Най-после да си купя свестни препарати за почистване - 16

  • 52 153
  • 749
# 675
И аз така.
С тези 40 градуса не мога да правя компромиси с качеството на прането.
Старата си я настройват на 60, програмата беше 1 час. Тази не може и ще си я чакам.
Виж целия пост
# 676
Ако перете на 60С, то няма нужда от дезинфектант.
Температурата от 60С е достатъчна, за да елиминира патогените.

 Как да разбирам изказването: “Дрехите ни не са мръсни. Перат се на 1-2 обличания.”
Още на първото обличане и излизане, дрехите са мръсни. Не си мислете, че щом не се въртите в автосервиз, например,  а само ей така си разхождате дрехите, то те са чисти. Не са чисти и е добре да се перат след всяко обличане.
Виж целия пост
# 677
Сериозно ли след всяко обличане се перат палта, якета, дънки, пижами и т.н.
Ако живея в град с мръсен въздух, сядала съм на мръсна седалка,изпотила  съм се и т н, може и да стане. Лятото- също.
Бельо и чорапи- да. За другите дрехи , които обличам след къпане и нося по 5-6 часа, няма как да стане.
Всеки си има собствено мерило кое и как да носи и пере. Нека така си остане.
Виж целия пост
# 678
Всеки си знае, не знам защо трябва да се обяснавя кое е "най-правилно".

Якета, особено зимни, как точно го виждате да се перат на всяко обличане?
Виж целия пост
# 679
Темата е за препарати. Моля, нека не даваме съвети кой кога да си пере дрехите.
Виж целия пост
# 680
Аз съм доволна от капсулите на Персил - ароматът се запазва и след това. Понякога добавям перли на Ленор.

Скрит текст:
Колкото по-често се перат дрехите, толкова по-кратък е животът им (изключвам чорапи, бельо, те трябва да се перат често). https://www.theguardian.com/wellness/2023/dec/14/laundry-clothes-expert-guide
Виж целия пост
# 681
Извинете ме за коментара, но тогава да не ги перем.
Всъщност всеки да си преценява.
Виж целия пост
# 682
Аз страшно се разочаровах от Ариел прах за цветно, ползвах го години наред с удоволствие/ кутията за 18 пранета/ , миналата година явно попаднах на фалшив- едно спарено и гадно миришещи пране, ужас. Пералнята беше почистена , пак я чистих, реших, че е от нея.
Минах на ДМ - ски прах и гелове, все за цветно и съм много доволна. Много добре изпират, гаден аромат след пране  няма, справят се отлично дори със стари петна. Имаме съвсем малко чисто бели дрехи, перат се отлично.Единствено прахът е супер пенлив, но пускам допълнително плакнене и това помага. С омекотител, той спира пененето.
Харесва ми и гелът Первол за цветно.
Капсули Ариел слагам само на повече и по- мръсно пране, иначе няма изплакване- много са пенливи. Винаги имам и един гел Тео бебе, харесват ми ароматите им и качеството на изпиране.
Занимавам се с прането на 5 човека, нямам нито време, нито желание за тричасови програми и пране за спорта след едно обличане на връхни дрехи.
Виж целия пост
# 683
Освен праха и водата има значение. В Сф бялото ми пране не е ок, като засечено е и често хвърлям избелители и пак памучните неща сивеят или жълтеят синтетиката също, но в друг град пера с твърда вода, нямям сушилня и като извадя белите неща да ги простирам направо светят - препарати почти същи, но там пера с една маргарита на аристон ( старичка) и с повече вода работи.
Виж целия пост
# 684
Не си представям каква може да е причината прането в София с меката вода да не е бяло, аз дори не ползвам избелители и което си е бяло, е бяло. 
Пера и в друго жилище, с твърда вода, същата работа - разлика няма. Има нюанси на бялото на самите тъкани, но това не зависи от прането.
Впрочем, даже се ядосвам, че хавлиени кърпи и спално бельо в цвят "слонова кост" станаха почти снежно бели за кратко време, а аз държах да са именно в този цвят, снежно бели имам отделно.
Виж целия пост
# 685
За качеството на изпиране освен водата голямо значение има и пералнята.
Пазете си старите уреди, които перат с повече вода, новите са супер икономични в това отношение.
Като пусна две допълнителни плакнения и икономията отива на кино.
Най- бели ми стават белите дрехи с Тео Бебе, нямам идея защо, вероятно има избелители или вещества за сресване с упорити петна.
Виж целия пост
# 686
Ще взема да го пробвам този Тео бебе. Може ли да пуснеш опаковката как изглежда, че май има различни видове. На мен белите ми посивяват, въпреки че ги пера отделно. Като ги видя, че са посивели, кисна с белина.
Виж целия пост
# 687
Чувала съм едно време, че посивяването може да се дължи на състава на водата, в частност на твърдите води. Значение имат и самите материи. При мен и с твърда вода няма посивяване на бялото, но може би е въпрос и на конкретен състав и количество на отделни елементи. Прах за бяло и температура поне 60 градуса са ми достатъчни, за да нямам грижи с бялото пране. 
Виж целия пост
# 688
За качеството на изпиране освен водата голямо значение има и пералнята.
Пазете си старите уреди, които перат с повече вода, новите са супер икономични в това отношение.
Като пусна две допълнителни плакнения и икономията отива на кино.
Най- бели ми стават белите дрехи с Тео Бебе, нямам идея защо, вероятно има избелители или вещества за сресване с упорити петна.
С колко вода перат старите уреди? Например една стара 5-7 килограмова?
Може би ще те изненадам, ако ти дам пример с най-популярните марки Бош и АЕГ, които на програмите за памук перат с доста вода 85-95-100л. Това не е някаква моя измислица, а ясно си е упоменато в упътването на коя програма какъв разход имат.
Новите перални не перат добре, защото масово народът използва програми по 15-45 мин. и просто не умее да си използва възможностите на уреда. Една жена, в темата за пералните, след доста години използване, най-сетне откри, че програмите могат да се настройват на различни темпераури от показващите се на дисплея по подразбиране.
Виж целия пост
# 689
Вярвай ми, много добре виждам реално по колко пъти плакне и с колко вода пере стара и нова пералня.
Какво пише в упътванията, не ме интересува.
Виждам и как едно и също пране изглежда и ухае на идентични програми с еднакъв препарат , прано в двете.
Кой как пере си решава сам. Ползвам и дълги , и кратки програми в зависимост от замърсяването и вида дрехи.
Мен едно плакнене не ме устройва , не желая химии да ми се допират до кожата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия