Фиброаденом - да се оперираме ли? 6-та тема

  • 15 722
  • 217
# 195
Здравейте, днес бях на преглед. Лекарят каза, че образуванието е доброкачествено на 99%. За пълна сигурност препоръчва оперативното му премахване и изпращане за хистологично изследване, което ще потвърди на 100%.

И аз сега не знам какво да правя.
Здравейте, направете още една консултация ако е необходимо, не бързайте с оперативна интервенция. златният стандарт е КОР биопсия, а не премахване на образуванието без да се знае какво е, успех и късмет 🍀
Виж целия пост
# 196
Здравейте, днес бях на преглед. Лекарят каза, че образуванието е доброкачествено на 99%. За пълна сигурност препоръчва оперативното му премахване и изпращане за хистологично изследване, което ще потвърди на 100%.

И аз сега не знам какво да правя.
Здравейте, направете още една консултация ако е необходимо, не бързайте с оперативна интервенция. златният стандарт е КОР биопсия, а не премахване на образуванието без да се знае какво е, успех и късмет 🍀

Ще потърся още едно мнение. А биопсията болезнена ли е?
Виж целия пост
# 197
Нужно ми е да се маха изобщо? Потърсете още едно мнение.
Виж целия пост
# 198
Здравейте, днес бях на преглед. Лекарят каза, че образуванието е доброкачествено на 99%. За пълна сигурност препоръчва оперативното му премахване и изпращане за хистологично изследване, което ще потвърди на 100%.

И аз сега не знам какво да правя.
При кой лекар бяхте на преглед?
Виж целия пост
# 199
Здравейте, днес бях на преглед. Лекарят каза, че образуванието е доброкачествено на 99%. За пълна сигурност препоръчва оперативното му премахване и изпращане за хистологично изследване, което ще потвърди на 100%.

И аз сега не знам какво да правя.
Здравейте, направете още една консултация ако е необходимо, не бързайте с оперативна интервенция. златният стандарт е КОР биопсия, а не премахване на образуванието без да се знае какво е, успех и късмет 🍀

Ще потърся още едно мнение. А биопсията болезнена ли е?

Не би трябвало да боли, прави се с месна упойка.
Виж целия пост
# 200
Здравейте, днес бях на преглед. Лекарят каза, че образуванието е доброкачествено на 99%. За пълна сигурност препоръчва оперативното му премахване и изпращане за хистологично изследване, което ще потвърди на 100%.

И аз сега не знам какво да правя.
При кой лекар бяхте на преглед?

Любен Бозев
Виж целия пост
# 201
Аз се замислих по казуса с veluna, а защо да трябва да стои това нещо, и да не го маха?
А иначе, и аз по принцип съм за проверка на мнение и с втори специалист.
Виж целия пост
# 202
Защото може да изникне пак и колко операции ще има тогава? По принцип съм окей да се махат такива неща ама не и всичко да се бара. При нея вече веднъж е изчезнало.
Но така или иначе важно е лекарят какво ще каже, но да се реже на поразия - не.
Виж целия пост
# 203
Той твърди, че образуванието не е изчезвало, но по време на бременността и след раждането до съвсем скоро не съм го напипвала и съм убедена, че в този период не е било налично. Преди да отида на преглед при него, посетих и лекарка в Майчин дом, която ми обясни, че под влияние на хормоналните промени при бременност е възможно подобни образувания да регресират или дори да изчезнат — нещо, което в моя случай действително се случи.

Като цяло съм оставала с много добро впечатление от този лекар — поведението му винаги е било изключително професионално, без излишна фамилиарност, а прегледите, на които съм била при него (общо три пъти), са били задълбочени и внимателни. Именно затова ми направи впечатление, че при последното ми посещение той ми се стори различен.

Нямам яснота относно стойността на евентуалната оперативна намеса, но фактът, че наскоро е открил нов кабинет, неминуемо ме кара да се замисля дали препоръката за операция не е донякъде повлияна и от други фактори. Напълно е възможно това да е субективно усещане от моя страна, но не мога да го игнорирам.

Истината е, че не бих искала да преминавам отново през подобна интервенция. Това би била трета операция под обща анестезия за мен (не броя секциото), а предвид натрупания ми опит, подхождам значително по-внимателно към подобни решения. Освен това имам малко дете, за което се грижа и това е съществен фактор.

Ако не бях преминала през всичко това досега, вероятно бих приела по-лесно подобна препоръка, но на този етап по-скоро съм склонна да потърся и второ мнение, преди да предприема каквито и да било действия.
Виж целия пост
# 204
Ако сте от София - посетете Виктор Йорданов от Сити клиник Младост, той е един от най-добрите специалисти в Бг в момента.
Прави и кор биопсии, но може да препоръча и ЯМР за по-ясен образ.
Виж целия пост
# 205
Всъщност - да има си специални приставки за гърди в някой ЯМР кабинети и е добър диагностичен начин.
Виж целия пост
# 206
Здравейте, днес бях на преглед. Лекарят каза, че образуванието е доброкачествено на 99%. За пълна сигурност препоръчва оперативното му премахване и изпращане за хистологично изследване, което ще потвърди на 100%.

И аз сега не знам какво да правя.

Не искам да всявам паника, но същият лекар се кълнеше, че моето образувание е фиброаденом и трябва само да го следим. По мое настояване ме оперира след 6 м. и за жалост пиша в другата тема. Нямам грам вяра на този лекар още повече, че по време на операцията обърка гърдите и вместо лявата оперира дясната!
Така че моят съвет - махнете се от Св. София, отидете при Наков или Виктор Йорданов и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО направете кор биопсия. Само така наистина ще знаете какво е. Или най-малкото направете ЯМР на гърди и при най-малкото съмнение там - биопсия. Пожелавам успех и стискам палци наистина да е нещо безобидно. Но както се казва "парен каша духа".
Виж целия пост
# 207
Здравейте, днес бях на преглед. Лекарят каза, че образуванието е доброкачествено на 99%. За пълна сигурност препоръчва оперативното му премахване и изпращане за хистологично изследване, което ще потвърди на 100%.

И аз сега не знам какво да правя.

Не искам да всявам паника, но същият лекар се кълнеше, че моето образувание е фиброаденом и трябва само да го следим. По мое настояване ме оперира след 6 м. и за жалост пиша в другата тема. Нямам грам вяра на този лекар още повече, че по време на операцията обърка гърдите и вместо лявата оперира дясната!
Така че моят съвет - махнете се от Св. София, отидете при Наков или Виктор Йорданов и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО направете кор биопсия. Само така наистина ще знаете какво е. Или най-малкото направете ЯМР на гърди и при най-малкото съмнение там - биопсия. Пожелавам успех и стискам палци наистина да е нещо безобидно. Но както се казва "парен каша духа".

За Любен Бозев ли става въпрос?
Виж целия пост
# 208
Да, за Любен Бозев пиша!
Виж целия пост
# 209

Много съм изненадана, благодаря  за информацията – ще я имам предвид.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия