Февруарчета 2025 г. -Темa 6

  • 35 388
  • 754
# 135
Често ли има разминавания с килограмите на бебето от ехографа и действителните килограми на бебето след като се роди? Ако да, с колко варира разликата горе долу?

Здравейте, аз ви чета от декемврийската тема. Ами при мен от ноември до 16 декември, когато родих все казваха, че е между 3500-3800...а тя се роди 3100. Така, че за мен има голямо разминаване. И това при 3-4 различни доктора, все казваха поне 3500.
Виж целия пост
# 136
Здравейте! Минах днес преглед, 35с и 6д и ето резултата: 2 см разкритие, мека шийка, скъсена на 50-60%, главичката фиксирана на входа на таза. Нормални води и плацента, нормален кръвоток, 2 888 гр е станало бебето, с три дни напред излиза така.
Бяхме писали преди за размерите на главичките, че и при мен върви напред, но сега ме успокои, че гледат цялостните размери, нямало да има проблем за раждането, така излиза, защото е по-кръгла главата, пък и най-вероятно бебето няма да си дочака термина 😅
Прегледа за разкритие беше неприятен, да, но не и както аз си го представях, пък и става бързо. При мен също се получи едно леко зацапване след прегледа, добре че КРР беше споделила, та не съм го мислила.
При мен е 80% скъсването. Какво казаха като прогноза за раждането - смятат ли, че ще е скоро? При мен зацапването почти мина, но имах доста менструални болки вчера. Днес ми е едно отпаднало и само ми се спи и постоянно ми се яде. Направо сякаш тялото трупа енергия чрез храна и сън за раждането. Отделно и бебето вече усещам, че е слязло и мога да си напипам ребрата и ми е по-лесно да дишам. Бебето определено е по-слабо подвижно, но и АГ каза, че накрая бебетата, като са долу, вече не се движат почти

Ами не ме ориентира кога точно ще реши да дойде, каза ми, че до 11.02 ще отсъства, може и да я изчака нея, може и да се роди при заместващата я 🫣😅 Ако се роди при заместващата, поне ще се запознаем на предстоящите тонове, стига да не реши да се пръкне 36-37 седмица. Не знам и аз 🤷♀
Както от клипчетата: може да дойде след 3 часа, след 3 дни или след 3 седмици 😃
Пита ме само дали са ми болезнени менструациите, защото при тези с болезнен цикъл се получавало така
Виж целия пост
# 137
Кое се получавало така при тези с болезнен цикъл? Че аз съм от тях, ама не разбрах, извинявай Grinning

Здравейте! Минах днес преглед, 35с и 6д и ето резултата: 2 см разкритие, мека шийка, скъсена на 50-60%, главичката фиксирана на входа на таза. Нормални води и плацента, нормален кръвоток, 2 888 гр е станало бебето, с три дни напред излиза така.
Бяхме писали преди за размерите на главичките, че и при мен върви напред, но сега ме успокои, че гледат цялостните размери, нямало да има проблем за раждането, така излиза, защото е по-кръгла главата, пък и най-вероятно бебето няма да си дочака термина 😅
Прегледа за разкритие беше неприятен, да, но не и както аз си го представях, пък и става бързо. При мен също се получи едно леко зацапване след прегледа, добре че КРР беше споделила, та не съм го мислила.
При мен е 80% скъсването. Какво казаха като прогноза за раждането - смятат ли, че ще е скоро? При мен зацапването почти мина, но имах доста менструални болки вчера. Днес ми е едно отпаднало и само ми се спи и постоянно ми се яде. Направо сякаш тялото трупа енергия чрез храна и сън за раждането. Отделно и бебето вече усещам, че е слязло и мога да си напипам ребрата и ми е по-лесно да дишам. Бебето определено е по-слабо подвижно, но и АГ каза, че накрая бебетата, като са долу, вече не се движат почти

Ами не ме ориентира кога точно ще реши да дойде, каза ми, че до 11.02 ще отсъства, може и да я изчака нея, може и да се роди при заместващата я 🫣😅 Ако се роди при заместващата, поне ще се запознаем на предстоящите тонове, стига да не реши да се пръкне 36-37 седмица. Не знам и аз 🤷♀
Както от клипчетата: може да дойде след 3 часа, след 3 дни или след 3 седмици 😃
Пита ме само дали са ми болезнени менструациите, защото при тези с болезнен цикъл се получавало така
Виж целия пост
# 138
yanbibiyan818 за разкритието, омекване на шийката и като цяло, мисля, предпоставки за естественото раждане
Виж целия пост
# 139
За това кога се водят доносени, на мен АГ ми каза при завършена 37г.с, тоест от началото на 38г.с. Килограмите каза, че не са фактор за доносване и ми даде пример с някои майки диабетички, които раждат преждевременно 3-4кг бебета, но са недоразвити. Както и ми каза за случаи на бебета, родени 2600гр, но напълно доносени и развити. Аз също мислих, че размерите и килограмите са фактор, но явно не са.
Виж целия пост
# 140
37 г.с. са още недоносени и то не заради кг, а защото дробчетата още не са се развили. Затова, ако бебето се роди 36-37 г.с., почти винаги има проблеми и често инжектират майката с кортикостероиди, за да се разгърнат малко дробчетата. Иначе на кг може и да е голямо бебето, но АГ гледат дробчетата дали са узрели.

Вече в 38 г.с. започват да се водят донесени, защото ще могат да дишат самостоятелно и дробчетата са развити
Виж целия пост
# 141
Например първото ми дете го измериха 3600 в деня на раждането, а се роди 3420. АГ каза до 200 грама отклонение, и разбира се зависи от опита на специалиста.
Често ли има разминавания с килограмите на бебето от ехографа и действителните килограми на бебето след като се роди? Ако да, с колко варира разликата горе долу?
Виж целия пост
# 142
За преждевременно раждане се счита раждане, настъпило три седмици преди приблизителния термин в 40-та седмица от бременността, т.е. преди 37-та гестационна седмица. А в 37 дробчетата са си напълно развити вече.
Виж целия пост
# 143
Lipsie аз пак не го разбрах това за болезнения цикъл. Ако имаме болезнен цикъл ще бъде болезнено разкритието и раждането ли? Ако е така не съм много съгласна с тази лекарка. Аз изобщо не съм с болезнен цикъл, но двете ми раждания си бяха много болезнени, с разликата че първото беше много дълго, а второто 2 часа.

Според моята лекарка след 37 г.с.бебето вече си е доносено, каза ми че не е добре да се роди преди 37г.с., след това може.
Виж целия пост
# 144
Баткото се роди в 37 седмица, 3950 гр. Измериха го непосредствено преди операцията 4050 гр., която беше по спешност 3 дни преди назначеното секцио. Смятам, че напълно в рамките на приемливо разминаване. За щастие не е имал проблем с дробчетата.
Виж целия пост
# 145
Не са килограмите решаващи за това дали е доносено едно бебе, даже седмицата не винаги е гаранция.  Има големи бебета, родени в 38-ма седмица, които пак имат проблеми с адаптацията.  
Аз съм родена 2.800 кг в 36-та седмица и съм нямала никакви.

Хубавото е, че медицината вече е много напреднала и може много да помогне дори бебчетата да имат трудности .
Виж целия пост
# 146
Lipsie аз пак не го разбрах това за болезнения цикъл. Ако имаме болезнен цикъл ще бъде болезнено разкритието и раждането ли? Ако е така не съм много съгласна с тази лекарка. Аз изобщо не съм с болезнен цикъл, но двете ми раждания си бяха много болезнени, с разликата че първото беше много дълго, а второто 2 часа.


Не, не, въобще не е казвала, че ще е болезнено, нито за продължителност. Беше относно подготовката на тялото, а не самото раждането.
Виж целия пост
# 147
Здравейте, мами! Пиша и съм много притеснена.. днес в 12 родих бебче, което изплака веднага (37 седмица). Преди час обаче ми съобщиха, че имала проблем с адаптацията, който се изразява в проблеми с дишането и била на антибиотик. Попитах дали е притеснително, отговора беше “стойностите сега са стабилни, но когато децата не могат да дишат сами винаги е притеснително и търсим причината, ако има промяна ще се свържем с вас”. Моля, ако някоя мама е имала такъв или подобен проблем да даде мнение/ съвет. Нормално ли е в тази седмица, понеже винаги отговоряше със седмица назад, но се наложи да я изкараме по-рано? Много се притеснявам

Здравей! Позната имаше подобен случай много скоро. Когато се роди бебето и (доносено) и казаха, че трудно се адаптира с дишането и не се справя много добре, затова го сложиха в кувьоз, помня че даваха и антибиотик. Имаше и моменти първите дни, в които казваха, че няма подобрение. След около 5/6 дни, може и седмица да е минало, защото майката я изписаха по-рано всичко беше наред вече. Бебето сега си е напълно здраво. Аз не разбирам много, но мисля, че не е рядко срещано бебето да не може да се адаптира първите дни с дишането.
Виж целия пост
# 148
При съседката, която роди сега, беше по същия начин. Роди към 37 г.с. Бебето не можа да се адаптира, защото беше малко рано за раждане (искаха да го задържат, но не успяха) и беше в кувиоз и на антибиотик. На 4тия ден вече бебето се адаптира и всичко беше наред. Всичко ще е наред и с вас Heart
Виж целия пост
# 149
Завършена 37 седмица НЕ се водят недоносени. И килограми над 2500. Моето се роди 37+4 напълно доносено си е иначе нямаше да ми правят секцио със сигурносг
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия