колко "червени линии" бяха пресечени и.....нищо?
Виж целия пост
# 24 167
ЕС няма да издържи икономически и финансово на тази безмислена подкрепа. Още повече, че за възстановяването на украйна ще има нужда от милиарди еуро. Но пък ако украйна
дотогава е в ЕС, сама ще се финансира Simple Smile
Виж целия пост
# 24 168
Не е безсмислена.

Я почети по руските форуми какво става, може да ти се поразклати малко вярата в бункерния дед.
Виж целия пост
# 24 169
Русия ще атакува от север, което би бил краят.

ЕС няма да издържи икономически и финансово на тази безмислена подкрепа.

 Объркала си тази тема с оная за вицовете?
Виж целия пост
# 24 170
а Русия вече е спечелила тази война, заедно с Китай, която дърпа конците.

И какво точно е спечелила? Можеш ли да изредиш? Понеже аз мога да изредя какво е загубила.
Виж целия пост
# 24 171
Когато се подпише примирието ще се разбере кой какво е спечелил/загубил. Да не би вече да поготвяте шампанско? рано е Simple Smile
Виж целия пост
# 24 172
Пак ли ще стоим на студено и ще ядем хамстери?
Засега е достатъчно, че в Москва шампанското се отлага.
Виж целия пост
# 24 173
В момента е в ход атака срещу рафинерията в Уфа

1500 км от фронтовата линия — и руските „тилови“ съоръжения вече не са в безопасност.

Направих няколко скрийн шота за поколенията! Mr. Green
Виж целия пост
# 24 174
Когато се подпише примирието ще се разбере кой какво е спечелил/загубил. Да не би вече да поготвяте шампанско? рано е Simple Smile

Има истина в това, ама аз знам какво е загубила Русия независимо от примирието:
- Международен престиж. Путин вече се мазни и го гледат отвисоко.
- Втората по сила армия също тотално изгуби престиж.
- Огромни икономически проблеми. В момента нещата не изглеждат толкова тежки заради форсираното военно производство, но когато то отпадне ще има срив.
- Големи загуби на жива сила в активна възраст, което също ще прецака икономиката.
- Нови членки на НАТО до границата на Русия
- Загуба на пазари и икономически партньори за много време напред (може да не е абсолютно, но няма да е като преди)

Така на прима виста за това се сещам.
Виж целия пост
# 24 175
ЕС няма да издържи икономически и финансово на тази безмислена подкрепа. Още повече, че за възстановяването на украйна ще има нужда от милиарди еуро. Но пък ако украйна
дотогава е в ЕС, сама ще се финансира Simple Smile
Още се смея. Украйна ще бъде възстановена с руски пари, след като Русия бъде бита и разделена
Виж целия пост
# 24 176
Нещата не вървят добре, но руснаците могат да си позволят да ги поддържат така дълго време. Въпреки всички дронове, само пехотата може да задържи територия. А руснаците имат повече от това. Украинският фронт е слабо екипиран. Поради което непрестанните приказки за преговори остават празни.

Украйна ще бъде възстановена с руски пари, след като Русия бъде разделена

Руските активи в ЕС не могат да бъдат използвани.
Виж целия пост
# 24 177
Никаква пехота нямат руснаците. Група слабо въоръжени пешаци, за всеки ще има по един дрон.

Нещата не вървят добре, но руснаците могат да си позволят да ги поддържат така дълго време. Въпреки всички дронове, само пехотата може да задържи територия. А руснаците имат повече от това. Украинският фронт е слабо екипиран. Поради което непрестанните приказки за преговори остават празни.

Украйна ще бъде възстановена с руски пари, след като Русия бъде разделена

Руските активи в ЕС не могат да бъдат използвани.
Ще бъдат, след капитулацията и гражданската война в Русия, която предстои. Който дойде на власт след Путин, ще плаща репарации. И не само на Украйна, на ЕС също
Виж целия пост
# 24 178
И още неща загуби Русия. Лъсна тоталното и изоставане в технологичния сектор. Едно е да твърдиш, че можеш да произвеждаш автомобили или мобилни телефони ако искаш, но ти влагаш всичко в модернизацията на военната техника, защото така предпочиташ. Ние, които бяхме принудени да караме лади и москвичи да купуваме руска техника просто защото не ни пускаха другаде да пътуваме, знаем, че това не е вярно. Но западняците го вярваха до скоро по инерция заради малките успехи на Русия със заграбеното от нацистите и подареното от американците след края на ВСВ. Но с годините пропастта само нарастваше. И сега лъсна цялата истина - космическа програма, военнопромишлен комплекс, електроника, автомобилостроене, битова техника - всичко е тотал щета, безнадеждно изостанало. Дори и след идването на демократична власт в Русия, в това отношение никой няма да я има за фактор с десетилетия напред.
Виж целия пост
# 24 179
Някой от другата гледна точка обясняваше, че в края на фронта се решава победата, щик в щит, дет се вика.
Обаче!
В Крим няма един пехотинец, а ще бъде отделен от окупанта чрез дронове и ракети.
Съпровождат ги с вдигнати ръце до точките на предаване.

Бълхите се разбягаха от кораба, останалите ще паднат в плен на съпротивата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия