Любители на котки - Тема 203

  • 24 171
  • 760
# 180
Пак качвам чужди снимки, но за последно. Мустакът е пораснал и е същия гушльо мамин.
Чуден е.
Ако успееш да "откраднеш" снимки - пускай.
Аз все дебна за снимки на Йори.

dahlia9, какви проблеми?
Единият ми котарак беше с песъчинки. Закрепиха го.
Старият ми котарак беше с бъбречна недостатъчност, но беше много възрастен. Твоето коте е малко за такива болежки.
Виж целия пост
# 181
Преди празниците изведнъж, без никакви други симптоми започна повръщане. Веднага го закарахме при нашият ветеринар, той каза, че е цистит. Лекува го 3 дни, при което каза, че всичко е наред и на бъдни вечер го изписа. Беше летаргичен, но ни увери, че е нормално за няколко дни. През нощта срещу Коледа започна отново да повръща, влоши се много  и рано сутринта го закарахме в денонощна клиника в София. Оказа се с остра и много тежка бъбречна недостатъчност. Слава богу отговори много бързо на лечението и беше истински шампион, възстанови се много бързо, а първоначално докторката не даваше никакви надежди. Подобри се след това изключително много, последните изследвания на 5 Януари показаха само леко завишен креатинин. Сега е на ренална храна, беше и на Pronefra, но ветеринаря каза да го спрем след 2 седмици и така и направихме. В началото на февруари сме отново на кръвни изследвания и контрола, като се очаква пълно възстановяване 🤞🏻 Така и не можа да се уточни причината за тази остра криза, само се моля да не се превърне в хронична бъбречна недостатъчност. Та това е общо взето. Сега е много по- добре, само отслабна доста по време на тези събития и сега се опитвам да наддаде загубеното тегло. В началото нямаше апетит, но се възвърна сега.
Виж целия пост
# 182
Силно стискам палци да се възстанови.
Реналната храна не е вкусна и трудно се приема. При липса на друга и това ядат. Но трябва да е само на тази храна.
Попитайте ветеринарите дали може да използвате Цистон като допълващо лечение.
Виж целия пост
# 183
Той не е много капризен на тема храна, така че се справяме. Единствено не хареса на Purina pro plan реналната диета, но пък не изглеждаше много добре така или иначе. 😀
Докторката смята, че при добри резултати Февруари месец ще може да се върне на нормална храна, просто с намалено съдържание на фосфор и с протеин не повече от 35%. При него е важно да приема адекватно количество протеин и да не губи мускулна маса, тъй като е роден със сколиоза. Ако отслабнат мускулите може да се влоши и да се появят и болки. Реналната храна е с едва 28% протеин 🥲. Много хубава идея за Цистон, аз лично съм се спасявала супер много пъти с него, не знаех, че е безопасен за котки. Ще попитам когато идем на ветеринар.
В момента давам Хлъзгав(червен бряст) за киселини и гадене+лек запек и му помага супер много.
Виж целия пост
# 184
Иначе, понеже е дворна, не е много социализирана и не обича да я пипаш излишно, особено да я гушкаш и вдигаш.

Виж целия пост
# 185
Ех🥰, наистина си е късметлия Арчи❤.

Дано се възстанови напълно Симба🙏❤🙏!

Виж целия пост
# 186
Днес един Атанас има двоен празник. Дойде при нас на Атанасов ден преди 9 години:





Да са честити всички Атанасовци в темата. Не знам колко човешки има, но със сигурност има още един котешки. Simple Smile

Стискам палци Симба да се оправи! През 2019 г. нашият Рижко беше повече от 1 денонощие с разкъсан пикочен мехур, вследствие на което беше с остра бъбречна недостатъчност. Кръвните показатели бяха такива, че не е за вярване, че е оцелял. Оправи се. Вярвам, че и Симба ще се справи! Млад котарак е!

Радвам се на снимките на сладкия мускетар Арчи! Много е пораснал! Heart
Виж целия пост
# 187
Да нацелуваш таз Атанасова красота Heart
Виж целия пост
# 188
Много благодаря за пожеланията за Симба! 🌹
Честит имен ден на празнуващите! 🎉
Ето го и него
Виж целия пост
# 189
Разкошен.
Бенгал е, нали? От кой развъдник?
Виж целия пост
# 190
Прекрасни животинки! Sparkling HeartSparkling HeartSparkling Heart

Много се радвам за Арчи, едно от котетата с огромен късмет! Flowers Four Leaf Clover

Жив и здрав да е именника, невероятни снимки, много красиво коте! Tada

И стискам палци Симба да се оправи напълно, и той красавец голям! Gift Heart
Виж целия пост
# 191
Симба е красавец, пълно оздравяване му желая!
Честит празник на Атанас! Да е здрав и да го слушате! 😉
Виж целия пост
# 192
Разкошен.
Бенгал е, нали? От кой развъдник?

Благодарим 🐆
Не е закупен, осиновихме го, тъй като е със сколиоза (силно изразена) Но пък не му пречи по никакъв начин да скача, играе и да твори пакости по цялата къща 😀
Виж целия пост
# 193
Не е закупен, осиновихме го,
Аз имам един закупен и един осиновен.
Виж целия пост
# 194
Не е закупен, осиновихме го,
Аз имам един закупен и един осиновен.


Ах какви красавци 😍 Чисто информативно- с какво тегло са? Мъжки, предполагам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия