ТЕЛК и НЕЛК - въпроси и отговори ТЕМА 2

  • 37 900
  • 940
# 825
Здравейте! Документи за ТЕЛК по настоящ адрес ли се подават? И може ли по куриер да се изпратят? Майка ми има 86% ТЕЛК и трябва в тримесечен срок да подаде отново документи.
Виж целия пост
# 826
Може на място по местоживеене (лично или чрез пълномощник), може по пощата, може по куриер, а може онлайн през Медицинска експертиза.
Виж целия пост
# 827
Да,с куриер може,много е удобно.Задължително с обратна разписка.Може да си  я получите лично в офиса,може и на имейл да ви я изпратят.

Здравейте! Документи за ТЕЛК по настоящ адрес ли се подават? И може ли по куриер да се изпратят? Майка ми има 86% ТЕЛК и трябва в тримесечен срок да подаде отново документи.
Виж целия пост
# 828
Чрез медицинска експертиза става само чрез КЕП, така ли е?
Виж целия пост
# 829
Да споделя моят опит,комисиите в провинцията,не изпращат електронно решенията ..
Някои го признават откровенно,че не могат...,други,че служителите които го правят са в отпуск.
На въпроса,защо след 7 дни ,го няма и по пощата,просто ми се изсмяха ,че много бързам...да чакам,нужно е време..
Хубаво,че поне два пъти седмично си вдигат телефоните .
Та,предполагам,ако си го поискате на хартиен носител,по пощата,вероятността да го получите в приемлив срок,е по-голяма.
Нищо не помага..КЕП,ПИК...
Аl ,също...
Виж целия пост
# 830
неда2, отиваш в местния ТЕЛК, подаваш заявление, предполагам,  че имаш пълномощно и може да се вземе.
Виж целия пост
# 831
Вела,звънях им,с тези безумни оправдания ми се изсмяха...Даже не ми дадоха подобна опция...ако ми остане време и нерви,ще стигна и до местното РЗИ.
Когато подадохме документи,стигнах до директора...защото местните дори телефон не вдигат,а куриера иска работещ телефон..толкова нелепо е всичко в административното обслужване...
Имам пълномощно,а дъщеря ми си идва за месец...
Виж целия пост
# 832
Да споделя моят опит,комисиите в провинцията,не изпращат електронно решенията ..
Някои го признават откровенно,че не могат...,други,че служителите които го правят са в отпуск.
На въпроса,защо след 7 дни ,го няма и по пощата,просто ми се изсмяха ,че много бързам...да чакам,нужно е време..
Хубаво,че поне два пъти седмично си вдигат телефоните .
Та,предполагам,ако си го поискате на хартиен носител,по пощата,вероятността да го получите в приемлив срок,е по-голяма.
Нищо не помага..КЕП,ПИК...
Аl ,също...

Някои комисии или служители не могат и на хартия да го направят както трябва.
От Благоевград ми изпратиха новият ЕР без надписа ,които трябва да е отстрани на листа. / Нали вече е без подписи и печати/.
 Наложи ми се да отида до картотеката в Пловдив, да вися почти час , за да ми принтират  за  една минута нов лист.

 Иначе бързо го пратиха - на 20.06  е гледано , на 27.06 получих писмо.
Виж целия пост
# 833
Лекарите са бързи и грамотни, все пак са учили 10 години висше. Аз бях още докато беше присъствено. Видях как съобразяват, преценяват, анализират. Обаче административните служители са много зле - груби, а и неграмотни, загубиха ми документите. Аз не знам с връзки ли ги назначават, не ги ли обучават, че са като все едно взети вчера.
Виж целия пост
# 834
Аз пък съм много доволна. Моите документи бяха разпределени в болницата в Козлодуй. Буквално в деня на разглеждането ги получих чрез ССЕВ, така че си задействах следващите стъпки. По пощата дойдоха в работата ми след 20 дни, но аз вече им ги бях дала.
Виж целия пост
# 835
Да,разбирам ,че някъде,в по-малки центрове,вероятно има млади и мотивирани професионалисти.Което е
повод все пак,да съхраним някакъв оптимизъм...Аз не спирам да вярвам,все някак ще се случат нещата...но нямам вече излишни нерви и време.Искам да се зарадвам на децата си!После ще му мисля...
Виж целия пост
# 836
Понеже за първи път ще подавам документи за преосвидетелстване и смятам на място да ги подам, трябва ли предварително да имам попълнено заявление - декларация (както се прави при изпращане на документите по пощата или по куриер) или там на място като отида "любезните" служителки от администрацията ще ми дадат бланка да попълня?
Виж целия пост
# 837
сладка загадка Там ще ви я дадат, но ако искате да не се бавите там, може и вкъщи да я принтирате и попълните.
Виж целия пост
# 838
Баща ми  (на 80 г.) живее в Бургас, има две сменени тазобедрени стави тази година и според наредбата е със 75%, затова подаде документи в ТЕЛК.  След няколко дни се обадиха от ТЕЛК -Гоце Делчев, че искат снимки на двете стави като доказателство, баща ми ходи до болницата и взе дискове от образните изследвания и със съдействието на познат, защото живеем в различни градове, изпрати веднага по мейла линк към съдържанието в дисковете - не се отваряло при тях, дори да им изпратим дисковете, нямало да се отворят при тях вероятно, а и щяло да е бавно получаването. Казаха, че и без това до 15 юли ще се произнесат, защото после са в отпуска. Има представени епикризи в оригинал с подписи и печати. Интересувам се ТЕЛК по места нямат ли достъп до пациентското досие или до изследвания, правени по НЗОК? Баща ми е още с две патерици и изпитва трудности при ходенето.
Виж целия пост
# 839
Rosita,
Не приемат дискове /гадовете/. Бях направила разпечатки, по съвет на лекар, на различни позиции от ЯМР и им ги предоствих. Може да се обрънат в .jpg или .pdf файлове, отделни фрагменти и да им бъдат изпратени, няма начин да не могат да ги отворят.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия