Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема №32

  • 41 688
  • 741
# 270
Кой магнезий беше най-разхлабващ? Преди време тук пускахте една снимка с видовете магнезий, нж не мога да я намеря сега.
Виж целия пост
# 271
Цитрата се води с такъв ефект. Въпреки, че не при всеки го има.
Виж целия пост
# 272
Цитрат, но да, интересно защо снощи пих от цитрата и сутринта имах леки трудности Simple Smile  Rolling Eyes Най-добър ефект имам от пиенето на една малка чаша кефир всеки ден.
Виж целия пост
# 273
Да, Магнезиев цитират. Пия по 300, 400 мг на ден и ходя с лекота. Въобще няма да го спирам, не знам дали може да се предозира...
Виж целия пост
# 274
Не може да се предозира. Магнезият е водоразтворим витамин.
Виж целия пост
# 275
Магнезият не е витамин Grinning.
Възможно е да се предозира и ефектите да бъдат доста неприятни. Но хипермагнезиемията е рядка и почти не се случва при хора със здрави бъбреци.
С 300 мг цитрат на ден едва ли ще си навредите.
Виж целия пост
# 276
Точно цитрат пия, но явно при мен не действа така. Заради разни болежки намалих драстично движението и в момента WCто ми е болна тема.
Виж целия пост
# 277
Окс, минерал е или микроелемент.

Предозиране с магнезий – симптоми
Макар при здрави хора приемът на високи дози от минерала рядко да води до опасни за здравето последствия, може се появят някои характерни оплаквания. Сред типичните симптоми при предозиране с магнезий може да изтъкнем следните:

Стомашни крампи;
Остра диария;
Гадене и повръщане;
Главоболие;
Сърцебиене;
Затруднено дишане;
Мускулна слабост и др.
Видът на симптоматиката и тежестта на проявите зависи основно от концентрацията на магнезия в кръвта. С повишаване на серумните му нива оплакванията стават по-сериозни. В най-тежките случаи може да се стигне до опасно падане на кръвното налягане, сериозна аритмия или дори до сърдечен арест.
Виж целия пост
# 278
Кой магнезий беше най-разхлабващ? Преди време тук пускахте една снимка с видовете магнезий, нж не мога да я намеря сега.
Оксида, Непо, най-евтиният магнезиевият оксид при мен дава много леко и качествено разхлабване. Почни с не повече от 500 мг.

Magnesium oxide may be used for different reasons. Some people use it as an antacid to relieve heartburn, sour stomach, or acid indigestion. Magnesium oxide also may be used as a laxative for short-term, rapid emptying of the bowel (before surgery, for example). It should not be used repeatedly.
Виж целия пост
# 279
Ето я картинката с видовете магнезий.
И аз си я запазих, струва ми се много практично обяснено Simple Smile
Виж целия пост
# 280
Магнезиевия оксид в най-малка степен се усвоява от човешкия организъм и е най-евтин. Лично аз препоръчвам цитрат за попълване на дефицити, става и за разхлабавне.
Виж целия пост
# 281
Блгодаря ви! Точно оксид ми се въртеше в главата, но не бях сигурна. Запазвам си и картинката, мерси!
Ще спра временно цитрата и ще взема оксид.
Виж целия пост
# 282
Оф, и аз пия цитрат, ама разхлабващ ефект не виждам, а имам нужда!
Виж целия пост
# 283
Оф, и аз пия цитрат, ама разхлабващ ефект не виждам, а имам нужда!

И аз, но ям и един желатин и се чудя може ли от него да се запичам?
Виж целия пост
# 284
От желатина не. Ама и нищо не прави тоз желатин...
Вземете си инулин, регулира безотказно... Но се попръцква 😜
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия