Гъбички! Писна ми...почвам да се лекувам сама - 16

  • 27 518
  • 829
# 285
За ужасна сухота в момента ползвам цикатридина плюс, много съм доволна. Направо бях, като раздрана и не само ме сърбеше, пареше, но и болеше. Отделно започнах и нанасяне на малко прогестеронов крем, защото при мен освен прекаленото ползване на различни вагинални таблетки последните месеци, и възрастта си оказва влияние и ми докарва неприятна сухота.
Виж целия пост
# 286
Благодаря.
Пропуснах да кажа, че пробвах Видермина с Chlorhexidine Digluconate, може би от него е изсушаването?
Моите хормони са на горна граница и двата, въпреки че съм на 42, та не мога да го отдам на хормони все още.
Виж целия пост
# 287
Дами,

Това е новата тема за гадните гъбички.

Линк към старата тема:

https://m.bg-mamma.com/?topic=1607628

Отново призовавам вместо запис да пишете от коя лаборатория сте доволни във вашия град, за да систематизираме информацията.

Започвам аз за София:

НЦЗПБ - микологична лаборатория.
Гарантирано хващат гъбички и под 10 на 3-та, правят и задължително тест за чувствителност (антимикограма).

29 ДКЦ - Кожно-венерически диспансер. Правят посявки за гъбички, определя се щама и количеството, но без антимикограма.

Ще добавя и любимата ми микробиоложка д-р Стефанка Бобчева, тя дълги години работеше в 4 МБАЛ, сега е в Кандиларов на Бузлуджа, но нямам наблюдения, откакто е там.

Прясна-прясна се прибирам днес с посявка от Кожно-венерическия, с Кандида Албиканс над 10 на 5-та. Аман от тия тъпи гъбички. Добре, че вече почнах лечение още, когато докторката ги видя на микроскопа в петък и не съм ярко червена вече.

А и, да, за гъбички и течения ходя не при АГ, а при дерматовенеролог, д-р Кристина Рачева, освен в Кожния диспансер, преглежда в клиника Евродерма.

Вие сте наред.

С пожелания за по-малко постове в тази тема,

Ваша Мила
Доволна ла сте от др.Кристина Рачева.Дъщеря ми от 6 месеца се бори с гъбички ,слага глобули пи хапчета и нищо не помогна.На 15 години е  не води все още полов живот.
Виж целия пост
# 288
Rusalka,

Аз съм доволна, водила съм си и детето при нея, даже още като беше съвсем малък,  при него пък бяха някакви коки, благодарение на д-р Рачева овладяхме положението, че преди това нефроложката не успя да се справи.
Тъй че заведи я, може и в талон от ЛЛ за кожно-венерическия диспансер (не е направление).

Jazzsoul,
Видермина не е за овлажняване, нито за профилактика. И да, може да изсуши, както и Арилина. Оралният Флуконазол - не.
Цикатридина плюс са добри за профилактика, може да си направиш един дълъг курс като ги слагаш по веднъж на 3 дни. На мен докторката така ми ги беше изписала.
Виж целия пост
# 289
Препоръчате ми моля дерматолог за София. Д-р Рачева има свободен час чак за 16.01.
Виж целия пост
# 290
Д-р Рачева преглежда в Кожно-венерическия център към 29 ДКЦ всеки ден и там е без предварително записване на час. Отиваш, взимаш си номерче от регистратурата и чакаш, обикновено не е е повече от 15-20 Мин. Всеки ден без вторник е сутрин. Мисля, че е на работа от понеделник, 06.01., но звънни на регистратурата да попиташ:

02 / 958 17 23.
Виж целия пост
# 291
Д-р Рачева преглежда в Кожно-венерическия център към 29 ДКЦ всеки ден и там е без предварително записване на час. Отиваш, взимаш си номерче от регистратурата и чакаш, обикновено не е е повече от 15-20 Мин. Всеки ден без вторник е сутрин. Мисля, че е на работа от понеделник, 06.01., но звънни на регистратурата да попиташ:

02 / 958 17 23.
Много благодаря!
Виж целия пост
# 292

Здравейте  момичета , може ли да ми помогнете, не мога да разбера дали имам бактерия
Виж целия пост
# 293
Имаш - Клебсиела. Все още не е готова Антибиограмата, но със сигурност си за АБ.
Виж целия пост
# 294
Не по темата, но понеже често се споменава д-р Рачева, да питам дали се занимава с кожни проблеми при деца. Благодаря!
Виж целия пост
# 295
Да, аз го водя моето от съвсем малък. Освен упорити баланити, лекувала му е подсеченото д, както и забрал нокът на ръката, което всъщност се оказа Кандида инфекция 🤦🏻♀.
Сега се боря с един упорит кокоши трън на палеца на крака, с лепенките нещо не ми се получава и май-май ще се наложи да ѝ го водя тя да му го маха.
То аз освен за гъбички и т.н. ходя при нея за какви ли не неща - алергии, пъпки, себореен дерматит, лишеи, слагала ми е ботокс, лазери сме правили за капиляри и пигментации, майка ми и мъжа ми си махаха папиломи, изобщо тя ни е кожния лекар на цялото семейство.
Виж целия пост
# 296
Да, аз го водя моето от съвсем малък. Освен упорити баланити, лекувала му е подсеченото д, както и забрал нокът на ръката, което всъщност се оказа Кандида инфекция 🤦🏻♀.
Сега се боря с един упорит кокоши трън на палеца на крака, с лепенките нещо не ми се получава и май-май ще се наложи да ѝ го водя тя да му го маха.
То аз освен за гъбички и т.н. ходя при нея за какви ли не неща - алергии, пъпки, себореен дерматит, лишеи, слагала ми е ботокс, лазери сме правили за капиляри и пигментации, майка ми и мъжа ми си махаха папиломи, изобщо тя ни е кожния лекар на цялото семейство.
Упорит кокоши трън съм лекувала с няколко капки от млякото на листо на смокиня за около седмица. Действа безотказно.
Виж целия пост
# 297
Чувала съм, но в момента листа на смокиня няма.
Аз съм си махала кокоши трън с тия лепенки, но моето диване не дава да му отрежа мъртвата кожа със все тръна като хората. Ще продължавам още няколко дни, ако не стане - отиваме на доктор.
Виж целия пост
# 298
Чувала съм, но в момента листа на смокиня няма.
Аз съм си махала кокоши трън с тия лепенки, но моето диване не дава да му отрежа мъртвата кожа със все тръна като хората. Ще продължавам още няколко дни, ако не стане - отиваме на доктор.
Те всичките бабини илачи се поставят на изрязано. И боли. Така че бъди готова. С азот вече си се третира както си е. Ама ако искаш да пробваш още неща, бъди готова за писъци😆 имах преди време кокоши трън, който се разпростря по цялата ми пета. Бях пробвала какво ли не и калиев перманганат и чесън и мляко от смокиня.. накрая отидох на море ( тогава вече беше лято), след накисването във морската вода и след подсушаване сложих от лепенките и за няколко дни се махнаха. Беше ми доста странно, че толкова време ги мъкнах и се повлияха от тези лепенки.
Имах после и на пръста мисля, тогава ми изгори кожата направо около самия трън, та бях махнала всичко и наново слагах лепенки докато не мина. Но без махане на мъртвата кожа не мисля, че ще стане.
Виж целия пост
# 299
Гала салекс мен ме отърва от най-малко 20 кокоши тръна…

Чувала съм, но в момента листа на смокиня няма.
Аз съм си махала кокоши трън с тия лепенки, но моето диване не дава да му отрежа мъртвата кожа със все тръна като хората. Ще продължавам още няколко дни, ако не стане - отиваме на доктор.

Иначе да се оплача от мойто АГ - отидох днес, вика ми нищо ти няма след като ме прегледа. Слагай пак гинопеварил и така.. едвам го накарах мб да ми пусне.. а да не говорим, че не искаше и да чуе за пср тест за уреаплазма и микоплазма, хламидия..
Вече записах час за Рачева..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия