Сменя гората своята премяна, а всяка една от нас копнее скоро да стане мама. ~бебеправене 613~

  • 35 603
  • 1 002
# 585
Анди, съжалявам за това, през което преминаваш, съвет и препоръка не мога да дам, но мога да ти изпратя прегръдки и пожелания да е последната трудност преди голямото щастие! Heart

Аз съм с отрицателен тест и все още липсващ МЦ.  Днес ми е 27 ден от МЦ, според д-р Бояджиев (който прави лактобацилни обливки при МЦ Калчев) О. ми е била на 11 ден от МЦ, а аз си я усетих на 14 ден от МЦ. За момента цикъл нямам и мисля, че той нещо друго е видял, ама не е било О. Ще видя дали според "моята" О. ще настъпи МЦ днес или утре. Grinning Не знам как това може да се обърка, ама си изглеждаше доста млад и попретупа прегледа.
Виж целия пост
# 586
Аз пък познавам жена,която пуши активно до края на бременността, и роди живо и здраво детенце. Мнението й беше,че ако е писано нещо да стане, няма да са цигарите причината....също и колко момичета има,които са откровено неграмотни, всеки ден попадам на постове с тестове с явна втора черта и въпрос "мами,положителен ли е?"..ами какъв да е?
И после ето ме мен и кой знае още колко жени, на тироксин и метформин,борейки се и с кг,и със захар,и с Бог знае какво още,които лягат и стават с мисълта и молитвата за дете.
Разберете ме правилно - радвам се за момичетата  които мечтаят за това и им се е случило, просто ми се иска и за всички нас да се получава от раз и без стрес...
Виж целия пост
# 587
Бъстед съжалявам! Абе и мен ме усъмни този доктор, но викам да си мълча.
Виж целия пост
# 588
Да, и аз познавам жена, на 37 вече с второ бебенце и при двете бременности пушеше и пиеше по малко алкохол през цялата бременност. Аз никога не съм била запален пушач, на периоди от време на време съм пушила, но никога системно (тази година съм пушила малко време само покрай А, защото се сринах психически). Спортувам 3 пъти седмично, внимавам какво ям, алкохол от година почти не съм пила. И съм с един аборт. За съжаление, каквото и да правим, няма гаранция докъде ще стигнем, но и аз мисля, че поне очевидните неща, за които знаеш, че са лоши, ми не е ок да ги правиш. На ММ спермограмата хич не е розова, и въпреки това продължава да пуши. Вярно , почна си чинно добавките по 18 хапчета на ден без да мрънка, ама докато стигнем до там само аз си знам какво е. Наясно съм, че не е лесно, цигарите са една от най-тежките зависимости, но ако човек иска нещо, може. Та затова ми е криво много, ама като нищо не мога да направя, гледам да не го мисля толкова. Че иначе вкъщи става много тягостно и настроението съвсем се прецаква. Пък нали всички казват, че бебето ставало, като се “успокоим” и “спрем да го мислим” (тия мантри много ме дразнят, ама реално наистина е по-добре, отколкото да сме в постоянна невроза).
Виж целия пост
# 589
Благодаря, Наси, аз също се усъмних в тази ранна О., защото нито симптоми имах, нито лентичките, нито нищо. Опити си правихме така или иначе и преди и след това, по-скоро ми беше любопитно как може да се обърка на УЗ. То като цяло като ходиш на лекар вече да се съмняваш във всичко..
Виж целия пост
# 590
Ох момичета днеска цъфнах с разстройство и сега измерих 37 градуса темп, не съм имала от години, но карай, смекта мога да пия нали? Вчерах сложих първата инжекция ама не мисля , че е от това , не знам прогестерона дали има такива странични ефекти, не знам и бременността дали има ...но днес си лежа в нас, поне това, че не съм на работа е плюс Grinning
Виж целия пост
# 591
Анди, съжалявам! Присъединявам се към пожеланието на Бъстед. Нека щастието споходи всички!
Да ви позабавлявам с моя сън от снощи. Сънувам една жена, едра и цялата в бяло, с къса руса коса, със странно замъглени очи, седнала в поза лотус(забележете къде) на сушилнята ми и се мята като в транс. Аз стоя пред нея и се опитвам да и привлека вниманието и не знам защо се обръщам към нея с моето име и след настоятелно викане по име, тя спря успя да се съсредоточи, впери невиждащите си очи в мен, които изведнъж се избистриха и аз и зададох най-важния въпрос.Дали ще забременея и ще имам дете, а тя ми отговори, че няма да забременея. Тъпо ми стана, ама дали са вътрешните ми съмнения?
А за мнението "ще стане ако е писано". Означава ли, че щом не става значи не е писано и мозъка се саботира сам?
В понеделник съм на цитонамазка и после да видим какво ще реши док за стимулацията.
Виж целия пост
# 592
Аз имах един такъв сън, обикалях с малко момченце на ръце, 1:1 с бебешкия племенник, смеехме си се, показвахме си някакви неща, след нас ходеше една непозната, но и позната като силует жена. Следеше ни, гледаше ни, в някакъв момент почна да повтаря да го оставя това бебе, не е мое, да го върна на когото е.

Та изкоментирах го на терапията - правихме упражнение дали още я чувам и виждам ако си представя, че се вакуумирам под някакъв похлупак, дали мога да се откъсна от нея. Аз не можех.
Заключението - сънуваме непознати, никога виждани хора основно, когато неосъзната част от личността ни има да каже нещо, обикновено вътрешни страхове. Затова е и непознат човека, но пък не можем да се откъснем от присъствието така, както ако беше познат и близък.

Кате, почивай си, хидратирай се и утре да си добре!
Виж целия пост
# 593
Знам от моята терапевтка, че в повечето случаи виждаме неотработените аспекти на самите нас. Те заемат някаква форма, но всичко това сме ние/части от нас. В този ред на мисли може да помислиш по темата дали самата ти вярваш, че можеш да забременееш и дали някаква част от теб не ти повтаря тихичко скрита някъде, че не можеш. Но сънят не е пророчески според мен, така че поне откъм това се успокой Heart
Виж целия пост
# 594
Кате не е от него. Има сега такива вируси.

Аз бях на преглед, имам 17 мм фокикул в ляво, не следя нищо с ленти, как да отиваме дори не знам.
Виж целия пост
# 595
Здравейте момичета Simple Smile Горе главата и успех на всички. Трудностите минават,важно е да мислим позитивно или поне да се опитваме.
Изледването за папиломавирус излезе миналия ден и слава богу е отрицателно. Пратих го на доцента,който беше убеден че съм положителна,но се оказа друго Simple Smile И ме препрати вече при аг-то която ни следи,каза като ти свърши цикъла може да отидеш на преглед при нея и да действате по вашата работа,конците щели да паднат... и само това,нито обясни кога трябва пак да отида на преглед ,за вземане на цитонамазка (добре че говорих с позната докторка онколог,която каза че състоянето е сериозно и трябва да се следя и задължително преглед с колпоскоп и цитонамазка )ами не знам да се радвам ли,като все още ми е притеснено,дали зараства добре раната, и този сърбеж който имах и болките. затова чакам началото на другия месец да запиша час за гинеколожката и да пусне фемофлор отново да видим как са нещата. Може би и на моя мъж ще трябва нова спермограма. а догодина живот и здраве ще ходя на гинеколог - онколог който да ме прегледа с колпоскоп.
Започнах с пробиотици и витамини,наблягам на диета и да смъкна някой кг. Занимавам се и с моето хоби докато съм вкъщи (правя картонени торти) много се разтоварвам така понякога. Вече окончателно реших нова година нов късмет и нова работа. болнични колкото мога ще позлвам ,психически натоварването е голямо и с клиенти,шефове,колеги и работа. работа на смени,мислех че е нещо готино,но да нямаш време за семейството....  така оплаках ви се,но все пак както казах горе главата и прегръдки на всички! Simple Smile
Виж целия пост
# 596
Аз тази нощ имах странен сън ... срещнах на улицата изоставено дете, момиче, на видима възраст 4, 5 год... помоли ме да я прибера и да бъда нейна майка .... 🤷‍♀️🤦‍♀️ просто човек се бъгва....
Ние си правим кекс за кеф .... принципно трябва днес, утре да ми дойде.... индикации обаче никакви.... тоя месец Дуфастона не съм го пила и сигурно ще ми позакъснее, мислех да направя 1 тест ама .... май ще се въздържа, заради резултата 😀
Виж целия пост
# 597
Белив направи!
Виж целия пост
# 598
Белив писа, че й е дошъл цикъла.
Виж целия пост
# 599
Каза днес или утре. Аз ли не разбрах...
Тези дни съм мн изнервена.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия