Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 90

  • 28 763
  • 747
# 510
А за колан за бременни какво мислите?
Този какво мислите за него?

Аз от това, което слушах на една лекция, разбрах че трябва да се вземе и носи ако лекар каже така. Предполагам той ще може и да посъветва кой модел
Виж целия пост
# 511
И аз мислех за такъв колан, но корема изобщо не ми натежаваше. Сега съм края на 8-ми месец и вече чувствам леко тежест. Не знам дали има смисъл от него, като цяло ако е нужен, ще е за 1-2 месеца. Повече смисъл виждам в колана за след раждане.
Виж целия пост
# 512
На мен също гинекологът, при когото раждах, ми препоръча колан. Не знам дали е била индивидуална препоръка, но съжалявам, че не я послушах.
Виж целия пост
# 513
Моя АГ го препоръчва с цел кожата да не се разтяга допълнително от натежаването през последните месеци.
Виж целия пост
# 514
Моя АГ го препоръчва с цел кожата да не се разтяга допълнително от натежаването през последните месеци.

Кожата няма как да не се разтяга,коланът няма да спре растежа на корема,може да го придържа да не тежи,но само това.
Виж целия пост
# 515
Разтягането на кожата е едно, допълнителното разтягане от гравитацията е друго.
Виж целия пост
# 516
Няма допълнително разтягане,не сме направени от желе,че от гравитацията коремите да стигнат до земята.
Виж целия пост
# 517
Колан по време на бременност може да е опасно да се носи. Питайте си АГ дали препоръчва.

Колан след секцио е вече коренно различно. Носех след секциото, защото иначе беше гадно усещане, но и той беше препоръчан от АГ.

ПС. Кожата е неизбежно да се разтегне. Grinning Този пък АК какъв е..
Виж целия пост
# 518
Някой може ли да ме ориентира, кога се налага избор на екип?
 Като си секцио например, задължително ли е? По мед причини.
Виж целия пост
# 519
Някой може ли да ме ориентира, кога се налага избор на екип?
 Като си секцио например, задължително ли е? По мед причини.
Когато искаш определен лекар да води раждането. Нищо задължително няма.
Аз съм раждала нормално без избор на екип, просто който беше на смяна, той пое нещата. При сестра ми първото секцио беше без избор на екип и я оперира отново който е на смяна. За второто секцио си беше харесала лекар и искаше при него и съответно плати за избор на екип.
Виж целия пост
# 520
Не е задължително.
Например за държавните болници знам, че отиваш да кажем в 8 месец на консултация за родоразрешение в самата болница, щом има мед. причини се определя дата и те оперира някой от лекарите, който е на работа тогава.
Виж целия пост
# 521
А някоя била ли е с назначено секцио заради голямо бебе?
Виж целия пост
# 522
Аз не, но съквартирантката ми в болницата я оперираха точно заради това - детето беше едро, с голяма глава. Нямаше други причини.
Виж целия пост
# 523
Аз не, но съквартирантката ми в болницата я оперираха точно заради това - детето беше едро, с голяма глава. Нямаше други причини.
Колко едро?
Виж целия пост
# 524
Изкарваха го детето над 4кг, роди се 3.600. Измерванията на ехографа в късна бременност не са съвсем правилни.
Все пак се вслушайте в лекаря ви, ако ви препоръчва секцио заради големината на бебето, всичко минава и заминава и не е толкова страшно Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия