Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - тема 90

  • 32 185
  • 764
# 360
Аз
имам камина цялата със стъкло на П и съм наясно как грее огън.В близост имам столове, маса, фотьойл, диван и нищо не се нагрява .Пускала съм снимки.
Виж целия пост
# 361
Може да си е до модел, до това как е направена или друго. Но вкъщи грее по пода и то много. Или пък е умишлено така конструирана - да е топло на краката, не знам. Но на мен ми е приеснено за супер нагрятия под, камо ли да буфна на метър от нея мебели.
А какво е стъкло на П? Да не би да е някакво специално пропускащо по-малко топлина?
Виж целия пост
# 362
Отговарям - тристранно П- образно остъклена камина Simple Smile.
Виж целия пост
# 363
Привет. За камини си говорите. Нашата не знам каква е - знам само че е с водна риза,  25 kW. На два радиатора в холокухнята за сега, водата загрява много, дори на най-слабото горене. Сложихме и трети....
В какво си държите дървата? Мисля да сложа някакъв сандък, ракла до камината. Не искам да се виждат. Няма да работи непрекъснато, имаме и термопомпа, та ще се налага от време на време - евентуално за по-бързо затопляне на къщата.
Виж целия пост
# 364
В два плетени коша от Юск с найлон отвътре (май се водят за цветя) на терасата. Иначе в избата голямото количество. Ако внасяме вътре в помещението то е само 3-4 дръвца, който ще се изгорят със сигурност в рамките на деня. Патили сме от дървояд щото. Инак вътре във филцова чанта за дърва с дръжки. Филц, за не драска пода когато я бутам с крак насам-натам. Естествените неща като дърво на пода или за огрев са красиви, но изискват внимание и поддръжка.
Виж целия пост
# 365
Wild_rabbit, aз съм облепила един кашон с корков тапет и си  държа  малко количество под камината Simple Smile .
Останалите са в чувалчета в гаража. Не се използва за основно отопление и не съхраняваме големи количества.
Виж целия пост
# 366
Аз съм харесала ето този, има и в друг вариант. Като отдолу ще бъдат монтирани и колелца. Лятото ще го ползвам като помощна масичка в каибнета.

Виж целия пост
# 367
Ние не държим дърва вътре- само, колкото е заредена. Дори и да се пали, едно зареждане е повече от достатъчно. Но, ако държах, щяха да се виждат в кош, примерно.
Виж целия пост
# 368
В кош
от Юск от юка и то съвсем малко количество.Останалите са навън.
Виж целия пост
# 369
Преди време ви бях питала за двоен под на покривна тераса. Идеята е ясна - за спестяване на бъдещи главоболия по ремонтни дейности.
Сега проучвам и изкуствения декинг (с поддръжка на естествен не ми се занимава). Харесва ми как изглежда. Понеже пише, че се монтира на скара с клипсове и т.н., се чудя дали ще има същото предимство като двойния под - лесно да се демонтира на места, за да се оправят проблеми по хидроизолацията. Някой знае ли?
Също и за цената. Едва намерих цена на квадрат. Навсякъде е на линеен метър и ми е трудно да се ориентирам. 160 лв за квадрат намерих в един сайт. Не е ясно крайна цена ли е, с монтаж, със скарата и т.н. Но да кажем, че е 160 лв/кв.м. В сравнение с двойния под как е? Колко ви излезе на квадрат?

Извинявайте, че пълня темата с такива технически неща. Но тук има хора, които имат покривни тераси, а теми за това няма.
Виж целия пост
# 370
Според мен с плочки двоен под ще излезе по-малко.
Виж целия пост
# 371
Лейди, във ФБ в групата на плочкаджиите има един човек, който дава цена 100лв общо за труд и плочки. Явно той ги доставя, което е добър вариант, щото ги няма много, а и са ужасно тежки. Публикува си работата и е много добър.
Аз си платих само плочките, моя ап го спазарих с готови подове, стени и бани и не плащам труда.
Виж целия пост
# 372
Плочките за двоен под трябва да са дебели 2 см, за да не се чупят като им стъпиш по средата. търсиш в сайтовете 20 мм дебелина за външна употреба. напр. https://estetiko.bg/product-category/plochki-i-nastilki/granitog … a-dvoen-pod-20mm/
После проверяваш "пиедесталите" - гледаш да са с регулируема височина. смяташ по един за всеки край на плочка - като мрежа.
Отделно монтаж и рязане на плочките, което е трудно поради дебелината...
Цена не мога да ти кажа, защото е много стара.
Виж целия пост
# 373
Преди време ви бях питала за двоен под на покривна тераса. Идеята е ясна - за спестяване на бъдещи главоболия по ремонтни дейности.
Сега проучвам и изкуствения декинг (с поддръжка на естествен не ми се занимава). Харесва ми как изглежда. Понеже пише, че се монтира на скара с клипсове и т.н., се чудя дали ще има същото предимство като двойния под - лесно да се демонтира на места, за да се оправят проблеми по хидроизолацията. Някой знае ли?
Също и за цената. Едва намерих цена на квадрат. Навсякъде е на линеен метър и ми е трудно да се ориентирам. 160 лв за квадрат намерих в един сайт. Не е ясно крайна цена ли е, с монтаж, със скарата и т.н. Но да кажем, че е 160 лв/кв.м. В сравнение с двойния под как е? Колко ви излезе на квадрат?

Извинявайте, че пълня темата с такива технически неща. Но тук има хора, които имат покривни тераси, а теми за това няма.
За изкуствения декинг не мога да кажа, но за двойния под мога да те ориентирам с тези цени:
Плочи 60х60х2 см купихме доректно от завода. Понеже пуснахме запитване за 180 кв.м. и изискване за максимално ниска цена, ни ги таксуваха като 3 качество - 27 лв/кв.м с ДДС. Доставката беше безплатна, но се качват с кран, ако искаш да си предвидиш разходите. Краката купувахме от тук https://dvoinipodove.com/produkt/pvc-%d0%ba%d1%80%d0%b0%d1%87%d0 … 0%b5%d0%bc%d0%b0/
Важно е да са самонивелиращи, защото терасите имат наклон за оттичане на водата и като са големи площи не става да се наглася. Размер 25 до 40 мм ползвахме основно по 6 лв/бр с малка отстъпка и купихме малки количества от следващите два размера за крайните редове по ръба на терасите. Ако не бъркам на 1 кв.м. излизаха по около 3 крака ако терасите са прави. Трудът не знам как върви, но се режат на водно рязане и се таксува на метър за парчетата.
Виж целия пост
# 374
Моля, за някаква идея, как да променя дизайна на витрините, но да запазя острова. Или да махна острова и да има ъглова витрина под трегера и към стената с тв?

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия