Предстои ми замразен трансфер, да поговорим - Тема 12

  • 35 244
  • 738
# 375
Специално за ЗЕТ аз само прогестерон съм пускала. С кратък цикъл съм (24 дни) и го пускахме за проследяване на 10, 12 и в деня на ЗЕТ-а - около 17 ден. Съответно бях с таймираща инжекция за овулацията.
Виж целия пост
# 376
EmayА как прецениха кога да поставиш таймиращата? Само по размера на ДФ?
Виж целия пост
# 377
Да, по размера на ДФ. На 18 мм. ми е била поставена, което е било 9-10 ден. Разгледах си по разни пункции хронологията и гледам, че ДФ на 2-3 ден при мен е бил 5-6 мм., та и на мен ми се струва малко множко 11 мм. тогава. 🙄
Виж целия пост
# 378
Момичета, въпросът ми е към тези от вас, които са минали през ЗЕТ. Опишете ми как следихте овулацията? Кога и какви хормони се пускат? При мен няма да има подготовка, само наблюдаваме ДФ. Проблема е, че напоследък овулацията ми избързва с няколко дена и не е по средата на цикъла. Днес съм 3 ден от МЦ, но ДФ е вече 11 мм. Разбрахме се с док. Да се видим на 23.05, но ми се струва, че ще е късно тогава. Иска ми се да си пусна хормони преди прегледа, ей така за мое успокоение, да кажем към 10 ден от цикъла. Затова и се интересувам в подробности какво и как сте правили.
Здравей аз в момента съм в подготовка за ЗЕТ пия един куп лекарства и на три дни отивам до клиниката за проследяване на хормоните.
Виж целия пост
# 379
Здравейте, сега ми предстои в Бахчеджи първи замразен трансфер. На ден 2 от цикъла резултатите са ми следните и предписаха естрофем:

Естрадиол - 214 pmol/L
Прогестерон - 1.83 nmol/L (0.58 ng/mL)
LH - 9.6 IU/L

Как ви се струва, проблем ли е нивото на прогестерона, не е ли много висок като за 2ри ден от МЦ? Следващият ми преглед е на ден 12 (22.05) и лекарят каза че това ниво на прогестерона леко го притеснява, но не е достатъчно високо за да се отложи трансфера.
Виж целия пост
# 380
Здравейте , преди няколко години преминах през Инвитро и при първи трансфер на 2 3-дневни ембриончета, завършека беше раждането на сина ми. Останаха 3 3-дневни  и ги замразихме в една сламка. Вече съм готова за второ детенце и посетих друг лекар ( не предишния), който ме посъветва като настъпи момента за трансфер, да ги размразят и изчакат до 5ти ден. Имате ли опит с такава ситуация и как да процедирам? Не е ли по-добре да ми ги прехвърлят отново на 3-ти ден като първия път ? И влияе ли изчакването до 5ти ден на качеството,след като преди това са били замразени вече ?
Виж целия пост
# 381
Здравейте!В подготовка за ЗЕТ съм и от днес трябва да включа прогестерона.В новата рецепта пише само това,корто добавяме,а естрофема продължава ли се?
Виж целия пост
# 382
Здравейте!В подготовка за ЗЕТ съм и от днес трябва да включа прогестерона.В новата рецепта пише само това,корто добавяме,а естрофема продължава ли се?
Да
Виж целия пост
# 383
Здравейте! Надявам се края на този месец да започнем стимулация. Колкото и да ми се иска веднага да се случат нещата, най- вероятно ще трябва да направим месец пауза. Въпроса ми е дали се прави стимулация-> пункция-> чака се МЦ и след това следващия месец се прави трансфер или се чака цял месец след стимулацията, тоест след втория МЦ вече можем да говорим за замразен трансфер. Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 384
При пързи цикъл след стимулация можете да започнете,ако всичко е напред.Успех!
Виж целия пост
# 385
Мен ме посъветваха да направя един месец пауза след стимулацията, преди да направим трансфер.
Виж целия пост
# 386
Здравейте! Надявам се края на този месец да започнем стимулация. Колкото и да ми се иска веднага да се случат нещата, най- вероятно ще трябва да направим месец пауза. Въпроса ми е дали се прави стимулация-> пункция-> чака се МЦ и след това следващия месец се прави трансфер или се чака цял месец след стимулацията, тоест след втория МЦ вече можем да говорим за замразен трансфер. Благодаря ви предварително!

По-скоро зависи от нивата на хормоните засечени на 2-3 ден от цикълът. Ако са в норма след стим+пункцията, и няма задържани фоликули, може да се действа и в  следващия цикъл, а не да се прескача един. Моите и трите трансфера бяха на следващия цикъл след стим+пункция. Но много зависи от индивидуалния отговор на стимулациите, както и какви дози хормони са ползвани.
Виж целия пост
# 387
Здравейте! Някой правил ли е ЗЕТ на излюпен ембрион и след това замразен (ден 6) и въобще, дали има успели с излюпени и след това замразени ембриони?
Ембриона е минал ПИД и е балансиран. Попитах ембриолозите и те ми казаха, че има шанс, но не мога да намеря точна информация по въпроса. Опасявам се, че е замразен твърде късно и може опитът да е обречен на провал!
Виж целия пост
# 388
Kъде сте правили опита? Аз имам един замразен 6аб, който ме чака в Турция. На 5ти ден го замразиха. Казаха, че е много добро качество.
Виж целия пост
# 389
Kъде сте правили опита? Аз имам един замразен 6аб, който ме чака в Турция. На 5ти ден го замразиха. Казаха, че е много добро качество.

В клиника Надежда съм. Ембриончето е с отлично качество морфологично 6АА, но ме притеснява това, че е бил извън обвивката си преди замразяване. Тепърва ми предстои ЗЕТ и се тревожа да не е обречен опит. Имам още един минал ПИД, който също е балансиран, но с не толкова добро качество. Ще съм благодарна на споделен опит.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия