Бързи въпроси и отговори деца- 8

  • 22 613
  • 791
# 405
Защото някой деца като се чувстват зле, не си лежат тихо и кротко или да спят (виждала съм такива деца, но моите не са от тях) ако вдигнат температура се чувстват зле, хленчат, плачат, мрънкат за всичко и трудно се изтърпява, отделно се обезводняват от високата температура, а не обичат да пият течности и особено вода. Моите деца, дори да са заспали се събуждат, ако имат висока температура. Големият е поддържал 11 дни температура( тогава беше на 1г5м.) сега е на 12г и днес му е вече шести ден с температура. Той, същият, ми е вдигал и 42 градуса като беше на 6-7г. Сега първите дни е пил температуропонижаващо по 2 пъти на ден, останалите по веднъж, защото вечерта вече се чувства много зле и както казах, за да може да заспи трябва да я свалим…
Виж целия пост
# 406
Целите пълнометражни филми? По час не е ли множко? Детето ми не след дълго ще стане на три, но към момента сме показвали снимките на телефона, които сме му правили и тук/таме някоя картинка рисувана или на животно. Или нещо ако ние си показваме. Вече държи след всяка снимка да се гледа, хех.
Личен опит с аудио книги нямам и не ги разбирам особено, та тези Toniebox и Yoto не са за нас. 😀
Иначе аз съм отгледана с анимационни сериали и филми и чак толкова лошо колкото се описва сега, не мисля, че е. Ама придържам се към препоръките. 😀

Обмислях потенциално да почнем с Том и Джери 😀 защото са кратки епизоди. Гледам в чужди страници са възмутени от насилието, цигари, сексуализиране. Имам някои много любими епизоди. Не съм се замисляла дали би влияло на толкова малко дете показаното по лош начин😀

Sweet_memory, така описано, разбирам. Давам вода със спринцовка в тези случаи. Не е като от шише/чаша, но е нещо. Даже понякога само си иска.
Виж целия пост
# 407
На около 2.1-2.2 г започна да гледа ТВ с детски песнички предимно. От 2.6-2.7 гледа и филмчета, предимно кратки епизоди. Започнахме с Прасето Пепа, после гледаше Татти и Мисифу, Маша и Мечокът, а сега харесва Мишлето тип (на 3.2 г е почти). Последното е забавно и има образователен елемент, аз също гледам с нея. Епизодите са по 7-8 Мин. Телефон гледа рядко, но се случва - предимно детски песнички. Том и Джери не ми допада.
Виж целия пост
# 408
Голямото след 3г възраст почна да гледа Пламъчко, Барбарони, Гризи и лемингите. Дневно гледа 3-4-5 епизода на едно избрано от тях. Като гледа е силно казано, но 1-2 епизода седи и гледа и останалите ги ползва за шум докато извади играчки. Пълнометражни филми засега е гледал 1 и то не целия (Таласъми ООД) и му го пуснахме наскоро (4г4м е). Ами доскучава му, а ние нямаме против да не е лепнат за толкова време на екран 😀 Едната баба има желание да го заведе на кино, но той няма такова, та и там скоро няма да посещава.

Сама го каза - различни деца, различна реакция на температура. Някои стигат и до гърчове при 38, други с 40 вилнеят и играят. Синът ми сега въртя някаква температура 37.8-38.5 и беше жив парцал, не ядеше, не пиеше нищо, лежеше блед на дивана и едвам отваряше очи. Тогава и на 37.8 давах, за да живне поне за малко.
Виж целия пост
# 409
Големият започна на 4г. и нещо да гледа,Пес патрул.Преди това нито се спираше на едно място,нито му беше интересен тв.Цял детски филм,мисля че година по късно изтрая да седи и гледа.Иначе песнички и музика си му пусках на колонка.Малкият е на почти 3г. в момента,не гледа тв,в на батко си стаята ако се загледа понякога,но големият знае че не трябва да гледа и му спира телевизора.Телефон абсурд да дам и на двамата,при път или ако чакаме някъде играем игри,четем книжки,нося и играчки винаги.Не съм против изцяло екраните,но зомбитата с телефон не е моето нещо,както и оправданието какво да го правя иска,само малко да кротува и т.н.
Виж целия пост
# 410
от опита със звяра (3г10м) най-подходящи за малки деца, а и леко образователни са -- пепа,  франклин, мишлето тип. поощряващи въображението и пак 'образователни' -- 'анна и приятели', блуи, барбароните... всичките са били фаворит в определен момент, а и от. време на време се сеща за някое и гледаме отново и отново....
Виж целия пост
# 411
А откъде ги пускате? За Блуи, Барбароните и Анна и приятели чувам добри отзиви, но отнякъде стриймват ли се, защото нямаме кабелна.
Виж целия пост
# 412
Аз ги пускам от NickJr и Cartoonito. В Нетфликс има някакви, но не на български. За HBO не помня дали имаше. В YouTube има някакви откъси, но пак предимно на английски съм срещала.
Виж целия пост
# 413
тв. по дисни джуниър върви блуи, по ник джуниър барбарони. анна и приятели по-рано го даваха по ник джуниър (май), но сега не Sad
в официалната страница на блуи има линкове към различните епизоди в ютюб, а ако не се лъжа имат и канал (на английски).

ние сме с някакъв разширен пакет тв, защото държахме на 'бърз' интернет и телевизията на практика ни е безплатна (с хбо макс включително). на практика гледаме детски филмчета само, малко музика понякога и аз някой сериал по хбо макс късно вечер.
Виж целия пост
# 414
Някой гледа ли песните на IDjKids? Моите ги обожават, а се въртят едни и същи през 2 мин.
Виж целия пост
# 415
Нашето момче (2 г), сутрин на гърнето получава 5 мин. и вечер преди лягане 5 мин, точно с тези песнички.
Знае за звездичката, дядо Коледа, Лола и Мила Simple Smile. Както и за пилетата.Wink
Мисля, че там кадрите в картината се сменят най-бавно.
През деня, вървят песничките, но на изгасен екран-само музиката.
Виж целия пост
# 416
А какво мислите за посещение на кино(не 3Д)...Малкия го водих вече 2 пъти,гледа първите 40 минути и после му доскучава,но и двата пъти седя до край с 1-2 пиш паузи (добре че и двата пъти почти бяхме сами в салона и нямаше сърдити)...
Виж целия пост
# 417
Много е индивидуално това с киното, синът ми от малък е голям киноман, първото му кино, което си беше и 3Д, беше на 4г и супер много му хареса и от тогава ходим често. На същата възраст заведохме и дъщеря ми, която след 10мин вече искаше са си ходи и беше голям зор да я удържим до края на филма.
Виж целия пост
# 418
Нашите деца ги водихме миналата година за първи път, бяха на 4 г. Свършат ли им пуканките и вече не им се стои на едно място. Не сме повтаряли. На куклен театър ги водим, там представленията са по 30-тина минути, точно накрая вече им доскучава.
Виж целия пост
# 419
И аз си мисля, че най-ранната възраст за кино е 4г. Големият беше на толкова, водихме го с приятелче, аз имах опасения, че ще мрънка и няма да издържи, но изненадващо добре мина. На 5г. го заведохме на първото 3Д. Най-интересни му бяха анимационните филми във възрастта 6-10г. Тогава разрешавахме в събота и неделя да гледа по един цял филм. За мен на 3г е малко за повече от 30мин екран наведнъж. Особено, ако не е гледало до сега. Малкият гледа клипчета на телевизора от годинка, сега ще стане на 3г и не гледа повече от 30мин. И то ако е харесал нещо, иначе не се задържа повече от 10мин. Избира си клипчета, които не са анимации, примерно пожарни и линейки, коли, отваряне на яйца. Пробвах го с Маша и мечока изгледа 1 епизод и повече не го искаше, само като го види и мрънка да го махна. Големият на неговата възраст много го харесваше.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия