Колко точки получихте от лоялната програма?

  • 84 068
  • 2 870
# 510
Ако ги прехвърлиш отново от Инсентив тук трябва ли да подаваш декларация?
Виж целия пост
# 511
За да дариш трябва да притежаваш. Ако не дадеш данните си на бг мама ти не приемаш точките, следователно не ги притежаваш и нямаш думата как да се ползват.

Нещо подобно си мисля и аз и изобщо не искам да ги докосвам - нито да приемам, нито да дарявам.
Виж целия пост
# 512
За да дариш трябва да притежаваш. Ако не дадеш данните си на бг мама ти не приемаш точките, следователно не ги притежаваш и нямаш думата как да се ползват.

Нещо подобно си мисля и аз и изобщо не искам да ги докосвам - нито да приемам, нито да дарявам.

Е, те трябва да са изгорели точките, поне тези от края на миналата година, ако не си ги приела. Ако са ти налични в профила на Инсентив, значи си го приела.
Виж целия пост
# 513
Тези от миналата година не трябва да се декларират. Декларират се точките от първото предизвикателство (с данъчната декларация през 2026) и всички следващи.
Виж целия пост
# 514
Изгоряха, така е. Нарочно ги оставих. Но сега имам нови близо 2000 и с тях ще стане същото.
Виж целия пост
# 515
За това нсписах"по преценка на bg mamma или да се постави на обсъждане къде да бъдат дарени средствата на отказалите се да се възползват. Тук включвам презумпцията, че окрупненото би служило повече.
Благодаря Ви за  уточняващият въпрос.

Ами, според мен всеки трябва сам да си решава, тъй като все пак става дума за лично притежание. Спекулирам, но все пак, не всеки е еднакво склонен да дари за различни по характер инициативи, например: за семейство с десетина деца (в нужда); за бездомни кучета и котки, имащи нужда от средства за лечение, храна, ваксини, кастрация (в нужда), за лечение на болен (в нужда)... За последното си мислех, че надали има различни мнения, но и там някои биха подходили с негативизъм, ако преценят, че води или е водил нездравословен начин на живот и пр.
И какво да решава всеки сам след като не проявява интерес  към точките и не желае да се възползва. Те са нулирани за  него персонално, но могат да сумират като такива в bg mamma и да бъдат дарени. Къде  или на кои може да бъде с допитване/анкета/.
Тези, които решават сами са направили избор според регламента.
Виж целия пост
# 516
Изгоряха, така е. Нарочно ги оставих. Но сега имам нови близо 2000 и с тях ще стане същото.

Да, това ми беше мисълта.

Дали притежаваш? Според мен да, поне морално, след като притежаваш профила си в бг-мама и тези точки за дадени за мненията от конкретния профил, и имаш пълното право да си затриеш профила, щом решиш. Няма никакво логика някой друг, освен теб, да решава какво ще си правиш точките.
Виж целия пост
# 517
Аз имам от миналогодишните точки, които съм прехвърлила чрез гугъл профил. За да ги използвам сега ми искат личните данни. Нямам желание да си ги давам и май ще ми изгорят точките.
Виж целия пост
# 518
За хората, които не подават ДД, такива само на ТД, не би трябвало да има проблем, ако не ги декларират лично тези награди, защото те ще са вписани автоматично, както и трудовите доходи. Така си мисля. И няма от какво да се притесняват, че НАП ще ги глоби. Не е същото, като да са имали продажби и да са получили пари през Спиди или Еконт, това е различно и трябва да подават ДД за тях.
Не е точно така, трябва по принцип да се подаде декларацията, нищо че информацията в нея не я подаваш ти. И имат право да ти търсят сметка че дори да те глобят ако не я подадеш.
Малоумно е, особено както няма праг за размера на такъв доход ами ако ще и 5 лева да е пак същото важи. Но това е положението.

Продължава да не ми е много ясно какво и как правят от платформите с анкети от сорта на Talk Online и подобни, защото там също се дават ваучери срещу точки, има по принцип споменато мъгляво в условията им че евентуално може да ти поискат данни във връзка с данъчно облагане... но до сега не съм нито видяла, нито чула такъв случай. А пък техният мащаб на действие с тия ваучери е много по-голям и много по-отдавна. Любопитно ми е те как са го измислили.
Виж целия пост
# 519
Сайта е доказан,защо се проявява проблем за личните данни? Също така не се изискват подробности. На публично място за плащане на сметки не сте ли диктували своето ЕГН и имена? Когато става дума за реални приходи и парични възнаграждения е нормално е да ви се искат данни. Все пак се осъществява сделка и всеки е в правото си да знае и е запознат с двете страни. Неизвестен човек няма как да получи права и да си присвои каквото и да е било. Говоря за законни и достоверни деяния.
Виж целия пост
# 520
Повечето дори не са заради данните, а заради това че имат точки на стойност примерно 3-5лв и заради тях трябва да подадат ГДД каквато иначе не се налага при много хора.
Виж целия пост
# 521
Заради това, но и заради личните данни.Нищо, че ги има под път и над път.Няма сега и с това да се ангажирам за някакви си дреболии.Не съм поглеждала налични ли са ми миналогодишните точки.Там, където пише:''Прекъснете връзката'' ако натисна ще помогне ли да се откача от тази програма?
Виж целия пост
# 522
То за пет лева толкова разправия не си заслужава!
Данък за въздуха, дето дишам, не искат ли?
Предполагам, и тук има уловка, както с доходите от продажба на лични вещи, които не подлежат на облагане с данък.
Аз лично нямам намерение да използвам точки, колкото и да са те. Даже ако има начин, бих прекъснала програмата .
Виж целия пост
# 523
Дарение за деца без родители направете. По добро решение и добра кауза ще е. Не се отказвайте от програмата за награди тук в сайта,помагайте и дарете усмивка на децата.
Виж целия пост
# 524
А кой ще ми гарантира, че моето "докосване" до точките няма да ме обвърже с някакви условия? Но съм готова да подам заявление да не ми се начисляват никакви точки, а което си заслужа направо да отиде при децата, без изобщо да идват на мое име.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия