Университети в Германия и други немскоговорящи държави (вкл. специалности на английски) : Тема 24

  • 45 062
  • 736
# 180
Да, дори  бъдещите медици работят, какво остава за другите..При  "докторите" това с работата хем е добре, хем не толкова. Добре е, понеже гледат, чуват, трупат някакъв опит, преодоляват някои свои страхове.. Но пък е доста уморително. Дъщеря ми в момента е 6 курс.  5 дни  в седмицата по цял ден е в униклиник за практическата година, работи събота и неделя  с така наречените ранни и късни нощни дежурства. В малкото оставащо време трябва и да учи човек, понеже  в края на годината ще го изпитват на  устния на цели 4 модула - задължителите  вътрешни болести, задължителната хирургия, свободноизбираемият ( в нейния случай неврология) и на още един, избран от изпитващите.. При други специалности е сякаш по-леко съчетаването на учене и почасова работа.
Виж целия пост
# 181
Блиц въпрос-да споделите опит, начин да изпратя на щерката два блистера лекарство по пощата - има ли как?
Виж целия пост
# 182
Блиц въпрос-да споделите опит, начин да изпратя на щерката два блистера лекарство по пощата - има ли как?
Вторник пътувам към Мюнхен, мога ли да помогна ?
Иначе аз пращам с български пощи, имат услуга Интерконект. Вчера за 9 кг ми взеха 48лева, нямат изисквания за съдържанието. Малка пратка - до килограм, мисля е 5-6 лева, пращала съм така плик с мартеници. Пристигат до седмица макс.
Виж целия пост
# 183
O,GD, съвсем е наближило заминаването. Успех пожелавам с преместването и настаняването на М на новото място! Приятно изкарване Heart Предполагам отивате с кола, че да сте в помощ при пренасянето. Simple Smile  И аз чакам трепетно март - и за концерт, и да видя  децата, и да полигавя на воля кученцето... Докато съм  в последните дни от престоя си в  Швейцария, ще извеждам плюшената красота на разходки, ще си играя с нея, докато  стопанката й работи.. Ето я принцесата на връщане от Люксембург.
https://streamable.com/wdx2zt
Скрит текст:
Същата тази стопанка сега се бори (ъпдейт,  договорила се е точно сега) да си осигури платено паркомясто или пред блока, или някъде в близост, понеже със старта на новия договор  й зачисляват и персонален фирмен автомобил. Сестра й само щом  чу,  че по фирмени правила колата може да се кара и от членове на семейството, при това без ограничение на километража и за лични цели,  рече, че още по-често ще й гостува, ха ха. А когато чу, че колата се подменя на 150 000 км с нова, си направи майтап "С каквито темпове карам и каквито разстояния минавам ежедневно, скоро и моята трябва да я подмените, но вие, де, тук няма замесена фирма. Споко, да не се вържеш само, шегувам се, аз много си обичам Реното, то ми е верен приятел и един ден, живот и здраве, ще го подменя с мои средства, не с ваши..Иначе чат-пат си начесвам крастата с фирмени pool  автомобили, взимат се за служебна работа и после се връщат, не са персонално зачислени. Но е малко кофти, че с  рекламна цел са брандирани, докато персоналните не са.."Joy Ех, тези коли, такава страст са й..Не ще да е от мен това влечение, аз дори нямам книжка и обичам да съм в ролята на куфар......
Ако някой само чете и се интересува от медицина, а не пише, да споделя само, че попаднах тези дни на обява във фейсбук групата, че коментираното по-назад момче (от което има само позитивни отзиви) скоро започва курс за подготовка за ТМS.
Виж целия пост
# 184
Блиц въпрос-да споделите опит, начин да изпратя на щерката два блистера лекарство по пощата - има ли как?
Вторник пътувам към Мюнхен, мога ли да помогна ?
Иначе аз пращам с български пощи, имат услуга Интерконект. Вчера за 9 кг ми взеха 48лева, нямат изисквания за съдържанието. Малка пратка - до килограм, мисля е 5-6 лева, пращала съм така плик с мартеници. Пристигат до седмица макс.
Да, благодаря. Сестра ми е в Мю. Ще опитам днес по пощата, леко ще ги мушна в мартенички.
А ако нещо се обърка, ще Ви имам в предвид.... Wink
Скрит текст:
Диването си е изпрало блистера с хорм.табл, на терапия е заради една я.киста. Там нямало Логест. Др.вариант ни е да пише на гинеколожката си и тя да и ги смени, през Ездраве, надявам се че ще може да си ги взема вече от там
Виж целия пост
# 185
barfly - на линия съм да съдействам.
Русалка, с кола сме, цялата тумба барабар в кучето Simple Smile
Вчера му е минал предарителния оглед на стаята , на уточнението че " родителите ми ще дойдат да помогнат с оправянето на стаята преди изнасяне", съдържателката много се е зарадвала. Едва ли е заради меда който получава от години, по скоро се е успокоила че ще си получи стаята в подходящ за отдаване вид.
Иначе ще действаме по формулата just in time - в 10 часа издава едното, в 10 приема ключовете от новото...
Добре че  не се плашим лесно, а и не ни е за първи път . Приемаме го като предизвикателство.
Виж целия пост
# 186
Български пощи ми казаха, че приемат лекарства, но с опаковката и листовката.
.quote author=barfly link=topic=1721501.msg49328621#msg49328621 date=1739822719]
Блиц въпрос-да споделите опит, начин да изпратя на щерката два блистера лекарство по пощата - има ли как?
[/quote]
Виж целия пост
# 187
А на мен в пощата ми казаха, че нямат право да приемат никакви лекарства, даже аналгин. Хранителни добавки и билки, включително чай също. Пратките минавали скенер и всичко се виждало...
Виж целия пост
# 188
В кашончето на моя син имаше лекарство. Никой не го е проверявал. Пак казвам - ползвам услугата  Интерконект, международни превози на пратки, в Бг партньор им е БП, в Нидерландия примерно -DPD, в Германия - Дойче пост.
В предишния му колет от миналата есен имаше няколко тубички флуцинар.
Виж целия пост
# 189
Здравейте,
За първи път пиша, следя ви от скоро, тъй като тази година сина ми завършва немска гимназия и желае да кандидатства в университета в Щутгард, Бизнес администрация. Дали някоя от вас в групата няма дете, което учи там ?
Виж целия пост
# 190
Да дам отчет, щерката си получи двата блистера днес, пуснах ги замаскирани в опаковка от бискв., между мартеничките. Плик, препоръчан, чрез интерконект е услугата. Тракинг имат също. Там тя ги получи с DHL, има акаунт и знаеше точно местополож. на плика, но я изненада днес, очакваше го утре…
Благодаря за съпорта Wink
Виж целия пост
# 191
С Интерконект  пуснах колет от 9 кг към Нидерландия . Замина в понеделник, в петък беше на адреса . Изцяло ще сменя политиката си при изпращане на пратки към децата - интерконект се оказаха много удобен и надежден вариант . До 10 килограма ми струваха 48 лева , и  никой не ми проверяваше съдържанието.
Ние сме в Мюнхен от началото на седмицата и не  мога да се настроя на времето тук. В сравнение с арктическия студ у нас, тук се усеща пролетта .
Виж целия пост
# 192
Успех при местенето/пренасянето, GD Simple Smile
И нашето време наближава, 20 дни и готово.Даже съм с нов билет в посока Базел -София, че да постоя  поетапно 4 дни повече от предвиденото  с голямата девойка, с по-малките и, разбира се,  с четириногото къдраво момиченце.

Може би заради това, че доста често едната ми дъщеря пътува с колата насам и обратно и съответно кара нужното за която и да е от трите,  та не помня кога и какво  последно съм пращала към тях. Май беше колелото към Аахен...
Виж целия пост
# 193
Днес е деня на голямото местене . По принцип сме със строен план, и ако всичко върви гладко ше се справим бързо, но разбира се объркване може да настане във всеки един момент .
Невероятни е какво количество багаж може да насъбере един човек за пет години . При това студент дето основната му работа би трябвало да е да учи и да не се занимава със странични дейности . Не и моя син , обаче …
Стиснете по един палец за нас, мили дами. Пък дано довечера се разпиша  с успешно изпълнена мисия . Само кръстът ми да издържи .
Виж целия пост
# 194
О, напълно ти вярвам.Дъщеря ми в Манхайм е много, много подредена (за разлика от майка си) и си пада малко минималистка като стил.Не се претрупва с мебели и вещи.И сега в жилището е така, казвам й ,че  ми изглежда някак празен холът, но не - така й харесвало. В общежитието преди са я питали даже,  като й видят стаята,  дали сега се нанася..И въпреки това, когато местихме багажите - 3 курса с колата, не помня колко кашона...Хем не сме пренасяли легла и сие.Стискам палци да се справите по план и да няма поражения от вдигането на тежести върху ничий кръст.Тя беше сега през уикенда при сестра си и са се занимавали и те с купуване, возене и сглобяване на още една секцийка за книги  и на шкаф, в който да прибира голямата всичко на кучето, че разлигавената космата топчица има повече играчки от тях трите сборно, когато бяха деца - такива на Конг за почерпки, такива за зъбите, такива с въженца за дърпане, някакви кучешки пъзели, даже животинка с туптящо "сърце".И я гледам в чата как като пършинг  търчи и й ги носи всичките една по една като покана да играят заедно.И после вечерта дъщеря ми ги прибира...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия