Шестокласници 2024-2025 - тема 3

  • 21 895
  • 746
# 645
Панди,не е нормално.Аз помня че ги учихме,но като бях студентка.
Гиги,и аз помня,че правихме преразкази и диктовки на класни.
Виж целия пост
# 646
След пропорциите следва теория на вероятностите по МАТЕМАТИКА. Това нормално ли е хора? Аз съм го учила като студентка.
То е на много ниско ниво и децата го харесват и бързо усвояват.Продължава се и в следващите класове 7,8,9,11 и после ако изберат профил математика пак има такъв модул...
Аз съм си го учила и в гимназията,но съм била МГ и може би затова.
Обаче в 10 клас и 12 клас има раздел Статистика,който нямам спомени да съм учила в гимназията.
Виж целия пост
# 647
Вероятности учихме в МГ чак в 10 клас и със сигурност не се учеше по редовната програма. Нямаше го в учебника, учителят ни диктуваше като на лекции. А степените на такова ниво с отрицателни степени и сложни дроби ги учихме в 8 клас. А задачите от работа и движение - в седми.
Определено в 6 клас съм нямал хабер от нещата, които учат сега. Сбъркана работа...
Но пък имахме ужасно много тригонометрия в 8 и 9 клас, а сега нещо чух, че май почти не се учела. Абе ужас...от година на година все по глупави стават програмите. После децата били функционално неграмотни... не са виновни децата, а безумните програми на МОН.
Виж целия пост
# 648
Е, имам спомен за тангенс и котангенс🤣 По някаква причина тогава успях да ги разбера, но сега изобщо не помня за какво ставаше въпрос. Най-смешното беше, че на контролното учителката ми беше писала мисля оценка, защото според нея съм преписвала. Вдигнах скандал тя ме изпита на дъската и след това ми оправи и оценката на контролното. За нея също беше изключителна изненада как точно това съм разбрала....
Виж целия пост
# 649
Тангенс и котангенс нищо не е. Имахме дълги и сложни тригонометрични уравнения и изрази, в радиани, има една камара формули...tg и cotg са просто определения - съотношението между катетите на триъгълника от тригонометричната окръжност. tg(x)=sinx/cosx, cotgx=cosx/sinx. А какви изрази има, ехе...😀
Виж целия пост
# 650
Нямам спомен какво съм учила по математика в 6 клас, но със сигурност не съм писала проект по физическо. Нещо,което в момента прави дъщеря ми. Темата е волейбол
Виж целия пост
# 651
Вероятности учихме в МГ чак в 10 клас и със сигурност не се учеше по редовната програма. Нямаше го в учебника, учителят ни диктуваше като на лекции. А степените на такова ниво с отрицателни степени и сложни дроби ги учихме в 8 клас. А задачите от работа и движение - в седми.
Определено в 6 клас съм нямал хабер от нещата, които учат сега. Сбъркана работа...
Но пък имахме ужасно много тригонометрия в 8 и 9 клас, а сега нещо чух, че май почти не се учела. Абе ужас...от година на година все по глупави стават програмите. После децата били функционално неграмотни... не са виновни децата, а безумните програми на МОН.
Абсолютно подкрепям!Аз пък друго искам да попитам, а именно-дали е нормално учител по български език  да пише с правописни грешки, пунктуацията изобщо не я коментирам....😋
Lina_bs, в какво точно се състои този проект?
Виж целия пост
# 652
За учител по български е недопустимо, но.... Това се предлага на пазара. В университетите - делегирани бюджети - никой не къса студенти - пушат се тройки по милост - и.... Те ни учат децата, кръгът се затваря....
Виж целия пост
# 653
Тангенс и котангенс нищо не е. Имахме дълги и сложни тригонометрични уравнения и изрази, в радиани, има една камара формули...tg и cotg са просто определения - съотношението между катетите на триъгълника от тригонометричната окръжност. tg(x)=sinx/cosx, cotgx=cosx/sinx. А какви изрази има, ехе...😀
Учи си се тригонометрия-последните раздели в 9,10 и 11 кл,като тригонометричните уравнения са в 12кл.
Виж целия пост
# 654
По Математика помня учихме косинус и синус,но в по-горните класове и в университета.
Учител по Български е недопустимо да пише с правописни грешки.
Виж целия пост
# 655
Аз познавам учители по български, които говорят на диалект.
Хм, с математиката не знам какво са направили...щом в 12 клас са тригонометрични уравнения, значи те са само за профил математика? Защото другите профили май имат само 2 часа математика седмично или въобще нямат, не съм много наясно.
А без тригонометрия как ще вземат например косинусовата теорема, която учихме в 8 клас и е ключова за решаване на триъгълник? Питагоровата е неин частен случай.
c^2=a^2+b^2 -2ab. cos(алфа), където алфа е ъгълът между а и b. Когато е прав, косинус от 90 градуса е нула и става Питагоровата теорема.
Виж целия пост
# 656
Сега разгърнах учебника, все пак нивото на вероятностите е съвсем ниско, не като в университета. Аз пък отлично си спомням как ни обясняваха множествата и подмножествата - с култовата фраза “всяка цаца е риба, но не всяка риба е цаца”. И задачи от движение учихме, помня чертежите. Кой клас е било нямам спомен, но преди гимназията мисля.
Виж целия пост
# 657
Ахахах, това изби рибата 😂
На нас не са ни го обяснявали така, но даскалът, който се е сетил да го обясни така, е истински гений.
Задачите от движение бяха в края на 7 клас. И в тях се задълбаваше само който искаше да кандидатства в МГ, иначе можеше да имаш 6 и почти без тях. На мен за тракторите и нивите ми бяха по-трудни - два трактора можели да изорат една нива за толко часа, пък единият трактор започнал и работил два часа, па след това се включил и другият трактор, па не знам си какво. И си виках в 7 клас - решавай ги сега Тея задачи, защото иначе, ти ще ореш с този трактор, пък някой друг ще ти смята 🤣
Виж целия пост
# 658
Аз познавам учители по български, които говорят на диалект.
Хм, с математиката не знам какво са направили...щом в 12 клас са тригонометрични уравнения, значи те са само за профил математика? Защото другите профили май имат само 2 часа математика седмично или въобще нямат, не съм много наясно.
А без тригонометрия как ще вземат например косинусовата теорема, която учихме в 8 клас и е ключова за решаване на триъгълник? Питагоровата е неин частен случай.
c^2=a^2+b^2 -2ab. cos(алфа), където алфа е ъгълът между а и b. Когато е прав, косинус от 90 градуса е нула и става Питагоровата теорема.
Не,по старата програма бяха само профил тригоном уравнения,сега си ги учат в ООП всички...
Синусова и косинусова теорема да в 10 кл,като още в 9 кл се въвежда тригонометрията в ООП.
А аз го знам като всеки квадрат е правоъгълник,но не всеки правоъгълник е квадрат...
Виж целия пост
# 659
Математиката беше за мен  вторият чужд език в училище.Завършила съм езикова гимназия, но си признавам, че с геометрията  никак не се спогаждахме😄
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия