Боледуване на децата ни - тема 86

  • 21 414
  • 810
# 600
Добре тогава при температура за малки деца какво е по добре да се дава.
Малкия е на 4 години.
Виж целия пост
# 601
Няма други опции, това са.
Виж целия пост
# 602
Днес към 13.30 часа отново вдигна температура.
Наложи се да му дам Нурофен.
Излезе СУЕ 20 От референтни стойности 13
Виж целия пост
# 603
Да, за Орофар и аз съм чувала само хубави неща, но този за възрастни е ужас 🫣 Ще взема от детския да го видим и него
Този за възрастни е подходящия и помагащ за деца от 5г., а не детския. 🤣
Виж целия пост
# 604
Аз лично давам панадол ако е 38 и 7 примерно и нурофен ако е 39.И на 38 давам панадол щото при последната температура я втрисаше и и беше студено пък беше 38 градуса.Абе то никое не е хубаво ама и те са неизбежни.Но ако не е много висока температура и панадола я сваля Панадол давам.
Виж целия пост
# 605
При нас и тази вечер започна да вдига температура, до тука 37,5. Има ли смисъл да бавя антибиотика изобщо...
Виж целия пост
# 606
Дани, вчера ходихме. Малката цяла нощ беше с 39.7, няма сваляне. Днес околко 38.2 но я втриса и плаче и давам нещичко. Каката снощи пак вдигна еднократно. Днес и е 5ти ден, надявам се да не вдига повече.
Alliance, за мен категорично не бяхте за АБ вчера. Остави да видим над 38.2 ще вдигне ли и дали е еднократно. Днес кой ден е от температурата?
Виж целия пост
# 607
Дани, вчера ходихме. Малката цяла нощ беше с 39.7, няма сваляне. Днес околко 38.2 но я втриса и плаче и давам нещичко. Каката снощи пак вдигна еднократно. Днес и е 5ти ден, надявам се да не вдига повече.
Alliance, за мен категорично не бяхте за АБ вчера. Остави да видим над 38.2 ще вдигне ли и дали е еднократно. Днес кой ден е от температурата?

Тя според мен започна със симптомите от четвъртък още, но тогава нямаше температура, петък към 17:00 вече имаше, тоест днеска и е 5-ти от както съм я засякла. Детето обаче много се тормози, носа е много запушен пръсна ли нещо отпушващо, явно разтича и се започва още по-дразнеща кашлица през 10 секунди. Снощи цяла нощ не я спала от кашлица. Вчера след вентолин охрачваше, днеска не отхрачва нищо, дали няма какво не знам, но кашлица има суха дразнеща и постоянна и не мога да разбера от секретите ли е от бронхита ли е...
Виж целия пост
# 608
Alliance, вчера първи ден ли ви беше на вентолина? Колко температура вдигна, когато беше писала, че има 37.5?

И моята така се мъчеше и не може и не може да се изкашля, не можеше да се нахрани от кашлица...вода не можеше за пие малката.
Виж целия пост
# 609
Alliance, вчера първи ден ли ви беше на вентолина? Колко температура вдигна, когато беше писала, че има 37.5?

И моята така се мъчеше и не може и не може да се изкашля, не можеше да се нахрани от кашлица...вода не можеше за пие малката.

Да, вчера беше първи ден и пулмикорта също. Мотае се температурата от 37,5 падна на 37,  одеве беше 37,4, сега 37, 3.
Виж целия пост
# 610
И моето беше с температура миналата седмица. 3 дни с 38.5, на четвърти ден само сутрин и вечер вдигаше до 37.5. На 5ти ден 37.1. Много се чудих дали пак да я водя на лекар, но не я заведох, понеже беше събота и не исках на спешен. След това спря да вдига. Казаха, че е вирус и не съм давала лекарства, освен витамин Ц и виброцил, а и температуропонижаващо.
Виж целия пост
# 611
Alliance, вчера първи ден ли ви беше на вентолина? Колко температура вдигна, когато беше писала, че има 37.5?

И моята така се мъчеше и не може и не може да се изкашля, не можеше да се нахрани от кашлица...вода не можеше за пие малката.

Да, вчера беше първи ден и пулмикорта също. Мотае се температурата от 37,5 падна на 37,  одеве беше 37,4, сега 37, 3.

На твое място бих изчакала до утре, но ако много разбирах нямаше да си ми постоянно болни децата.Пиши на док, ако е възможно. При нас беше същото с този вирус и бронхита.
Виж целия пост
# 612
Моето беше два дни с 38°, сега няма, кашля два дни, сега вече не. Ухото беше заглъхнало, слагах компрес с лук снощи. Днес не е заглъхнало, но го наболява. Понеже никога при разболяване не го е боляло ще го водя утре на УНГ.
Виж целия пост
# 613
Танче,няма какво друго да дадеш при Т.
Aliance,аз бих изчакала и ако продължава да вдига Т дала АБ Моя при бронхит и ларингит е имал такава кашлица буквално на всяка секунда.
Моя си е все така.Сутринта подсмърча,но през деня нищо му няма.
Виж целия пост
# 614
Аз вчера започнах АБ, колкото и да не ми се искаше, на фона на изследванията.. Обаче видимо се влошаваше, започна да вдига Т на 4 часа, даже и след Хексалгин. Носа е страшно запушен, а секрети няма. След втората доза АБ сама си свали Т.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия