Преминаване от кърма към АМ

  • 2 613
  • 17
Здравейте Blush
Синът ми е на 4 мес. и 17 дни. Усещам, че кърмата ми започва да намалява ( до преди дни на всеки 3 часа изцеждах 120-130мл, вече обаче тези мл ги достигам на 4-5часа цедене) и проучвам наличните АМ на пазара.
Според масовото мнение Аптамил и НАН са с най-добър състав, произведени съобразно всички стандарти и се доближават най-много до майчината кърма.
Ще съм благодарна, ако някоя мама е преминала през същото, да ми сподели своя опит.
Ще се радвам да споделите вашите виждания и мнения относно различните марки и видове АМ,които сте използвали.
Blush
Виж целия пост
# 1
Здравейте Blush
Синът ми е на 4 мес. и 17 дни. Усещам, че кърмата ми започва да намалява ( до преди дни на всеки 3 часа изцеждах 120-130мл, вече обаче тези мл ги достигам на 4-5часа цедене) и проучвам наличните АМ на пазара.
Според масовото мнение Аптамил и НАН са с най-добър състав, произведени съобразно всички стандарти и се доближават най-много до майчината кърма.
Ще съм благодарна, ако някоя мама е преминала през същото, да ми сподели своя опит.
Ще се радвам да споделите вашите виждания и мнения относно различните марки и видове АМ,които сте използвали.
Blush
Аз бих пробвал различни.
Виж кое ще допадне на детето.
Моето дете отказа.
От кърма на пюрета.
Виж целия пост
# 2
Моя син пиеше НАН прокомфорт и до 1г си го пиеше. След това си го спря сам. Според мен се посъветвай с педиатъра на детето.
Виж целия пост
# 3
Нашият педиатър препоръча Лактана Био, синът ми го хареса най-много от всички млека, които пробвахме.
Виж целия пост
# 4
Изцеденото количество не винаги е мярка за количество кърма. Понякога се случва да не може да се изцеди и капрка, а да си има доволно кърма. Ако бебето е спокойно и пълни пеленките от двете страни редовно, значи всичко е наред. Ако е в период на скок в растежа, слагайте го по-често на гърда и доизцеждайте след това, за да се увеличи количеството и да догоните потребностите.
Образуването на кърма работи на принциоа "търсенето определя предлагането". Успех!
Виж целия пост
# 5
Също съвсем скоро ви предвтои захранване. Като заместите едно хранене бебето и без това ще приема по-малко мляко за деня.
Виж целия пост
# 6
Аптамил пронутра.
Обаче имахме проблем с изхождането минах на аптамил комфорт💯
Виж целия пост
# 7
Говорете с педиатъра на детето ще ви посъветва най-добре какво ще е ок за вашето дете, но минете ли на АМ лактацията ви съвсем ще намалее ( в случай, че все пак искате смесено хранене, а не само АМ). 
Виж целия пост
# 8
Няма най-добро АМ, нито такова "което се доближава до кърмата". Всички АМ отговарят на съответен стандарт и са ОК. Вече кое как ще понесе на детето и дали ще му хареса е друг въпрос. Аз лично ползвам ХИП Комбиотик. Отначало беше само за дохранване, а сега вече спрях напълно кърменето, но моето дете е по-голямо.
Ако не искате да спирате кърмата може да опитате да цедите по-често. Не сте писала дали бебето суче или изцяло цедите. След месец (или по-рано) може и да захраните. Аз с помпа повече от 80 мл. не съм изцеждала, а помпата ми беше хубава двойна електрическа на Медела. Въпреки това обаче кърма имах, бебето сучеше активно и гърдите ми след кърмене бяха толкова колкото не са били никога след цедене.
Виж целия пост
# 9
Някой дали е пробвал Aptamil Cesar Biotik 1?
Какви са ви мненията?
Виж целия пост
# 10
Някой дали е пробвал Aptamil Cesar Biotik 1?
Какви са ви мненията?

На една приятелка детето само с него се спогоди ок, то е специализирано за деца родени секцио, но не мисля, че е проблем да се ползва и иначе.
Виж целия пост
# 11
Някой дали е пробвал Aptamil Cesar Biotik 1?
Какви са ви мненията?

На една приятелка детето само с него се спогоди ок, то е специализирано за деца родени секцио, но не мисля, че е проблем да се ползва и иначе.


А дали бебето се запичаше?
Виж целия пост
# 12
Някой дали е пробвал Aptamil Cesar Biotik 1?
Какви са ви мненията?

На една приятелка детето само с него се спогоди ок, то е специализирано за деца родени секцио, но не мисля, че е проблем да се ползва и иначе.


А дали бебето се запичаше?

Само с него не се запичаше...тя пробва още 3-4 млека и със всички имаше запек.
Виж целия пост
# 13
Ние сме с него в момента,доволни сме,не го запича.
Някой дали е пробвал Aptamil Cesar Biotik 1?
Какви са ви мненията?
Виж целия пост
# 14
Здравейте, извинявам се че използвам чужда тема, но и на мен също ми предстои преминаване лъм смесено хранене и се чудя между Лактана Био, Хип и Аптамил
Към момента бебето няма запек, но има силно изразени колики на 2 месеца е.
От коя марка имаъе наблюдения че не запичат
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия