ХАЛИТ ЕРГЕНЧ и БЕРГЮЗАР КОРЕЛ във филмите и в живота, някога и сега; 51

  • 49 094
  • 736
# 600
Това е ужасно!

Цитат
И за двамата беше решено отлагане на изпълнението на присъдата.

Това с отлагането, има ли надежда, че във времето може и да се размине?
Добре, че имат право да обжалват.
Виж целия пост
# 601
Ужасно несправедливо Cry
Виж целия пост
# 602
Цитат
Това с отлагането, има ли надежда, че във времето може и да се размине?

Единствената надежда е последната инстанция да постанови условна присъда.
Има теоретична възможност и да оправдаят Халит, но като гледам как вървят нещата, ми се струва малко вероятно.

Милият, ще умре, ако трябва почти две години да е далеч от Берг и децата.
Изобщо не мога да си представя, че може да се превърне в реалност този абсурд.
Това е толкова жестоко и несправедливо.
Всеки ден убиват жени и деца в Турция, а убийците ги пускат на свобода.
Виж целия пост
# 603
Язък! Ще им съсипят радостта на сем. Ергенч!😡
Силно вярвам,че няма да влезе в затвора!
Виж целия пост
# 604
💢 Попитах моя приятелка адвокат в Турция за присъдата на Халит и Ръза и тя ми отговори ето това, какво следва.
"Престъплението трябва да е над 3 г. За да ги вкарат, до 3г. се обръща на глоба, но  при техния случай е условна присъда. Ако в срок от 5 години извършат умишлено престъпление, това наказание ще се изпълни.
Но сигурно адвокатите им ще обжалват, може втората инстанция да отмени решинието. "
Да се надяваме, че всичко ще се подреди в тяхна полза. 🙏
Виж целия пост
# 605
Albena Goranova 606011 Слънце си ти!
Имах нужда от надежда за добър край на този кошмар...
В такава безнадежност бях изпаднала...
Виж целия пост
# 606
Albena Goranova 606011

това, което си разбрала е добра новина, в сравнение с това да лежат в затвора.

Благодаря ти, че сподели с нас! Flowers Rose
Виж целия пост
# 607
Много ти благодаря, Албена! 🌹

А откъде следва, че е условна присъда?
От това, че срокът, който са им дали е под 3 години ли?

==========

Започнах да ровя турските закони, търсейки информация на английски, че материята е сложна  и с този език ми е по-лесно.

Изкуственият интелект е голяма работа.
Излезе ми един куп информация за съдебната практика.
Накрая попитах дали може да се получи условна присъда за лъжесвидетелстване.
Даде ми разяснения и представете си, накрая приведе като пример точно случая с Халит и Ръза. Grinning

Ето превода:

Истанбулски съд наложи УСЛОВНИ присъди от над една година на двама известни актьори, Халит Ергенч и Ръза Коджаолу, за предполагаемо лъжесвидетелстване по дело, свързано с протестите в парка Гези през 2013 г.

Делото за лъжесвидетелстване беше започнато, след като двамата актьори бяха призовани от прокурори по друго съдебно производство, включващо известната мениджърка  Айше Баръм, която е в ареста от януари по обвинения в опит за сваляне на турското правителство.

Твърди се, че Баръм е инструктирала актьорите, които представлява, да подкрепят публично протестите срещу Ердоган в парка Гези.

В решението си от 23 май съдът осъди Ергенч на една година и 10 месеца затвор, а Коджаолу – на една година и осем месеца.
Съдът обаче отложи обявяването на присъдата, което означава, че присъдите няма да бъдат изпълнени, освен ако актьорите не извършат друго престъпление.

И двамата актьори отрекоха обвиненията и поискаха оправдаване по време на изслушването.

Реагирайки на присъдата,  Ергенч предизвика съда, като попита: „Значи казвате, че съм излъгал, така ли?“ След напомнянето на съдията, че могат да обжалват решението, Ергенч отговори: „Да, ще обжалваме.“

Според прокуратурата Баръм е поддържала близки връзки с ключови фигури в движението Гези по това време, включително бизнесмена Осман Кавала и актьора Мемет Али Алабора.
Баръм, която основава ID Communication през 2002 г., се счита за едно от водещите имена в турската телевизионна, филмова и развлекателна индустрия, представляваща палитра от актьори  от най-висок клас.
Виж целия пост
# 608
Варна благодаря за информацията и превода Gift Heart




https://vk.com/halit_berguzar_ergenc?from=groups&z=video-1581237 … l_wall_-158123700

Виж целия пост
# 609
Да Varna, защото присъдата е до три години и със сигурност ще е условна.
Но тук става въпрос и за чест.
Затова и Халит е задал този въпрос на съдията.
Те с тази присъда го изкарват лъжец пред децата му и  пред цялото общество и феновете му  по целия свят.
Виж целия пост
# 610
Момичета, аз се успокоих от новините за условната присъда.
Права е Албенка, че става въпрос  за чест.
Халит не заслужава това, което го сполетя!




 
Спокойна вечер и лека нощ на всички! Blue Heart
Виж целия пост
# 611
През това време, Халит може ли да напусне Турция, т.е. наложена ли му е забрана да напуска страната!?
Виж целия пост
# 612
КАКВА НЕСПРАВЕДЛИВОСТ!

Да осъдиш Халит!
Той е емблематична фигура в турското кино, уважавана личност в турското общество.....Много тъжно...

Момичета, за информацията, преводите, за споделеното, благодаря! Two Hearts
Albena Goranova 606011, благодаря!



=============================

Фрагман 2 от еп.15 на "Кралят"





Спокойна нощ! Nature Sparkler
Виж целия пост
# 613
Честит празник!!!
Да пребъде българското слово!




Хел Flowers Tulip за трея.
Неустоим за жените е нашият крал, голяма навалица около него Sunglasses

Виж целия пост
# 614
Честит празник на всички!  Balloon

Дано стават повече хората, търсещи знание и смисъл отвъд злободневието.
Всичко лошо идва от невежество, неграмотност и бездуховност!

Цитат
През това време, Халит може ли да напусне Турция, т.е. наложена ли му е забрана да напуска страната!?

Мисля, че няма забрана.
Не съм срещала такава информация.

Цитат
Но тук става въпрос и за чест.
Затова и Халит е задал този въпрос на съдията.
Те с тази присъда го изкарват лъжец пред децата му и  пред цялото общество и феновете му  по целия свят.

Да, разбира се.
Сигурна съм, че Халит ще обжалва на всички възможни инстанции, но съм скептична, че ще го оправдаят.

====

Първи сезон на "Кралят" завършва на 3 юни.
Наесен ще има продължение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия