?Въпроси всякакви? (2025 г.)

  • 475 682
  • 11 425
# 1 425

Какви висши компютърни умения се предполагат
Не са висши , а специфични за работа с AI, да имаш някои специфични умения и разбиране за начина, по който той функционира.
ChatGPT не „мисли“ самостоятелно, а генерира отговори на базата на наличната информация, и потребителят трябва да оцени дали генерираната информация е релевантна и коректна- ако въпросът е неясен, AI може да даде неточен или твърде общ отговор.
Добра е препоръката ти, специално  за генериране на изображения, но така и не каза кой AI  ползваш, защото  chat gpt  не е със сигурност.
Виж целия пост
# 1 426

Какви висши компютърни умения се предполагат
Не са висши , а специфични за работа с AI, да имаш някои специфични умения и разбиране за начина, по който той функционира.
ChatGPT не „мисли“ самостоятелно, а генерира отговори на базата на наличната информация, и потребителят трябва да оцени дали генерираната информация е релевантна и коректна- ако въпросът е неясен, AI може да даде неточен или твърде общ отговор.
Добра е препоръката ти, специално  за генериране на изображения, но така и не каза кой AI  ползваш, защото  chat gpt  не е със сигурност.
Точно той е.
Препоръката ми е конкретно и само по отношение генерирането на снимки (визуализиране на идея, тема).
Виж целия пост
# 1 427
Като почина майка ми ние с брат ми отидохме в данъчната служба и прехвърлихме имота да си го плащаме ние. После прехвърлихме партидите - не е ли това прехвърлянето на наследство? Как и къде казвате, че има глоби не разбрах

ИмаШЕ глоби в дирекция Местни данъци и такси, където преди изменението на закона, наследниците бяха длъжни да  подадат коригираща декларация с новите собственици-наследници, в 6 месечен срок от настъпване на смъртта.
Това вече отпадна и сега ако не се подаде такава декларация ,след 6 месеца те служебно си отразяват промяната.

Глобите не са отпаднали.
Даже били до 500, а не както вчера писах - до 400 лв.

ЗМДТ:
Чл. 124. (1) (Изм. - ДВ, бр. 153 от 1998 г.) Наследник, заветник или техен законен представител, който не подаде декларация по чл. 32, не я подаде в срок, не декларира или невярно декларира получено по наследство имущество, се наказват с глоба от 10 до 500 лв.
Виж целия пост
# 1 428
ИИ генерира изображения чрез наподобяване на стила на тези върху които е трениран. Съответно всякакви символи, знаци и т.н.просто визуално наподобяват това което трябва да са, но самото им значение не се разбира от ИИ, само графичния стил. Затова бърка много.
Когато се генерира само текст това става по съвсем различен начин и там модела отрязява граматическите правила и затова може да генерира коректно книжовен текст.
Виж целия пост
# 1 429
ИИ генерира изображения чрез наподобяване на стила на тези върху които е трениран. Съответно всякакви символи, знаци и т.н.просто визуално наподобяват това което трябва да са, но самото им значение не се разбира от ИИ, само графичния стил. Затова бърка много.
Когато се генерира само текст това става по съвсем различен начин и там модела отрязява граматическите правила и затова може да генерира коректно книжовен текст.
Точно!
ИИ може да пише граматически правилен текст, ако разпознава правила на езика, което прави резултатите по-коректни, а разпознава, ако бъде обучаван!!!- той не идва съвсем научен..., но не може да генерира четливи надписи в изображения - просто не е създаден за това.
Виж целия пост
# 1 430
Като почина майка ми ние с брат ми отидохме в данъчната служба и прехвърлихме имота да си го плащаме ние. После прехвърлихме партидите - не е ли това прехвърлянето на наследство? Как и къде казвате, че има глоби не разбрах

ИмаШЕ глоби в дирекция Местни данъци и такси, където преди изменението на закона, наследниците бяха длъжни да  подадат коригираща декларация с новите собственици-наследници, в 6 месечен срок от настъпване на смъртта.
Това вече отпадна и сега ако не се подаде такава декларация ,след 6 месеца те служебно си отразяват промяната.

Глобите не са отпаднали.
Даже били до 500, а не както вчера писах - до 400 лв.

ЗМДТ:
Чл. 124. (1) (Изм. - ДВ, бр. 153 от 1998 г.) Наследник, заветник или техен законен представител, който не подаде декларация по чл. 32, не я подаде в срок, не декларира или невярно декларира получено по наследство имущество, се наказват с глоба от 10 до 500 лв.


Когато леля почина миналата година, се обаждах в МДТ и точно това попитах - ще ни глобите ли, ако не подадем декларация с новите наследници. Отговорът бе не, няма да ви глобим. ние ще си отразим промяната.
Това ми казаха, това предавам.

Виж целия пост
# 1 431
Аз казвам само, че не е отпаднала тази разпоредба за глобите, както ти твърдиш.
Виж целия пост
# 1 432
Чак да твърдя, написах каквото ми отговориха.
Да приемем, че ме е излъгала лелята, добре.

Виж целия пост
# 1 433
Добре, явно трябва да те цитирам. Ето
Скрит текст:
Като почина майка ми ние с брат ми отидохме в данъчната служба и прехвърлихме имота да си го плащаме ние. После прехвърлихме партидите - не е ли това прехвърлянето на наследство? Как и къде казвате, че има глоби не разбрах

ИмаШЕ глоби в дирекция Местни данъци и такси, където преди изменението на закона, наследниците бяха длъжни да  подадат коригираща декларация с новите собственици-наследници, в 6 месечен срок от настъпване на смъртта.
Това вече отпадна и сега ако не се подаде такава декларация ,след 6 месеца те служебно си отразяват промяната.

Лелята може да е права и в тяхната община да не глобяват, което не означава, че глобите са отпаднали по закон.
Виж целия пост
# 1 434
Преди 2 години отидохме да подадем такава декларация и ни казаха, че вече няма нужда да се подава и всичко е по служебен път.
Виж целия пост
# 1 435
Аз подавах миналата пролет такава декларация - 2024. Само че ги пуснах по електронен път с електронен подпис. Обадиха ми се да потвърдят, че са получени и ми изискаха още допълнителни документи, които не бях прикачила. Така че, не знам от кога е промяната, но аз си подадох. Даже служителката от Община Марица ми каза - Да, имате още 20 дни до крайния срок, пуснете ги по мейл, когато Ви е удобно. Другата община е Пловдив.
Виж целия пост
# 1 436
Майка подава такава декларация ноември 2024, не са и казали, че не е необходима.
Виж целия пост
# 1 437
Здравейте, имам въпрос за платформата Superdoc. Ако се абонирам за плюс нивото няколко меесца, плащам по 10 лв и прекъсна абонамента (има такава опция по всяко време), след известно време мога ли да го възобновя месец за месец или ще трябва направо годишен да платя?
Виж целия пост
# 1 438
А какво е предимството, ако имаш платен абонамент за superdoc? Аз имам най-нормална безплатна регистрация.
Виж целия пост
# 1 439
Прекръстили ул."Левски" в София на ул."Дякон Игнатий"!!! Защо? Къде е логиката?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия