ОКТОМВРИЙСКИ бебчета 2024 тема 1

  • 25 294
  • 756
# 180
Моето бебче имаше бебешко акне, баткото също като беше бебе. Няма нужда да се третира, минава от самосебе си.

Аз започнах да ходя на физиотерапия за заздравяване на тазовото дъно. Здравното ми покрива 9 сесии, но и упражненията на Кегел са достатъчни. С ММ бяхме интимни 40 дни след раждането и нямах никакви болки. След първото раждане имах, чувствах се все едно съм девствена.

Ние нямаме ден без разходка, повечето дни са по 2 - сутрин и следобяд. Правя по средно 12к крачки на ден и бебо спи много хубаво навън. За имунитета на детето също е много важен чистият въздух.

Аз качих 11-12 кг и ми остават още 2 кг за сваляне. Докато кърмя няма да се подлагам на режими, кърменето само по себе си ми помага да свалям килограми.
Виж целия пост
# 181
Mommy,
Може ли да споделиш как точно прибираш пъпчето и каква лепенка използваш, защото на мен ми предстои да го правя за втори път, а първият път онзи ден определено ме затрудни. На колко дни ще я подменяш?

Аз качих 17 кг тази бременност, от които 10 вече ги няма. Но си имам стари килограми и като тегля чертата, доста са за сваляне. Постепенно и разумно и най-важното - здравословно.

И моята кукла има бебешко акне, много помага почистването на личицето с памуче с чиста розова вода без е-та и и без парфюми в нея.

Много ми се спи, ама много.
Виж целия пост
# 182
И на мен многоо ми се спи. Цяла брем. ми беше лошо и не се наспивах от хиляди симптоми, сега пък заради коликите нощем.
Виж целия пост
# 183


Това е диетата, от форума е.
Толкова ми се е свил стомаха, че се притеснявам.Изобщо не ми се яде и има резултат.Дано само не забавя метаболизма и да няма йо-йо ефект.
Виж целия пост
# 184
Mommy, да, и аз кърмя на поискване, но и гледам да будя като я усетя, че става време и тя се поразбужда. Понякога се успива доста и е трудно да започнем. Една консултантка ми каза, че трябва кърмене поне по 12 пъти на денонощие кожа до кожа, за да се регулира беби. Уикенда си го прекарахме в леглото така, но това няма как да се прави дългосрочно. Освен това научих едва вчера, че времето между две хранения се брои от началото на едното до началото на следващото. Аз досега броях от края на едното до началото на следващото и смятах, че тя се буди често на час и половина. Ако се кърмим добре и енергично без успиване по 20 мин на гърда, имаме бърза смяна на памперс между двете и я подържа малко да се приспива накрая, почти си закръглям един час. Тя обикновено спи минимум 1 час и се оказва, че спокойно има по 2-3 часа пауза между храненията. Което пък прави невъзможно да имам над 12 кърмения на денонощие.
Вечер обикновено иска по-често хранене, сменяме по няколко пъти гърдите. Нощем вече спи при мен, а не в креватчето си. Тогава се приспива най-лесно, и аз успявам да дремя. Често си суче дълго само от една гърда и не плаче за втора, както през деня.
И аз се интересувам от тези лепенки за пъпчето. С каква цел са, как се ползват?

Sugarr, тук са много стриктни с тегленето. Бебето винаги се съблича голо и се сменя памперс преди това. Освен и ти така да действаш.

И ние сме с пъпчици на лицето. Мацвам понякога кърма на тях и завехват малко.

Дописвам: Ей сега пробвахме слинга пак, пак рев. Ася Демирева ми каза да е голичка вкъщи, ако е в слинга, и по принцип само един кат дрехи. Днес за пръв път сложих и боди отдолу.
Виж целия пост
# 185
Разпознайте се от постовете, моля 🤭

Който повдигна въпроса за кг, спокойно, имаме си първенец. Последният път като проверих кантара летеше към +30. Цифрата е плашеща, кг не ме плашат, трудното е теглото. Като се видя в някоявитрина се чудя, или не моето тяло, или съм в товатало, но въпроса ми е “хей, какво ти се е случило”.

Lynatichka, голама фенка съм ти, да знаеш. Рядко се среща човек с такъв откровен подход към живота и хората 👏🏻👏🏻👏🏻

И какво още исках да кажа, забравих 🤦🏼♀

Sway, какво иска да кажемайка ти с “между циганче и българче”? Българските цигани ги харесвам аз.

А, слинг от сега е окей, нали? Още не съм пробвала как ще я сложа, имам бебешки май само до 5кг и мисля, че ще и хареса на моята глезанка.
А и сега осъзнах, че липсата на тази независимост да станем и да излезем от къщата двечките май ме плаши най-много. Един ден плача, един съм добре. Мисля, че е от тази уязвимост, която идва от загубата на независимост в момента при мен. В тази работа с хормоните не вярвам особено аз, но това е друга тема.
Виж целия пост
# 186
Мая, има предвид, че расте сред кучета. Кучето се качва на леглото и спи при мен, по някое време сутринта и малкия е при мене в същото легло. Колкото и да мия лапи... Не са идеално измити и на моменти има кални лапи по пода или съответно по чаршафа ми. Та.. един вид растяло в калта това дете ( абсолютно не е вярно. Сменям чаршафите си през ден и мия пода всяка сутрин и вечер) и дишало космите на кучетата.
Мая, нещата се променят и докато се нагодите ще мине време. Нормално е да се чувстваш така, вече има някой зависим от теб и не можеш да правиш каквото решиш. Трябва да загърбиш себе си, заради малкото човече.
Сигурна съм, че ще се оправите и с всеки ден нещата ще стават по-добри. Просто си трябва време да свикнеш с новата си роля и понякога ти да си на заден план. Започни с кратки разходки за по 10-15 минути (наясно съм, че ще ти отнеме повече време да се пригответе) и в един момент ще видиш колко ти е приятно да сте на вън.
Виж целия пост
# 187
Мая, има предвид, че расте сред кучета. Кучето се качва на леглото и спи при мен, по някое време сутринта и малкия е при мене в същото легло. Колкото и да мия лапи... Не са идеално измити и на моменти има кални лапи по пода или съответно по чаршафа ми. Та.. един вид растяло в калта това дете ( абсолютно не е вярно. Сменям чаршафите си през ден и мия пода всяка сутрин и вечер) и дишало космите на кучетата.
Мая, нещата се променят и докато се нагодите ще мине време. Нормално е да се чувстваш така, вече има някой зависим от теб и не можеш да правиш каквото решиш. Трябва да загърбиш себе си, заради малкото човече.
Сигурна съм, че ще се оправите и с всеки ден нещата ще стават по-добри. Просто си трябва време да свикнеш с новата си роля и понякога ти да си на заден план. Започни с кратки разходки за по 10-15 минути (наясно съм, че ще ти отнеме повече време да се пригответе) и в един момент ще видиш колко ти е приятно да сте на вън.

Благодаря, Sway. Работех с фризьори и си пускаха бебето да лази по пода, дори след подстригване, преди метене, за ужас на една от колежките 🤣🤣🤣🤣 Майката и бащата казваха, че бактериите са навсякъде и бебето се калява, даже бяха 2 дечица.

Права си, днес майка цяла сутрин ме убеждава да я изведем с количката, аз докато се дърпах взех, че я грабнах към градината, после да пробваме количката и накрая майка засича време и взе да ме привиква да я прибирам 🤣 Много хубаво ми стана и на бебка ще и хареса сленга, само да разуча как да се обличам и нея как, че било цяла наука.

Всъщност е обратното на това, което изглежда. Аз съм свикнала сама и всичко да правя, да се налага да разчитам на хора ми е ново и не ми допада, а е хубаво да се науча. Невъзмажността да правя неща, например физически, защото още се уморявам, като цяло недоспиването не помага, както знаете, понякога контракции на матката, това е, което ме плаши. Иначе за 44 години пробвах всичко, което ми дойде на акъл, сега искам с бебенцето ми да се занимавам, другата работа съм я свършила в аванс вече.
Виж целия пост
# 188
Нали имаше един майтап, че с първото се тревожим, второто е проблем да пие от водата на кучето, а ако третото пие от водата на кучето, това е проблем на кучето. 😅😅
И аз съм така. Даже два пъти кучето целуна бебето по устата, измих му устата с вода и така. Баба ми ако беше видяла, щеше да ме направи на 2 стотинки. 😅
Виж целия пост
# 189
Не успях да изчета последните две страници, но хванах по нещо тук там ☺️
Някой беше питал за нагревател за кола. Аз съм набелязала това
Но не съм го поръчала още, защото скоро няма да ни трябва, не.планираме пътувания. А градчето ни е малко и не съм палила колата от няколко месеца, ходя си пеша.
Моите лохии най-накрая свършиха, към 40-тия ден. Сега с нетърпение чакам да ми дойде, някак имам чувството, че така ще съм сигурна, че всичко е наред.
Мен ме е шубе да го извеждам, когато е по-студено. Колкото и да е облечен диша студения въздух и още ми се вижда малък. Вкъщи държим 22-23 градуса.
Не съм го мерила колко тежи, на 05.11 го мерихме 4,950 кг, 54 см. Обличам го 62-68 ми р-р.
Минахме бебешкото акне, сега има пъпчици по гушката и гърдите. Педито каза ако искам да го мажа с цинкова паста. Ако излезе някоя по-голяма пъпчица мацвам със судокрема - той е основно цинк.
Аз качих 20 кг, сега ми остават 8кг за сваляне. Не мога да се гледам в огледалото - то коремче, то паласки, целулит по дупето - дал Бог. Но честно казано, малкия докато спи, гледам да свърша всичко вкъщи, да прегледаме домашните с батковците, тичам да пазарувам.... мързи ме и упражнения да правя. В малкото свободно време предпочитам да полежа на дивана с телефона. Чакам мотивацията да ме удари 🙄
Виж целия пост
# 190
Кой попита за лепенките за пъпче - слагат се за прибиране на изпъкнало пъпче и за предпазване от херния.

Аз директно от лохиите - 34 дни, скочих на цикъла ... Вече ми е трети ден и е доста обилен, та ме стряска. Дойде с болки и всички екстри.
Виж целия пост
# 191
При мен също от лохиите директно премина в първи цикъл, доста обилен. Но пък вторият цикъл, който дойде около 3 седмици след това, продължи само 2 дни и беше много лек. За щастие вторият цикъл не се отрази на количеството кърма, дано и занапред да е така.
Виж целия пост
# 192
Leylah,недей.Поръчах го,но нищо не върши.Така стои на секцията.Аз исках да го използвам за поддържане на топлата вода,но изстива.
Виж целия пост
# 193
А, как разбрахте, че цикъла е цикъл, а не са пак лохии, понеже често казват, че спират и тръгват?
Тамън мислех, че спират и пак тръгнаха, обаче доста обилно течение,  май по-обилно и от началото, та сега се зачудих дали не е цикъл.
Виж целия пост
# 194
За лепенките за пъпче - не си спомням как се слагаха, на нас педито ще ни покаже другата седмица. Предполагам, че е нещо лесно, ние ще ги слагаме и сменяме след като тя сложи първата. Каза ми да взема 4-5 бр. и да се сменят на всеки 4 дни, за да се почиства пъпа. Предполагам за 10-15 дни ще се прибере, зависи и колко е изпъкнал.

Аз пък не искам да ми идва поне 3-4 месеца, за да си кърмя спокойно. Grinning Ние искаме да правим бебе номер 3 след 6+ месеца, обаче в момента грам не мога да мисля за това, а като ми дойде ще сме една стъпка по-близо до тази цел. Бебето ми е супер кротко, ама пак си е неспане и яко тичане по задачи с две деца, не ми се мисли как ще е с три и то малки.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия