Февруарчета 2025 г. -Темa 5

  • 35 732
  • 753
# 540
Момичета ,един страничен въпрос. Ако сте избрали име,но бебче се роди на празник,това би ли повлияло в посока смяна и кръщаване на светеца ?
Google ,бих посетила спешен кабинет на болницата в която ще раждам и ще се обадя и на АГ


Аз бих се повлияла от това,че детето си е избрано името и светеца, който да го пази и закриля. Имахме приятели,бяха избрали Камелия,да но детето се роди на 15.08/Богородица/ пренесено 5 дни,така,че нямаше как да е Камелия
Виж целия пост
# 541
Аз не бих сменила името заради празника. А и е по-добре детето да си има 2 празника според мен.
Момичета ,един страничен въпрос. Ако сте избрали име,но бебче се роди на празник,това би ли повлияло в посока смяна и кръщаване на светеца ?
Google ,бих посетила спешен кабинет на болницата в която ще раждам и ще се обадя и на АГ
Виж целия пост
# 542
Аз не бих, името е избрано отдавна и си мисля, че би било лоша поличба. В църковния календар почти всеки ден някой има имен ден, просто ще приема, че този светец ще бди над него.

Момичета ,един страничен въпрос. Ако сте избрали име,но бебче се роди на празник,това би ли повлияло в посока смяна и кръщаване на светеца ?
Google ,бих посетила спешен кабинет на болницата в която ще раждам и ще се обадя и на АГ
Виж целия пост
# 543
Ходих в Надежда, въпреки че не се следя там. Казаха ми другата седмица, ако искам да ходя. Но ми е притеснено и съм в чуденка и с една надежда, че ще се завърти и сама. Просто като че ли е нова процедура, поне в България и ми е малко притеснено да се доверя. Пък чак другата седмица съм при моята АГ, за да го обсъдим евентуално.

Иначе въобще не съм я усетила като се е завъртяла, усетих само, че ме рита на различно място вече. 😄 2700 е, уж не е много малка. Как съм пропуснала не знам, даже не повярвах като ми казаха. Но по принцип е досто щура и много рита и се върти та предполагам просто не съм обърнала внимание.

Google76, и на мен ми приличат на контракции - аз с първото раждане нямах почти никакво стягане на корема - болки в кръста и менструални болки само. И според мен е хубаво да ходиш да те погледнат Simple Smile Но може и да си се притоварила просто
Аз освен всичко друго, от доста време главичката си личи къде е през корема, особено когато се разтяга и набира - все едно е близо до кожата. Отдясно е винаги. 2800гр беше при последното измерване.
Виж целия пост
# 544
Момичета ,един страничен въпрос. Ако сте избрали име,но бебче се роди на празник,това би ли повлияло в посока смяна и кръщаване на светеца ?
Google ,бих посетила спешен кабинет на болницата в която ще раждам и ще се обадя и на АГ

Зависи от празника - за баткото бях казала, че ако е на Никулден ще е Никола, но ако беше на 12-ти декември (когато ми беше термина) нямаше да е Спиридон, нищо, че тогава е св. Спиридон Grinning в крайна сметка се роди на седми и за малко изпусна да е Никола.

 Сега единствено за Богоявление и Ивановден щях да направя изключение, другите за мен лично не са толкова значими сякаш и ще да си остане предварително избраното име.
Виж целия пост
# 545
Ai-djini ние с теб май си вървим заедно Simple Smile моят термин е 21 февруари, във вторник на третата ФМ изкараха малката 2.5 кг в 34+4. Аз съм качила до момента 13 кг. Само дето засега се глася за нормално, та вероятно ще ме изпревариш Simple Smile)

Да се отчета и аз. Бях на първи тонове всичко е супер минах прегледа при АГ бебка е поразнала 2540 е вече в 34+3. Каза че върви много добре плацентата е супер водите също шийката е запазена (не ми каза точно колко) имам вече дата за секцио ще бъде в 37+3 гс. Термина ми е за 22 февруари. Иначе снощи и аз от 4 до 6 сутринта не можах да спя от същите болки и стягания  но сега съм добре само едно стягане от сутринта до сега засякох. Багажа за болницата ми е готов още преди нова година. Дрешките са изпрани, изгладени само чаршафчетата не съм правила но тези дни и това ще свърша. Да ви питам тези които правите обременяване то с глюкоза когато изследвате глюкоза колко ви е на гладно? Оня ден АГ ми пусна изследванията вече последните  бяха минали около 4,5 часа от последното ми хранене и глюкозата е 3, 60 при долна граница 3,90. Аз последно време си признавам че не се справям с диетата все нещо забранено ми се хапва та се чудя сега изобщо има ли смисъл да се мъча да спазвам някакъв режим или. Иначе като килограми съм качила 12.
Виж целия пост
# 546
Мамита, има ли все още сред вас, които до момента не са усетили нито една контракция? Вече съм 37г.с и все още нямам или поне не съм усетила да имам, а нали уж има някакви подготвителни. Утре съм на тонове отново и ще питам дали се отчитат вече. На предните тонове нямах или поне не са ми казвали, че имам (около 12-15мин продължиха тоновете). Отделно знам, че при някои тоновете продължават 20-30мин. Дали пък затова не се отчита нищо? Ще се радвам на споделен опит/мнения

Името е избрано от години (колкото и да е странно, още на 20г си бях избрала имена за момиче и момче, сега съм на 30г🤣) и не бих сменила, без значение кога се роди
Виж целия пост
# 547
Аз все още не съм имала ни една. Утре - 35 г.с. Два пъти съм ходила на тонове от по 25-30 минути, казаха ми, че никакви контракции не се засичат.

Мамита, има ли все още сред вас, които до момента не са усетили нито една контракция? Вече съм 37г.с и все още нямам или поне не съм усетила да имам, а нали уж има някакви подготвителни. Утре съм на тонове отново и ще питам дали се отчитат вече. На предните тонове нямах или поне не са ми казвали, че имам (около 12-15мин продължиха тоновете). Отделно знам, че при някои тоновете продължават 20-30мин. Дали пък затова не се отчита нищо? Ще се радвам на споделен опит/мнения

Името е избрано от години (колкото и да е странно, още на 20г си бях избрала имена за момиче и момче, сега съм на 30г🤣) и не бих сменила, без значение кога се роди
Виж целия пост
# 548
Аз съм 36г.с. и не съм имала. С предната бременност също нямах до самото раждане. Само менструални болки отвреме навреме и болки в кръста. Казаха, че това са контакции, но на тонове не се отчитаха до раждането.

Мамита, има ли все още сред вас, които до момента не са усетили нито една контракция? Вече съм 37г.с и все още нямам или поне не съм усетила да имам, а нали уж има някакви подготвителни. Утре съм на тонове отново и ще питам дали се отчитат вече. На предните тонове нямах или поне не са ми казвали, че имам (около 12-15мин продължиха тоновете). Отделно знам, че при някои тоновете продължават 20-30мин. Дали пък затова не се отчита нищо? Ще се радвам на споделен опит/мнения

Името е избрано от години (колкото и да е странно, още на 20г си бях избрала имена за момиче и момче, сега съм на 30г🤣) и не бих сменила, без значение кога се роди
Виж целия пост
# 549
Аз утре съм 37 г.с. и също нито една. Нито на тонове, нито на преглед някога са "хващали", напротив - всички казват, че матката ми е изключително спокойна..с предната бременност беше същото, чак при самото раждане усетих (и нямаше как да го пропусна Grinning ).
Виж целия пост
# 550
А това дали е предпоставка за преносване или няма общо? Не помня дали някой го беше споменал в тази група или в януарската
Виж целия пост
# 551
Аз съм 35та и нищо не са засичали ,а вече започвам да треперя над всяко неразположение дали се започва 🥲
Виж целия пост
# 552
На мен единствено ми казаха и двата пъти на тонове, че са добри и не съм питала кво ще рече това. 🥲
По-скоро усещам като се движи бебето болка, не мога да я определя точно като контракция ама все си мисля, че като настъпи момента ще разбера кво се случва. 🤞
Виж целия пост
# 553
Аз преносих първия път, но съм питала и са ми казвали, че не е предпоставка и че не е от това 🫣
Виж целия пост
# 554
Според мен липсата на контракции по време на  тонове се дължи на това, че в момента, в които сте на апарата просто нямате. Аз съм вече в 38г.с. И не са ми през целия ден- основно сутрин след 10ч. и вечер след 8ч.Първия път, като бях имах, усещах си ги, апарата ги отчете. Вчера по спешност, като ме включиха, за да проверят бебето дали е добре. Не усещах контракции, само от ходенето и сядането и ставането в количката по леглата за изследвания леко ми се втвърди корема, но машината хвана 2 контракции. Не са ми ги правили за по-малко 20-30мин и двата пъти. Акушерката като видя резултата на листа каза: “имаш две, ама те са такива подготвителни”, а първия път когата бях с 5 думите и бяха: “много са, силни са, сега ще извикам лекар да те прегледа за разкритие”.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия