Перилни препарати и омекотители - 77

  • 49 874
  • 745
# 285
Аз взех последно Ариел за цветно от Метро, 60 пранета под 30 лв беше. Изпира добре, но специфичните петна като мазно, манджа (имам дете на 3 г), си искат предварително третиране.
Виж целия пост
# 286
Анонимен_7, никой в темата НЕ препоръчва прахове, предназначени за турския пазар. Тези прахове не отговарят на директивите на ЕС, освен това не са компактни и дозата им (количеството) за едно пране е огромна — понякога дори не се събира в чекмеджето на пералнята. Също от тях има много фалшификати и вероятността да си прецакате прането и пералнята никак не е малка.

Преди няколко коментара аз споменах какви прахообразни ползвам в момента и отзивите от тях. Прочетете, ако желаете, и си направете заключенията.

Смятам, че Ариел, Персил, хората хвалят и прахообразния на ДМ (изброявам все прахообразни препарата за бяло пране) ще са в пъти по-добре като качество на изпиране и хигиенизиране от Савекс.
Същите имат и разновидност за цветно пране.
Виж целия пост
# 287
Лично аз не харесвам Ариела и Персила в големите вериги.Зареждат от където им падне.А в повечето случай е произведен тук.Гледам първите цифри на баркода.Ако е 380,значи е произведен тук и е доста по рядък.немския Ариел 5 литра е за 100 пранета,докато тук 5 литра го дават за 80.Ако са 400 или 440 е произведен в Германия и е доста по-гъст и мирише след изпиране.Турските също не ми допадат.Като ходих там,ме предупредиха в никакъв случай да не вземам от борсите защото е менте.Взех от държавния им магазин,но пак не съм особенно впечатлена.Синът ми работи с масла и ми трябва добро изпиране.Поръчвам от Амазон-немския.Или Ариел и Ленор течен или Персил барчета.
 
Виж целия пост
# 288
Djordja ,относно хигиенизирането на пране ,няма прах ,който да не върши тази работа ,дори и най-смотаният и най-фалшивият! При положение ,че има прах ,гел и т.н. ,който съдържа изпиращи компоненти ,вече хигиенизира прането дори и на ниски градуси.
Това е като да кажеш ,че еди коя си марка сапун не може да ти измие ръцете!
Дезинфекцията е вече друго нещо ,което няма нищо общо с хигиенизирането на пране! Изобщо не съм съгласна да се каже ,че който и прах да е за пране не може да хигиенизира! Изобщо тук няма значение марка ,производител и тем подобни! Не съществува прах за пране ,който да не може да хигиенизира дрехите дори и на 40° темп.
Ръцете си ги мием със студена вода в повечето случаи дори с течен сапун ,но ръцете се хигиенизират нали? Дезинфекцията обаче е коренно различно нещо и няма нищо общо с хигиенизирането. А в днешно време повечето перални имат дори програми за хигиенизиране и на 30 °.
Това ,че не одобряваш дадена марка прах ,не означава ,че трябва да пишеш неща ,които изобщо не са верни.
И това го пиша с цел не да се заяждам ,а да разясня ,че всеки има право да купува прах за пране ,който харесва без да се притеснява ,че няма да му се хигиенизира прането. Защото много хора ,ще повярват на това ,което казваш ,а то няма нищо общо с истината!
Нека всеки си преценява какъв прах или гел да ползва без да се тревожи ,че дрехите му няма да бъдат хигиенизирани!
Виж целия пост
# 289
Maya Zhelyazkova, бъркате за всичко относно Персил и Ариел. Първо се осведомете къде са заводите.
Виж целия пост
# 290
Не слугувам на дрехите. Нямам деликатни материи и спортни дрехи. Пера на една- единствена програма, час и половина, на 60 градуса. Маратонки- на 40. Ако има някакво петно, пръскам препарат за петна предварително, не пера нищо на ръка, имаме сутиени на 5-6 години с все банели, дантели и подплънки, пера на общо основание в пералнята, а деликатни дрехи наистина не купувам.
Виж целия пост
# 291
За турските, закупени от тук и аз потвърждавам. Бях зачеркнала официалния внос дълги години. Носихме си прахове директно от Турция, перяха добре. От тук също вземахме, но напоследък не бяха така добри. Сега взех официален внос и съм по-доволна. Попадала съм и на фалшиви омекотители. По навик, понеже знам кои аромати ми харесват, директно грабнах два различни. Като ги отворих вкъщи, не миришеха изобщо на това, което очаквах. Двата имаха един и същи аромат, да, не на гадно, но един безличен такъв. Понеже имах купени от друго място, сравних опаковките. Видимо имаха разлики и ментетата си личаха ясно. От тогава отварям и помирисвам и не купувам от въпросния магазин. Въпреки че, последно един Ленор пак от там ми хареса, но задължително проверявам. Явно покрай редовното се пробутва и менте.
Виж целия пост
# 292
mavina1380, прочетете първа страница относно ПАВ, мав и т.н… и тяхното количество.
А относно дезинфекцията — на 40С не се случва такава. За нея са необходими минимум 60С.

А относно гъстотата на течните — целенасочено се слагат сгъстители, за да си мисли потребителят, че купува концентрат. Само че, добавените сгъстители нямат абсолютно никакво отношение към изпирането. Единствено подвеждат потребителя и затлачват пералнята.

Ползвам течните препарати на Миле. Ми те са с консистенцията на водата. По вашата логика да мисля, че не вършат работа ли?
Напротив, изпират прекрасно дори и петна от различно естество, а като бонус — пералнята ми е абсолютно чиста и без наслагвания.
Виж целия пост
# 293
На това със сгъстителите и аз се чудя, те не вършат работа а дори напротив, обаче има хора продължават да свързват това с по-концентриран препарат.
Разбирам да ми желират така гела за тоалетната че да не се стича лесно и да стои нанесен по гърнето. Или примерно препарата за чинии, за да ми е лесно да сложа на гъбата 2 капки вместо да излея много. Но за перилен препарат недоумявам.
Виж целия пост
# 294
Maya Zhelyazkova, бъркате за всичко относно Персил и Ариел. Първо се осведомете къде са заводите.
Искате да кажете ,че по бар код пише произведено в България,но не е произведено тук.А къде тогава според вас?
natka Относно по гъстия течен препарат т.е. по коцентриран съм дала пример.На единия пише за 80 пранета,на другия 100,все са 5 литра.Относно Миле,закупих от официалния сайт,не виждам разлика с Ариела.Ако е за ежедневни дрехи без петна става.Но за силно замърсени ефект нула.Петното от масло си седи на повърхостта.
Виж целия пост
# 295
mavina1380, прочетете първа страница относно ПАВ, мав и т.н… и тяхното количество.
А относно дезинфекцията — на 40С не се случва такава. За нея са необходими минимум 60С.

А относно гъстотата на течните — целенасочено се слагат сгъстители, за да си мисли потребителят, че купува концентрат. Само че, добавените сгъстители нямат абсолютно никакво отношение към изпирането. Единствено подвеждат потребителя и затлачват пералнята.

Ползвам течните препарати на Миле. Ми те са с консистенцията на водата. По вашата логика да мисля, че не вършат работа ли?
Напротив, изпират прекрасно дори и петна от различно естество, а като бонус — пералнята ми е абсолютно чиста и без наслагвания.
Последно "За" гела за пране или сте "Против" него? Противоречите си.

Първо благодаря на всички за съветите. Искам на първо място пранено да ми бъде хигиенизирано и дезинфекцирано. И без това ми е много суха и чувствителна кожата. По препоръката на всички преустанових използването на Calgon. И без това си спомних думите на мама, която работеше в детска ясла, и един майстор беше дошъл да поправи пералнята в детската ясла. И той е казал, че Калгонът поврежда пералните машини и ръждясват частите от него. Бях забравила. Но си спомних.
Омекотител от време на време мога да ползвам. Вчера изпрах дрехите без омекатител и вече са изсъхнали. Ще видя дали са меки, като ги прибера от простора.
А относно гел за пране както някои хора препоръчаха-сложих 65 мл директно в барабана преди да сложа дрехите и той изтече през дупките. После в процеса на работа на пералнята, съвсем.малко се разпени. Обикновено има повече пяна. Затова го слагам върху най-горната дреха.
Има логика за гел за пране като се замислих. В какво ли не слагат вода вече? Може наистина да не хигиенизира и дезинфекцира добре!
По принцип знам, че прахообразните се слагат в чекмеджето в камерата за основно пране. А вие къде го слагате?
Виж целия пост
# 296
mavina1380, прочетете първа страница относно ПАВ, мав и т.н… и тяхното количество.
А относно дезинфекцията — на 40С не се случва такава. За нея са необходими минимум 60С.

А относно гъстотата на течните — целенасочено се слагат сгъстители, за да си мисли потребителят, че купува концентрат. Само че, добавените сгъстители нямат абсолютно никакво отношение към изпирането. Единствено подвеждат потребителя и затлачват пералнята.

Ползвам течните препарати на Миле. Ми те са с консистенцията на водата. По вашата логика да мисля, че не вършат работа ли?
Напротив, изпират прекрасно дори и петна от различно естество, а като бонус — пералнята ми е абсолютно чиста и без наслагвания.
Последно "За" гела за пране или сте "Против" него? Противоречите си.

По принцип знам, че прахообразните се слагат в чекмеджето в камерата за основно пране. А вие къде го слагате?
При мен казусът е по-различен.
Моята пералня е с Туиндос система. В темата за “Перални…” съм писала защо преминах към такъв модел.
На вас ще обясня така: докато ползвах стандартни перални, перях цветно и бяло пране само с прахообразни, като изключим вълна.
Сега: бялото си пране продължавам да пера с прахообразен, който слагам в чекмеджето на пералнята. Не смятам, че е необходимо да надхитрявам конструкторите на перални машини и да поставям праха в барабана. Ако нямаше причина праха да се поставя в чекмеджето, производителите на драго сърце да са премахнали чекмеджето, за да направят моделите на по-достъпни цени.
За цветно ползвам течните от Туиндос системата на пералнята. Вълна пера отново с течен, който също сипвам в чекмеджето.
Ползвам и капсули (съдържанието им е течност), които могат да се ползват само в перални с марката Миле, защото са с Капсдозинг отделение в чекмеджето. Ползвам специализирани капсули за връхни дрехи (якета).
Виж целия пост
# 297
Анонимен 7, а защо не слагате течният препарат в чашка върху дрехите? Така няма да ви изтече през дупките, нито пък има опасност, ако престои върху дреха да се получи някое петно, оплаквали са се дами.
Виж целия пост
# 298
Аз така и не разбрах защо да не се слага в отделението за препарат, съответно с ползване на подходящото за целта приспособление?
При мен е една преграда, която се сваля при пране с течен препарат, за да не изтече сравнително гъстата течност преди пълненето на водата - предполагам, че така е устроено отделението и при всички останали перални. Т.е. намирам, че производителят е решил задоволително този въпрос и не виждам смисъл, нито причина да слагам препарата другаде, било той прахообразен или течен.
Виж целия пост
# 299
Аз специално нямам такова приспособление. Самсунг пералня, на 5,5 год.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия