Февруарчета 2025 г. -Темa 6

  • 35 367
  • 754
# 105
И аз съм се насочила към АГ ,даже мисля утре да отида на отворените врати за да поразпитам някои неща иначе направих консултация с д-р Георги Георгиев  ,а ме следи д-р Мая Горчевска.Вие за нормално раждане ли сте или секцио понеже аз доста се бях настроила за нормално обаче миналата седмица малкия човек реши просто да си застане с дупето и сега се надяваме да се завърти пак ?
И аз се надявам моята госпожица да се обърне,но като гледам още няма желание.Ако не ще съм планово секцио и аз Simple Smile Добър избор за Д-р Георгиев,само хубави неща мога да споделя за него Simple Smile
И ти ли в АГ ще раждаш и при кой си се насочила?
Виж целия пост
# 106
И аз съм се насочила към АГ ,даже мисля утре да отида на отворените врати за да поразпитам някои неща иначе направих консултация с д-р Георги Георгиев  ,а ме следи д-р Мая Горчевска.Вие за нормално раждане ли сте или секцио понеже аз доста се бях настроила за нормално обаче миналата седмица малкия човек реши просто да си застане с дупето и сега се надяваме да се завърти пак ?
И аз се надявам моята госпожица да се обърне,но като гледам още няма желание.Ако не ще съм планово секцио и аз Simple Smile Добър избор за Д-р Георгиев,само хубави неща мога да споделя за него Simple Smile
И ти ли в АГ ще раждаш и при кой си се насочила?
Да.Още не съм решила,но имам няколко варианта като единия ми е моята лекарка Д-р Анжел,Д-р Мирчева и Проф Ковачев ако е секцио,за нормално както дойде и който е на смяна ,ако изобщо е нормално
Виж целия пост
# 107
posaranka Честито щастие и на теб, бъдете здрави, щастливи и се радвайте на всеки един миг. 🩵
Прочетох и твоята история за раждане, горе долу са ни сходни, с разликата във възстановяването. Радвам се, че всичко е минало наред.
Момичета относно падането на корема не е някакъв критерии според мен. Моят падна мисля още в началото на декември, като самото положение на плода по време на раждане беше високо, от там дойдоха и моите проблеми.
Edit: Забравих да споделя нещо, вече от опит. Ние взехме комплекта на  Филипс Авент за новородени. Оказа се, предполагам няма да е при всички, но поне при нас се получи, че при първите 10дни на новороденото той е изключително труден за ползване. Бебчето трудно успява да изсмуче нещо от шишето. Моят съвет е да сте подготвени и с шишенце от друга серия или друг производител. Ние в момента ползваме на Канпол, иначе не се случват нещата.
Виж целия пост
# 108
Здравейте, ето я и моята история . В 10:30 сутринта след душ ми изтекоха водите ,като по филмите( голям екшън😅 ). Приеха ме към 11 ,като нямах грам контракции , бебчо си беше стабилен на тонове. Решиха да ми поставят инжекция за развитие на дробчетата с цел превенция плюс банка за задържане,като доктор Апостолова каза,че ако сам си тръгне по-рано няма да могат да го задържат . Така е 15:40 започнах с първите контракции на 3мн🤯 и изведнъж ме преместиха в родилна зала с 4-5 см. Сложиха ми епидурален катетър ,като мен  много ме боля защото беше по време на контракция. и така към 21:00 вече ме пусна упойката и започнах да напъвам за да слезне ниско долу. Напъвах в продължение на час и малко и докторите се принудиха да ме срежат малко и да използват вакуум .излезна за секунди с увита пъпна връв , 2500гр., 47см. Определено си е изживяване да родиш естествено.Тук искам и да похваля д-р Апостолова ,която беше неотлъчно до мен, подкрепяше ме изключително много и ми помагаше.Просто невероятна! Тя и д-р Колева ме изродиха ,като забравих да добавя ,че бая си ме натискаха по корема 😅Както и да е . С бебчо сме много добре , аз буквално 1мн след раждането вече не усещах нито болка , нито нищо. От снощи съм бая активна и не ,че агитирам естественото раждане ,но ако човек ме види не би предположил ,че съм родила. Това е от мен(може би забравям нещо) ,ако имате въпроси съм насреща🙏🏼🫶🏼😊

Браво! Герой си! Честито!

Доволна ли си от Надежда и целия "експириънс"? Какво не беше взела в багажа, а ти трябва? Изненадаха ли те с допълнителни "пакети" освен предварително уговорената цена?
Виж целия пост
# 109
Здравейте, ето я и моята история . В 10:30 сутринта след душ ми изтекоха водите ,като по филмите( голям екшън😅 ). Приеха ме към 11 ,като нямах грам контракции , бебчо си беше стабилен на тонове. Решиха да ми поставят инжекция за развитие на дробчетата с цел превенция плюс банка за задържане,като доктор Апостолова каза,че ако сам си тръгне по-рано няма да могат да го задържат . Така е 15:40 започнах с първите контракции на 3мн🤯 и изведнъж ме преместиха в родилна зала с 4-5 см. Сложиха ми епидурален катетър ,като мен  много ме боля защото беше по време на контракция. и така към 21:00 вече ме пусна упойката и започнах да напъвам за да слезне ниско долу. Напъвах в продължение на час и малко и докторите се принудиха да ме срежат малко и да използват вакуум .излезна за секунди с увита пъпна връв , 2500гр., 47см. Определено си е изживяване да родиш естествено.Тук искам и да похваля д-р Апостолова ,която беше неотлъчно до мен, подкрепяше ме изключително много и ми помагаше.Просто невероятна! Тя и д-р Колева ме изродиха ,като забравих да добавя ,че бая си ме натискаха по корема 😅Както и да е . С бебчо сме много добре , аз буквално 1мн след раждането вече не усещах нито болка , нито нищо. От снощи съм бая активна и не ,че агитирам естественото раждане ,но ако човек ме види не би предположил ,че съм родила. Това е от мен(може би забравям нещо) ,ако имате въпроси съм насреща🙏🏼🫶🏼😊

Браво! Герой си! Честито!

Не знаех, че д-р Колева се е върнала, уж за жк трябваше да се върна при нея, ама няма да се оплаквам, накрая съм. Доволна ли си от Надежда и целия "експириънс"? Какво не беше взела в багажа, а ти трябва? Изненадаха ли те с допълнителни "пакети" освен предварително уговорената цена?

Аз родих в Токуда.Ако трябва да раждам отново пак бих ги избрала. Базата ,храната, отношението и чистотата са на ниво.Следвах списъка за багаж в Токуда, понеже съм лежала вече тук и знам ,че всичко е осигурено . Взела съм си дамска козметика  две кърпи, джапанки, едни чорапи, протектори за зърна и сешоар. Друго наистина не трябва. Цените са 2000 лв раждане, 950 неонатология, 110лв стая във ВСР(аз съм тук понеже родилното е заето, но няма и разлика) ,310 лв самостоятелна стая в родилен и единична 190, припознаване на детето 75 лв. Друго не са ми казвали за цените .
Виж целия пост
# 110

Аз родих в Токуда.Ако трябва да раждам отново пак бих ги избрала. Базата ,храната, отношението и чистотата са на ниво.Следвах списъка за багаж в Токуда, понеже съм лежала вече тук и знам ,че всичко е осигурено . Взела съм си дамска козметика  две кърпи, джапанки, едни чорапи, протектори за зърна и сешоар. Друго наистина не трябва. Цените са 2000 лв раждане, 950 неонатология, 110лв стая в ВСР(аз съм тук понеже родилното е заето, но няма и разлика) ,310 лв самостоятелна стая в родилен и единична 190, припознаване на детето 75 лв. Друго не са ми казвали за цените .

О, извинявай, явно има съвпадение на имената, но Благодаря! Информацията ще е полезна и за други!
Виж целия пост
# 111
Здравейте, ето я и моята история . В 10:30 сутринта след душ ми изтекоха водите ,като по филмите( голям екшън😅 ). Приеха ме към 11 ,като нямах грам контракции , бебчо си беше стабилен на тонове. Решиха да ми поставят инжекция за развитие на дробчетата с цел превенция плюс банка за задържане,като доктор Апостолова каза,че ако сам си тръгне по-рано няма да могат да го задържат . Така е 15:40 започнах с първите контракции на 3мн🤯 и изведнъж ме преместиха в родилна зала с 4-5 см. Сложиха ми епидурален катетър ,като мен  много ме боля защото беше по време на контракция. и така към 21:00 вече ме пусна упойката и започнах да напъвам за да слезне ниско долу. Напъвах в продължение на час и малко и докторите се принудиха да ме срежат малко и да използват вакуум .излезна за секунди с увита пъпна връв , 2500гр., 47см. Определено си е изживяване да родиш естествено.Тук искам и да похваля д-р Апостолова ,която беше неотлъчно до мен, подкрепяше ме изключително много и ми помагаше.Просто невероятна! Тя и д-р Колева ме изродиха ,като забравих да добавя ,че бая си ме натискаха по корема 😅Както и да е . С бебчо сме много добре , аз буквално 1мн след раждането вече не усещах нито болка , нито нищо. От снощи съм бая активна и не ,че агитирам естественото раждане ,но ако човек ме види не би предположил ,че съм родила. Това е от мен(може би забравям нещо) ,ако имате въпроси съм насреща🙏🏼🫶🏼😊
Благодаря за споделения опит, за мен е много полезно, защото и аз ще раждам естествено с д-р Апостолова. Звучиш много спокойно и в същото време въодушевено, което ме успокоява, че всичко ще е наред. А за епидуралния катетър - мислиш ли, че щеше да можеш да издържиш и без упойката, защото в крайна сметка, при напъването ти си била вече без упойка? Аз много се чудя дали ще издържа. И също - дават ли ти право на избор дали искаш или директно слагат? И дали правят отложено клампиране и кожа в кожа? И последен въпрос - дали има много родилки и мислиш ли, че ще има свободна единична стая или отделението е пълно?
Много благодаря Heart
Виж целия пост
# 112
Здравейте, ето я и моята история . В 10:30 сутринта след душ ми изтекоха водите ,като по филмите( голям екшън😅 ). Приеха ме към 11 ,като нямах грам контракции , бебчо си беше стабилен на тонове. Решиха да ми поставят инжекция за развитие на дробчетата с цел превенция плюс банка за задържане,като доктор Апостолова каза,че ако сам си тръгне по-рано няма да могат да го задържат . Така е 15:40 започнах с първите контракции на 3мн🤯 и изведнъж ме преместиха в родилна зала с 4-5 см. Сложиха ми епидурален катетър ,като мен  много ме боля защото беше по време на контракция. и така към 21:00 вече ме пусна упойката и започнах да напъвам за да слезне ниско долу. Напъвах в продължение на час и малко и докторите се принудиха да ме срежат малко и да използват вакуум .излезна за секунди с увита пъпна връв , 2500гр., 47см. Определено си е изживяване да родиш естествено.Тук искам и да похваля д-р Апостолова ,която беше неотлъчно до мен, подкрепяше ме изключително много и ми помагаше.Просто невероятна! Тя и д-р Колева ме изродиха ,като забравих да добавя ,че бая си ме натискаха по корема 😅Както и да е . С бебчо сме много добре , аз буквално 1мн след раждането вече не усещах нито болка , нито нищо. От снощи съм бая активна и не ,че агитирам естественото раждане ,но ако човек ме види не би предположил ,че съм родила. Това е от мен(може би забравям нещо) ,ако имате въпроси съм насреща🙏🏼🫶🏼😊

На мен днес ми дадоха последната единична стая, но ако нямаш късмет да има веднага щом се освободи ще те настанят в такава
Виж целия пост
# 113
Здравейте, ето я и моята история . В 10:30 сутринта след душ ми изтекоха водите ,като по филмите( голям екшън😅 ). Приеха ме към 11 ,като нямах грам контракции , бебчо си беше стабилен на тонове. Решиха да ми поставят инжекция за развитие на дробчетата с цел превенция плюс банка за задържане,като доктор Апостолова каза,че ако сам си тръгне по-рано няма да могат да го задържат . Така е 15:40 започнах с първите контракции на 3мн🤯 и изведнъж ме преместиха в родилна зала с 4-5 см. Сложиха ми епидурален катетър ,като мен  много ме боля защото беше по време на контракция. и така към 21:00 вече ме пусна упойката и започнах да напъвам за да слезне ниско долу. Напъвах в продължение на час и малко и докторите се принудиха да ме срежат малко и да използват вакуум .излезна за секунди с увита пъпна връв , 2500гр., 47см. Определено си е изживяване да родиш естествено.Тук искам и да похваля д-р Апостолова ,която беше неотлъчно до мен, подкрепяше ме изключително много и ми помагаше.Просто невероятна! Тя и д-р Колева ме изродиха ,като забравих да добавя ,че бая си ме натискаха по корема 😅Както и да е . С бебчо сме много добре , аз буквално 1мн след раждането вече не усещах нито болка , нито нищо. От снощи съм бая активна и не ,че агитирам естественото раждане ,но ако човек ме види не би предположил ,че съм родила. Това е от мен(може би забравям нещо) ,ако имате въпроси съм насреща🙏🏼🫶🏼😊
Благодаря за споделения опит, за мен е много полезно, защото и аз ще раждам естествено с д-р Апостолова. Звучиш много спокойно и в същото време въодушевено, което ме успокоява, че всичко ще е наред. А за епидуралния катетър - мислиш ли, че щеше да можеш да издържиш и без упойката, защото в крайна сметка, при напъването ти си била вече без упойка? Аз много се чудя дали ще издържа. И също - дават ли ти право на избор дали искаш или директно слагат? И дали правят отложено клампиране и кожа в кожа? И последен въпрос - дали има много родилки и мислиш ли, че ще има свободна единична стая или отделението е пълно?
Много благодаря Heart

На 21 ви имаше 7 планови и към 7 нормални раждания и всичко е пълно . Говорят нещо ,че май ще ограничат достъпа заради вируса .Въпреки това единичните стаи предпочитат да ги дават на майки с доносени бебета ,че да могат да са с тях. Аз исках самостоятелна но прецених ,че щом не съм с бебчо няма смисъл. Сега съм с една много готина мама родила в същата седмица и е много яко да си имаш такава подкрепа.Иначе този час и половина с упойката ме спаси, преди нея контракциите ми бяха на често и много болезнени.Бих го избрала отново понеже ти дава необходимото време да събереш хубаво сили плюс че не се усеща нищо при прегледите за разкритие(аз съм с висок праг на болка и въпреки това последните 30 мн крещях да ме срежат и да го вадят).Когато се роди бебчо аз бях по гърди и го сложиха веднага върху мен, за отложеното клампиране питай на място, аз лично нямах претенции понеже се роди мъничък и предпочетох в тези секунди да е вече в неонатологията.
Виж целия пост
# 114
И аз съм се насочила към АГ ,даже мисля утре да отида на отворените врати за да поразпитам някои неща иначе направих консултация с д-р Георги Георгиев  ,а ме следи д-р Мая Горчевска.Вие за нормално раждане ли сте или секцио понеже аз доста се бях настроила за нормално обаче миналата седмица малкия човек реши просто да си застане с дупето и сега се надяваме да се завърти пак ?
И аз се надявам моята госпожица да се обърне,но като гледам още няма желание.Ако не ще съм планово секцио и аз Simple Smile Добър избор за Д-р Георгиев,само хубави неща мога да споделя за него Simple Smile
И ти ли в АГ ще раждаш и при кой си се насочила?
Да.Още не съм решила,но имам няколко варианта като единия ми е моята лекарка Д-р Анжел,Д-р Мирчева и Проф Ковачев ако е секцио,за нормално както дойде и който е на смяна ,ако изобщо е нормално

Аз също се следя при д-р Анжел, но тя не изражда за огромно съжаление.
Виж целия пост
# 115
Posaranka, и аз много благодаря за споделеното. Как е бебчо? Имате ли възможност да го виждате като е в неонатологията?
Виж целия пост
# 116
Posaranka, и аз много благодаря за споделеното. Как е бебчо? Имате ли възможност да го виждате като е в неонатологията?

Да виждам го два пъти дневно. Бебчо се справя много добре и се развива нормално.Тези дни ще ни съберат 🫶🏼🧿🍀
Съвет към маите ,които са решили да раждат естествено -Тренирайте дишане ,изключително важно е .Аз не го направих и ми беше много трудно също и повечето пъти не напъвах правилно.
Виж целия пост
# 117
Страхотно! ♥ Пожелавам ви от все сърце всичко да е все така добре!
Виж целия пост
# 118
Posaranka, благодаря за споделения опит! Аз лично тренирам дишане, но някои казват, че в момента на болката не са можели да прилагат методите. Според други това им е помогнало да преминат по-леко през контракциите. Дано ви съберат по-бързичко и да  си се гледате и радвате🥰
Виж целия пост
# 119
Благодаря ти много posaranka за споделения опит. Чакаме и ние вкъщи и ще споделям и аз. Надявам се всичко да мине добре и при нас Heart
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия