Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема №32

  • 41 682
  • 741
# 225
на кой ден от цикъла сте ги пускали?
21ви.
Виж целия пост
# 226

Аз също съм с доста висок МАТ последните години, около 59 при норма 5.6, но понеже всички други са ми наред, доктора каза че няма мерки да взимаме, само следим.
Ако си член на темата за Хашимото, предполагам знаеш, че ЩХ в референтни граници и ЩХ с оптимални стойности са съвсем различни неща. Какви са стойностите на другите показатели? Виж как са ти витамини (Д и Б12), КЗахар, инсулин, гликиран хемоглобин, също и железен панел.
Ако има дефицити - запълни ги първо.
После след 3 месеца повтори изследванията, за да видиш дали МАТ спада.
При мен спадна рязко като преминах на безглутенов режим. Но всичко това се дискутира в другата тема.
Момичета - защо едни изследват половите хормони на 3-ти ден от МЦ, а други на 21-ви?
Каква е разликата  и как се тълкува информацията от двете фази на МЦ?
Признавам, че нищо не разбирам от това.
И също - мислите ли, че ако ги изследвате отново след 2 месеца например, ще има голяма промяна?
Виж целия пост
# 227
И аз мислех, че имам ЕД, но изследванията и калкулатора друго показват.


Какви симптоми имате, че си мислите че имате ЕД?
Виж целия пост
# 228
Благодаря, Скиорче!
Не съм проверявала в темата, защото не са ме диагностицирали с Хашимото. Ще се поразровя там.
Виж целия пост
# 229
Скиорче , правят се в определени дни от месеца, защото през целия месец има пикове и спадове на хормоните. В зависимост в коя фаза на цикъла е се правят различни заключения, въз основа на стойностите им и симптомите. Дали са еднакви, смятам да. И да има отклонения, ще са минимални, най-големи промени според мен настъпват в менопаузата, но тогава изследваме FSH и той показва дали навлизаме в нея или не.
Виж целия пост
# 230
Само да уточня, че "естрогенова доминантност" не е диагноза/състояние/термин, признат от медицината и утвърден с научен консенсус.
Това е псевдонаучна концепция, поддържана от няколко души, най-известният от които дори не е лекар (представя се като "биолог, философ и художник"). В нея са залегнали някои действителни физиологични механизми и доста глупости.
Тя не се подкрепя от нито една академична или лекарска организация.
Виж целия пост
# 231
Сигурно, то се вижда де, че и никой лекар не взема адекватни мерки. Щом хормоните са в норма, нищо че прогестерона е на долна граница, а естрогена на горна, всичко е точно, щото са в някакви граници... Ама ние си знаем на усещане колко е точно. Между другото единствено мамологът ми каза, че проблемът с гърдите ми е резултат от хормонален дисбаланс, но за другите това не е проблем. Та така започнах и търсене на помощ от други с такива болежки. Затова и аз  давам съветите, които съм получила и са ми помогнали.
Виж целия пост
# 232
Всъщност няма значение как се нарича, но е ужасно дразнещо да търсиш сам информация какво ти има и да търсиш начини сам на прнципа проба- грешка.
Все повече си мисля, че моята "алергия" или там каквото е, защото нищо не излиза на тестовете е хистаминова нетолерантност. Тепърва сега ще започвам да се "образовам" и на тази тема. Споменах го на прегледа, но не получих коментар. Тръгнах си с рецепта, имам си л-во, но реално това не е истинско лечение. И хистаминовата нетолерантност и свързана с естрогена. Той естрогена сам по себе си е хубав за жените, а защо са тези аномалии? Чета, че дори и на цикъла влияе.  Аз не помня майка ми  от 45+ да се е чувствала така. Та тя и сега на 70 г.е по-жизнена от мен.
Виж целия пост
# 233
Щото не е чела в интернет …
Виж целия пост
# 234
За толкова години чинно следване на лекарски препоръки, посещение на специлист заради здравословен проблем (все пак съм отговорен човек и се грижа за здравето си), не ставах по-добре. На 50 + съм и мога да кажа, че откакто сама се интересувам за здравословните ми проблеми, се чувствам в пъти по-добре и виждам пътя по който трябва да вървя. Всеки специалист си гледа от неговата камбанария и ти казва, ами резултати в норма, нищо ти няма, проблема ти е в главата. Само че това тяло работи като цял организъм, а не като дроб, матка или мозък. В промития ми мозък се оказа проблема, защото да вярвам сляпо на лекари, без да се доверявам на това какво моето тяло иска да ми каже, не е начин за справяне с проблемите. Лошото е че няма лекар, който да гледа на пациента, като едно цяло и да търси проблем, те даже не те изслушват. Изписват се лекарства за симптоми, но не се търси основната причина. И когато една жена се подложи на операция за отстраняване на миома примерно, какво е основното изказване на специалиста. Ами няма гаранция че е решен проблема, най-вероятно ще се появят нови миоми. И трябва да се надяваме на късмет, за да ни подмине последваща миома и операция.
Виж целия пост
# 235
Знаеше, не, че не е чела, просто не и се занимава или няма как да го осъществи , защото няма лечение с хапче и чао. Това е проследяване, тестване. Хората сами си го правят от зор, но е голяма финансова инвестиция и системата оставя хората сами да се блъскат и финансово и откъм разбиране на целия процес. Малцина са тези, които имат достатъчно база от образование, че да разбират такива сложни процеси.

И не прави чест такива изказвания, особено пък човек ако е с медицинско образование да принизява така проблемите на хората. На мен тази "алергия" или каквото е там ми пречи на ежедневието, но и не ме устройва постоянно да потискам имунната си система, или през няколко месеца да ми слагат кортикостероиди.
Виж целия пост
# 236
Абсолютно е така и към днешна дата съм благодарна на интернет и жените минали по моя път, благодарения на тях помогнах и на себе си. Пак казвам , тялото е уникална машина и само една брънка да не е наред, повлича след себе си хиляди и то започва да буксува и дава сигнали, но не винаги го слушаме. Въпросът е, че масово лекарите наистина лекуват симптоми, или по точно ги подтискат, а не лекуват причината. Така започна моята сага преди 10 г с адските мигрени и тъпченето с 3 вида болкоуспокояващи, които само ми прецакваха дроба, без никакъв ефект.
Виж целия пост
# 237
Копирах си тази картинка от темата за хистаминова непоносимост. Някои от симптомите доста често се споделят тук.

Скрит текст:
Виж целия пост
# 238
Лекарите следват протоколи за лечение, не се съобразяват с човека. Още от там нещата по веригата се късат, не се търси индивидуален подход, а ако някой лекар кривне от протокола (примерно изпише хапче което не е по протокол), той рискува да си навлече куп проблеми и не само. Затова хич и не им се занмава. Не ги оправдавам де. Проблема е на много по-високо ниво от лекаря специалист
Виж целия пост
# 239
Протоколите не са толкова стриктни колкото си мислим. Изписването на хранителни добавки и имуносупресори на килограм го доказва. Просто все по-малко са лекарите, които разглеждат организма като една цялостна система, а не на парче. Особено сред по-младите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия