💗Януарчета 2025 💙💛Тема 3🧡

  • 41 199
  • 768
# 120
Спокойно дами, ако помните аз бях с такива болки. Нормални са , питах лекаря. От разтягането е Simple Smile помага честа смяна на позата и повече магнезии. Няма да се отказвате. След 10тина дни ме поотпусна. Редувайте позите и мислете позитивно.
Виж целия пост
# 121
Аз съм 25г.с със серклаж от понеделник. Имам много голяма тежест след нахранване ,но май имам и контракции,ама как да различа едното от другото като то постоянно има нещо. Имам и болка отстрани на слабините ,стигнах до извода че е т.н round ligament pain. Заради разтягането на мускулните връзки. Побърква ме факта,че приличат на менструални болки..и пак не знам от серклажа ли е ,от разтягането ли е. Има е такива дни в които просто полудявам, напоследък ми дойде в повече . Момичетата,които сте на консултатация,споделете какво са ви казали .

Такива тип менструални и аз имах след серклажа, може би седмица - две. Тежест също, ако повървя или се застоя права по-дълго време. Моят е от 18 г.с. и вече изобщо не го усещам.

Иначе ако са контракции, се втвърдява и корема. Все пак, ако не отминат скоро, сподели с АГ, възможно е да ти увеличат дозата на магнезия (предполагам пиеш)
Повече почивка и позитивни мисли 🤗
Виж целия пост
# 122
Моите болки са в седалищетото. Може би от около месец. В края на деня вече едвам ходя, толка ме боли. Док казва, нормално е. С първата бременност, не ме болеше така. Сега ставах до ВЦ, ами едвам ходя, като счупена съм. 😞
Някой страда ли от изтръпване на ръцете?
Вече мисля да посетя невролог. С дясната ръка почти нищо не мога да правя. Китката е постоянно изтръпнала и пръстите не държат. 😭
Виж целия пост
# 123
Аз съм 25г.с със серклаж от понеделник. Имам много голяма тежест след нахранване ,но май имам и контракции,ама как да различа едното от другото като то постоянно има нещо. Имам и болка отстрани на слабините ,стигнах до извода че е т.н round ligament pain. Заради разтягането на мускулните връзки. Побърква ме факта,че приличат на менструални болки..и пак не знам от серклажа ли е ,от разтягането ли е. Има е такива дни в които просто полудявам, напоследък ми дойде в повече . Момичетата,които сте на консултатация,споделете какво са ви казали .
Момичета споделям линк на йога упражнения за облекчаване на тези болки, за които се коментира.
https://youtu.be/IIeIf0CgHvE?si=okcogZc37E8nbigJ
И аз бях така с първата бременност. Имах чувството, че ябълките и хълбоците като цяло са ми се качили до ушите.
Знам, че гадно и много болезнено, все едно се разпадаш на части, но и на и добра страна.
Радвайте се, всеки такова разтежение е предпоставка за мноооого по-леко, благополучно и бързо раждане!!!
Виж целия пост
# 124
Моите болки са в седалищетото. Може би от около месец. В края на деня вече едвам ходя, толка ме боли. Док казва, нормално е. С първата бременност, не ме болеше така. Сега ставах до ВЦ, ами едвам ходя, като счупена съм. 😞
Някой страда ли от изтръпване на ръцете?
Вече мисля да посетя невролог. С дясната ръка почти нищо не мога да правя. Китката е постоянно изтръпнала и пръстите не държат. 😭

При мен има изтръпване от време на време, но само докато спя. Събуждам се и не си усещам ръцете (не е от позата)
При теб през деня ли се случва? Как е кръвното в този момент? Ако се случва често, може би наистина трябва да се говори със специалист.
Виж целия пост
# 125
Нощем не мога да си намеря място . Малката спи между нас и постоянно трябва да се въртя надясно , за да я завивам нощем , а аз имам страшни болки вдясно, но не в кръста , а в дясната буза , сякаш съм седяла на дясната си буза 36 часа ( извинявам се за подробностите).  Когато се въртя нощем се чувствам като кит , който го клатят вълните Joy
Виж целия пост
# 126
А сме само в седмия месец .... : D
Виж целия пост
# 127
В 4-5 месец беше само вечер и като сменя позата се оправяше малко. Но от 2-3 седмици е постоянно, по цял ден. Дясната ръка и пръстите не ги чувствам. Не мога да разбия едни яйца, да направя сандвич на детето. Много е неприятно. 😏
Моите болки са в седалищетото. Може би от около месец. В края на деня вече едвам ходя, толка ме боли. Док казва, нормално е. С първата бременност, не ме болеше така. Сега ставах до ВЦ, ами едвам ходя, като счупена съм. 😞
Някой страда ли от изтръпване на ръцете?
Вече мисля да посетя невролог. С дясната ръка почти нищо не мога да правя. Китката е постоянно изтръпнала и пръстите не държат. 😭

При мен има изтръпване от време на време, но само докато спя. Събуждам се и не си усещам ръцете (не е от позата)
При теб през деня ли се случва? Как е кръвното в този момент? Ако се случва често, може би наистина трябва да се говори със специалист.
Виж целия пост
# 128
Моите болки са в седалищетото. Може би от около месец. В края на деня вече едвам ходя, толка ме боли. Док казва, нормално е. С първата бременност, не ме болеше така. Сега ставах до ВЦ, ами едвам ходя, като счупена съм. 😞
Някой страда ли от изтръпване на ръцете?
Вече мисля да посетя невролог. С дясната ръка почти нищо не мога да правя. Китката е постоянно изтръпнала и пръстите не държат. 😭

При мен има изтръпване от време на време, но само докато спя. Събуждам се и не си усещам ръцете (не е от позата)
При теб през деня ли се случва? Как е кръвното в този момент? Ако се случва често, може би наистина трябва да се говори със специалист.

И при мен е така, при събуждане са изтръпнали ръцете, даже като отпусне ме болят, после като ги раздвижа отминава.
Аз също питах доктора за болките в срамната кост, които при мен са отляво и се пускат надолу по крака - нормално е.
Хубавото е, че от вчера съм на увеличена доза магнезий, но вечерта се чудих какво става - започнах да усещам много силно движенията на бебето и като бутне, там корема остава издут и много твърд, като сложа ръка го усещам отдолу как мърда, но чувството на издуване е много неприятно. От една страна си мисля, че подпира с дупе или гръбче, от друга се притесних, че са контракции. Горе долу хванах на клипче какво се случва и ако днес продължи го пращам на доктора. При вас има ли подобни усещания?
Виж целия пост
# 129
И на мен ми изтръпват пръстите на ръцете. Започна с палеца през деня, сега вече цялата ръка през ноща.
Виж целия пост
# 130
И аз съм с изтръпване в дясната ръка. Повече от месец вече, през нощта като изтръпнат пръстите и чак до лакътя започва една силна болка. През деня са изтръпнали само пръстите, но не я усещам сигурна като цяло ръката.
Четох че това е нормално и след раждането ще се оправи, и дано е така.
Момичета TSH - 0.96 за притеснение ли е?
Виж целия пост
# 131
Супер е. ТСХ . И моето е толкова. Няма место за притеснение.

И аз съм с изтръпване в дясната ръка. Повече от месец вече, през нощта като изтръпнат пръстите и чак до лакътя започва една силна болка. През деня са изтръпнали само пръстите, но не я усещам сигурна като цяло ръката.
Четох че това е нормално и след раждането ще се оправи, и дано е така.
Момичета TSH - 0.96 за притеснение ли е?
Виж целия пост
# 132
Изтръпване нямам аз.

И аз усещам лека болка в срамната кост, а иначе в таза и опашката си имам усещане за тежест, но не умирам от болка, може би ако се пренатоваря и вечерта реша вече да си легна и тогава усещам колко ме боли, но на другия ден съм като нова.

Бракстън Хикс контракции вече си имам, преди 2-3 дни усетих вечерта повече да получа втвърдяване на корема. Може и от преди да съм имала, но да не съм ги усещала толкова.

А вие запознати ли сте с ходенето на "следене на тонове"? От АГ ли се извършва, или други доктори има в болницата? Колко често се ходи?
Виж целия пост
# 133
Веднъж или два пъти ми е изтръпвала ръката. Редовно ми изтръпва десния крак от коляното надолу, но минава за секунди, стига да го раздвижа.
Виж целия пост
# 134
На тонове ме викат от 30 г.с . Аз се следя в частна клиника и медицинската сестра те закача на апарата . Трябва да стоиш неподвижно около 15-20 мин. . Хубаво е бебчето да е будно, за да се види ако е в състояние на стрес . Тоновете ги мерят , поне в тази клиника , всяка седмица през уикенда. Heart
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия