За консервирането, или как да си приготвим зимнина. 11-та тема

  • 24 939
  • 512
# 495
Черешите с които правих моето сладко, са от най-смотаните - дребни, воднисти, като ги откъснеш и два часа след това започват да се развалят, и въпреки това, стана чудесно сладко. На втората доза даже сложих още по-малко захар.
С по-месести череши, че ще стане още по-хубаво. Миналата година правих с едни розови, точно като на Пепчо от рецептата.
Плода хем е сварен, хем не разкашкан, и стои по цял, много е красиво.
Мисля, че един-два пъти увеличих минутите на варене, защото за едната доза нямах време да ги чакам два часа да изстинат, а само един. Така че рецептата търпи вариации. Но за по месести череши, два часа ще е по-добре.
Ей с този уред махам костилките:
Виж целия пост
# 496
И аз със същия уред вадя костилките.
Има пропуски, но става.
Виж целия пост
# 497
Момичета, трябва да правя буркани с грах, но съм объркана. На места рецептата е само със сол и вода, на места и вода и сол, а в стара книга пише само със захар, защото от солта извличала нишестето и ставала утайка.
Замислям се да ги направа и по трите начина и после да сравнявам. Също имам объркване и колко време да ги варя. Прясно набран и изчистен грах 4 кг е, който ще измия и бланширам, преди да затварям в буркани.
Виж целия пост
# 498
Скрит текст:
Момичета, трябва да правя буркани с грах, но съм объркана. На места рецептата е само със сол и вода, на места и вода и сол, а в стара книга пише само със захар, защото от солта извличала нишестето и ставала утайка.
Замислям се да ги направа и по трите начина и после да сравнявам. Също имам объркване и колко време да ги варя. Прясно набран и изчистен грах 4 кг е, който ще измия и бланширам, преди да затварям в буркани.

Виж целия пост
# 499
Откъде е уреда за костилките.
Виж целия пост
# 500
Момичета, трябва да правя буркани с грах, но съм объркана. На места рецептата е само със сол и вода, на места и вода и сол, а в стара книга пише само със захар, защото от солта извличала нишестето и ставала утайка.
Замислям се да ги направа и по трите начина и после да сравнявам. Също имам объркване и колко време да ги варя. Прясно набран и изчистен грах 4 кг е, който ще измия и бланширам, преди да затварям в буркани.

https://imamproblem.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0% … 1%80%D0%B0%D1%85/
Виж целия пост
# 501
Скрит текст:
Откъде е уреда за костилките.

https://www.emag.bg/ured-za-pochistvane-na-chereshi-westmark-2627/pd/DLWSJJBBM/
Виж целия пост
# 502
Чудя се Този уред дали ще стане за маслини?!
Виж целия пост
# 503
за граха - защо не го замразиш във фризер, хем по-малко място заема, хем после си вземаш колкото прецениш. (аз понякога слагам малко на зеленчукова супа, друг път като готвя грах, използвам по-голямо количество и така от фризера вземам колкото ми трябва)
за костилките-днес за първи път правих сладко от череши(не знам какво е станало, добре изглежда, но голяма играчка) и използвах клечка за суши от тънката страна. Много бързо се извадиха костилките, а за първи път се занимавам с това.
Виж целия пост
# 504
Откъде е уреда за костилките.
Моят е от Кауфланд.
Чудя се Този уред дали ще стане за маслини?!
Мисля, че да. Има две приставки: с по-широка и с по-тясна дупка. Мисля, че широката е подходяща за маслини.
Виж целия пост
# 505
Аз досега ги вадех с това:
Виж целия пост
# 506
това го изхвърлих, не можах да работя бързо с него. Най-лесно ми се получи със сламка (метална имам от внучката) и бамбуковата пръчка за суши, тънката част, да.
За маслините - счупих буталото на един уред за костилки с маслините. Маслините дойдоха по-твърди от черешите и даде фира.
Виж целия пост
# 507
На мен най-удобно ми е със секретна игла.Като машинка съм Blush
Виж целия пост
# 508
и мама така прави и се пробвах и не ми върви Simple Smile сигурно си има чалъм.
Виж целия пост
# 509
С клечка за зъби чистя костилки на череши аз.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия