Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - тема 88

  • 28 753
  • 736
# 180
Благодаря! Като гледам,май и при мен ще е така в колоната.
Жалко,че нямам ниша за гардероба,така изобщо не тежи.Моят коридор е малък и квадратен
Виж целия пост
# 181
Браво, Драго, браво!
Виж целия пост
# 182
Drago, много е красиво! Много високо ниво сте постигнали, браво!
Направи ми впечатление как даже краищата на первазите сте завършили навсякъде под 45°. Забележително внимание към красивите детайли. Hug
Ще си запиша цвета на латекса, много е елегантен.

Относно гардероба в коридора, ние сме правили вратите. Гол МДФ са вратите, боядисани в цвета на останалите стаи.
Вие сами ли боядисвахте вратите и по какъв метод? Първо грунд и после обикновени четка и мече или нещо по-специално за по-добър резултат? Аз също имам планове за един голям вграден гардероб и темата ме интересува.

Как сте решили ъглите на долните шкафове в кухнята? Примирявате се, че се губят и няма достъп или и за тях имате някакво хитро решение? Много е готино плиткото чекмедже над миялната, супер идея. Simple Smile
Виж целия пост
# 183
Благодаря, drago_2008!
А стените с гипсови фризове ли завършват на тавана? Корнизите какви са? Blush
Прекрасен е този апартамент! Blue Heart
Виж целия пост
# 184
Благодаря ти mariat Simple Smile !


Barbabeau, благодаря ти много за високата оценка! Много набито професионално око Simple Smile .
Единият глух ъгъл се ползва от външната страна за пералнята със сушилня. Патентовано от ММ решение Laughing , другият го губим. Той и там обмисляше варианти с повдигане, плъзгане и т.н, но го оставихме празно това пространство. Прецених, че големи чекмеджета са по- добър вариант от ъглови и глухи шкафове, а и кухнята е в двустаен апартамент все пак...
Вратите на вградения гардероб са гол МДФ, който грундирахме 2 ръце и после 2 ръце боя на водна основа. После лепихме предварително боядисаните профили. Боядисани са с валяче. Важното е хубаво и равномерно да се разнася боята, за са стане перфектно Simple Smile .


Лита мерси! Полиуретанови са корнизите за монтаж на лед лента специално. Лепени са на 15 см под тавана.



Ето прехода на ламината с плочките


Виж целия пост
# 185
Супер е, Драго, личи си, че сте го правили с мисъл. Много обичам такива проекти!
Виж целия пост
# 186
Уау, а защо си с мивка над плот? Това създава много неудобства и е оправдано само ако имаш термоплот.
Виж целия пост
# 187
Група, някой знае ли дали Айко предлагат дивани по индивидуални размери. Звъня им, не вдигат. Харесах този, влюби се в дамаската. https://aiko-bg.com/product-32953010131
Виж целия пост
# 188
Питала съм за легла и не правят. Мисля че никакви мебели не правят по размери с изключение на два модела гардероби. Информацията ми е от преди година.
Виж целия пост
# 189
Никой продавач не прави, освен ако стандартно доставчикът не приема варианти за някои неща. Срещала съм производители, които приемат известни промени. Но то е до производител, защото иначе всеки магазин приема поръчки с индивидуален цвят, дамаска,  кожа... И евентуално някои размери.
Виж целия пост
# 190
...мивка над плот? Това създава много неудобства и е оправдано само ако имаш термоплот.

Да попитам какъв трябва да е плотът, за да се вложи вградена отдолу мивка. Не съм запозната с материалите.

И ние сме с черна мивка над плот. Кухня правихме преди 5 години. Тогава ми изглеждаше хубаво, сега вече не. Искам с едно движение да забърсвам плот без да ми пречат никакви бордове. Мивката е голяма инак нелоша Teka в графит. Всички се надпреварват да ми казват "Аууу, много лошо, черна мивка - всичко личи". Не, не това е проблем. Мръсната мивка си е мръсна мивка независимо в какъв цвят. Проблемът е борда на мивката.
Виж целия пост
# 191
Защо ме търсиш?, мивка под плот може да се сложи с всички видове камък и с масивно дърво.

Виж целия пост
# 192
Lady April, благодаря. А нещо производители, магазини, къде може да се поръча, има ли готови размери или? Може ли икейска кухня да се поръча с такъв плот? Защото забелязвам, че техните плотове са все дърво или обикновените. Не че ще стигна скоро до смяната на кухнята, ама искам ей така да си знам.
Дърво май не бих сложила. (Въпреки, че откакто си изциклихме дюшемето заобичах този материал с всичките му несъвършенства). Заради омасляване, поддръжка...
Виж целия пост
# 193
Може и с компакт плот .Аз съм с такъв и мивка под плот .
Виж целия пост
# 194
Драго, чудесно изпълнение, браво! 
Може ли да споделиш откъде са дръжките за мебелите ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия