Термин Ноември 2024 - тема 4

  • 43 089
  • 828
# 120
Мъжете са много смешни. Моят чисти само той, почти не ми дава такива неща да правя, като ме видя на стол в началото откачи че скачам и се друсам.
Извън това ме контролира какво ям, да не ям боклуци, но юли месец една вечер имах сериозна истерия как може от сутринта до вечерта да съм с над 1 кг отгоре, рев със сълзи и сополи половин час как качвам от въздуха.
За всичко друго се държи все едно не съм бременна, но и аз нямам никакви симптоми освен сънливост. Още и нищо не ме боли, но съм само в 33а седмица, доста по-назад от вас. Аз се шегувах с него че освен истерията за кг и за едно перде по време на ремонта не е живял с бременна жена. Да си призная още и аз не съм.
Виж целия пост
# 121
Здравейте, и аз ще се включа по темата.
Моят мъж е супер внимателен и грижавен. Полудява от страх да не ме удари ако ме докосне по корема примерно ако съм зад него. Принципно спи като път, но от 4-5 месеца само нощно време да шукна до тоалетна и веднага се събужда, в просъница ме пита как съм, казва ми да си почивам. Досега повече от шише 2литра не съм вдигала, за всичко е само той, много е сладък. Веднъж тръгнах да говоря, че се чудя как бебешката главичка ще излезе през родовия отвор, той не искаше да слуша, много се притеснявах. И най-вече ми говори как той щял да се грижи много за бебето, да излиза на разходки, да чисти и всичко, само и само аз да си почивам, да се наспивам, да съм излизала по 1 час на ден с приятелки и това преди случая с Биляна. Много се притеснява да не изпадна в депресия. Толкова са милички мъжете! Грижовни, всеотдайни, май ги е страх повече от нас! 😃
И последно да добавя, предупредил ме е, че наистина ще се разсърди ако поне веднъж не го събудя през нощта, че ми се яде дюнер или мазна баничка! Аз му казах, че точно това едва ли ще ми се преяде на мен, а той обича да си хапва, 110 кг е. Та, явно ще трябва да го изиграя някоя вечер за нещо за хапване. 😃😊😊
Виж целия пост
# 122
Охх аз онзи ден имах за сефте изпълнение, тип “бременна, хормонална жена” 😀 Ние с ММ много си се шегуваме един с друг по принцип, онази вечер пак така - той ми пусна шегичка, нещо, с което сто пъти сме се бъзикали преди. Какво ми стана, не знам, хормоналният ми мозък се жегна и едно дистанционно полетя към стената 😀😀😀 После много се смяхме де, това ще остане като тема за смях занапред със сигурност, ама ей го на, хормони 🤷🏻♀😀
Виж целия пост
# 123
Относно мъжете, те също преживяват всичко, но по техен си начин. Забелязвам, че моя мъж осъзнава, че съвсем скоро мъничето ще се появи и винаги гледа да ми дава кураж, да ме успокоява дори да не говорим по темата в момента. На пръв поглед може да изглеждат като прости думи, но всъщност това ми дава сили ако нещо се притесня в повече. Blush
Виж целия пост
# 124
Моят е обещал да поеме къпането, защото знаел много добре как се къпе бебе 🙄 (има 10 г. по-малък брат). И изглежда супер спокоен  за момента, но съм убедена че наближи операцията ще е 10 пъти по-паникьосан от мен.
Възхищавам се на смелостта на жените, които смеят да вземат мъжете си в родилна зала. Дори и да раждах нормално, и той да настояваше, аз нямаше да го допусна
Виж целия пост
# 125
Моят е обещал да поеме къпането, защото знаел много добре как се къпе бебе 🙄 (има 10 г. по-малък брат). И изглежда супер спокоен  за момента, но съм убедена че наближи операцията ще е 10 пъти по-паникьосан от мен.
Възхищавам се на смелостта на жените, които смеят да вземат мъжете си в родилна зала. Дори и да раждах нормално, и той да настояваше, аз нямаше да го допусна

Аз също предпочитам да не ме вижда в този ми момент.
Той също не го е повдигал на въпрос, ако бях настояла, щеше да се съгласи,  но аз категорично съм против и първия път и сега.
Аз така или иначе не искам никой да знае предварително, че ще ходя да раждам, та най-вероятно ще сме с баткото 😁
Виж целия пост
# 126
Да, напълно подкрепям казаното до тук! Хем съм секцио (т.е. имам дата, даже вече две, не че са гаранция), но няма да казваме на никого освен на родителите. Нито роднини (имам 4 братовчеди, семейни вече, всички баби и дядовци са ми живи, и т.н.), нито приятели няма да знаят датата. Ще ме побъркат иначе, а и да не ни е уроки от много приказки!

Сладки са мъжете с техните притеснения, но нека са такива, да ни подкрепят ! По-добре така, чак да ни дразнят от грижа!
Виж целия пост
# 127
И при нас е същото. Откакто на тоновете ми казаха, че имам контракции, МЖ не ми дава да пипна нищо. Много я е страх сега. Каза повече никакво пране, чистене  и каквото и да е, лягаш и лежиш до секциото Smile Така или иначе тя е по-голяма домакиня от мен.
Почти не излизам, а и много се изморявам. Вчера кихнах по- шумно и тя дотича от долния етаж много стресирана и ме пита какво става, всичко наред ли е, викнала съм и съм ѝ изкарала акъла, а аз само бях кихнала Sweat Smile Вече има план как най-бързо да стигнем до болницата, ако ми изтекат водите.
И най-големият страх - как ще държи бебенцето, като ѝ го подадат, ще го счупи, ще го изпусне, то е толкова мъничко. Как ще го изкъпе?? Joy

Аз пък съм другата крайност, много уверена се чувствам, даже не искам в болницата много да ми казват кое как да правя. Направо да ми дават бебка и да ни изписват по-скоро.

Поради купона, който ще се вдигне у нас като се роди детето, всички знаят датата на секциото и вече са си взели отпуски.
Виж целия пост
# 128
Моят голям страх е как ще ми го оставят в болницата, как ще посмея сама да го гушна, да опитам да кърмя, да преобуя. Още дори не съм решила частна или държавна болница (оказа се че имам избор), в държавната пише че ще бъде цялата нощ при мен, а аз след операция.
И засега не ме е страх от операцията, убедена съм че ще се раздвижа бързо, а от това че само ще го гледам и няма да посмея да го пипна.
У дома мъжът ми и майка ще трябва да се оправят, направо виждам как те ще го къпят за 1 път, а аз ще се крия.
Виж целия пост
# 129
Ние си говорихме, че ако при мен се стигне до секцио да не казваме на абсолютно никой, дори на близките. В този момент за нас най-важно е да бъдем спокойни, мъжа ми ще е толкова притеснен и искам да му спестя всички постоянно да го питат какво става, а близките в еуфорията си понякога не се усещат, че прекаляват със съвети и какво трябва да правиш. Неща от сорта "няма се се притесняваш..." хич не ме успокояват, по-скоро ме натоварват, особено като си ги чувал хиляди пъти. Grinning

Хайде за нормално раждане е по-трудно да си мълчиш, защото ако изчезнеш от полезрението на всички е ясно какво се случва. Grinning
Виж целия пост
# 130
И аз няма да казвам датата, може би само на майка ми и никой друг. То всички знаят че ако всичко е ОК, ще бъде след 20-и. Както каза една приятелка "Като майка на стрелец, по добре гледай да е скорпион".
Засега се разминавам и с големите църковни празници, макар че още нямаме 100 процента консенсус за име.
Виж целия пост
# 131
"Недей да се притесняваш" , е най-притеснителната реплика на света 😁 никой не се успокоил досега като я чуе, и въпреки това непрекъснато е казваме. И аз се хващам, че я ползвам 😁
Виж целия пост
# 132
В момента ми е наравно със "Спи сега докато можеш", вкл. и от майка ми Stuck Out Tongue Winking Eye

"Недей да се притесняваш" , е най-притеснителната реплика на света 😁 никой не се успокоил досега като я чуе, и въпреки това непрекъснато е казваме. И аз се хващам, че я ползвам 😁
Виж целия пост
# 133
"Недей да се притесняваш" , е най-притеснителната реплика на света 😁 никой не се успокоил досега като я чуе, и въпреки това непрекъснато е казваме. И аз се хващам, че я ползвам 😁

Да, тази реплика е паразитна, нормално е първото нещо, което човек каже да е това, включително и аз я казвам, но всъщност не е никак успокоителна. Осъзнаваме го, когато някой на нас ни го каже толкова много пъти. Joy
Виж целия пост
# 134
Датата на секциото я знае само сестра ми, родители не знаят, защото ще се притесняват, особено моята майка е много емоционална и много се вълнува. На приятели също не сме казали, не че не ме проверяват през ден вече де 😀

ММ много ми помага с пазар и готвене, но шетането все още аз си го правя. Малко съм Монк и имам определени виждания за ниво на чистота, направила съм му списък с инструкции как да изчисти къщата преди изписването с бебето, с подточки, пояснения, снимки на препарати. 😀
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия