Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с НЯР/ИЯР - тема 23

  • 47 743
  • 749
# 255
Lovely, ти при кой лекар си в Надежда, може би си писала по-назад, но съм изключила. Аз пък съм останала с впечатление, че точно в Надежда докторите дават телефон и това в началото ми направи много добро впечатление. За д-р Персенска и д-р Илиев знам на сто процента, защото съм била и при двамата. Още в началото Илиев ми даде телефона си и ми каза ако имам притеснения за нещо да му пиша. Даже като съм на преглед или друга процедура при дежурен лекар винаги ми казва да не забравя да му пиша как е минало. Даже той лично ми се обади и след двата ми неуспешни трансфера, което също много ме трогна.

Хм. Ами хайде де, нямам идея. От лабораторията ембриология ми казаха, че могат да добавят митохондрии. Просто нямам идея и за жалост не съм достатъчно запозната, но и в това което вие казвате има смисъл. Може нещо да не съм разбрала. И аз видях в чат джипити и пише, че не е одобрено. Доста странно...

Varna2020, права си, но просто явно аз ще трябва да си пускам хормони на своя глава, защото докторката не ги е искала по-начесто. То в Надежда аз няма и как да се свържа с нея да й кажа дори да ди пусна. Там не знам някой да си дава телефона от лекарите. А явно след 8ми ден нещата при мен се развиват с голяма скорост. Но като няма кой да проследи това то все тая, че аз знам...за жалост.
Виж целия пост
# 256
Хм. Ами хайде де, нямам идея. От лабораторията ембриология ми казаха, че могат да добавят митохондрии. Просто нямам идея и за жалост не съм достатъчно запозната, но и в това което вие казвате има смисъл. Може нещо да не съм разбрала. И аз видях в чат джипити и пише, че не е одобрено. Доста странно...

Varna2020, права си, но просто явно аз ще трябва да си пускам хормони на своя глава, защото докторката не ги е искала по-начесто. То в Надежда аз няма и как да се свържа с нея да й кажа дори да ди пусна. Там не знам някой да си дава телефона от лекарите. А явно след 8ми ден нещата при мен се развиват с голяма скорост. Но като няма кой да проследи това то все тая, че аз знам...за жалост.
Супер е, ако в България вече има такъв вариант! Ако на накой му допада да се възползва. Аз съм правила среща с украинската клиника преди време да разпитвам за тази възможност. Исках да отида там само заради донорски митохондрии, но те ме бутаха към донорска Я и се отказах.Чела съм че ДНК от митохондриите, които ще получи бебето е супер малък % в сравнение с ДНК от яйцеклетката, т.е. струва ми се че е пренебрежимо малко ДНК от трети човек, за да е някаква законодателна пречка, но и аз не съм запозната и не мога да кажа със сигурност.
Виж целия пост
# 257
Хм. Ами хайде де, нямам идея. От лабораторията ембриология ми казаха, че могат да добавят митохондрии. Просто нямам идея и за жалост не съм достатъчно запозната, но и в това което вие казвате има смисъл. Може нещо да не съм разбрала. И аз видях в чат джипити и пише, че не е одобрено. Доста странно...

Varna2020, права си, но просто явно аз ще трябва да си пускам хормони на своя глава, защото докторката не ги е искала по-начесто. То в Надежда аз няма и как да се свържа с нея да й кажа дори да ди пусна. Там не знам някой да си дава телефона от лекарите. А явно след 8ми ден нещата при мен се развиват с голяма скорост. Но като няма кой да проследи това то все тая, че аз знам...за жалост.

Доста е обсъждано това с лекарите,но ще го повторя, че след като един лекар не става го сменяш и не си губиш времето. За мен това е нехайство или безинтерес. Колкото да ти вземе пари. Аз не чакам толкова дълго,давам шанс 2 пъти макс и като видя че няма мисъл и действия сменям. Само един път заради моя комфорт изгубих 3 възможности и 8 месеца,но макар и трудно решението заради пътуването се преместих в София в Неовитро и не съжалявам. За 3 опита там 3 извадени това при предните лекари го нямаше, 2 пъти скокове в лх, но извадени все пак 2 пъти незрели понеже по рано сложих тригера,но поправиха подхода и третия път зряла но не се оплоди.
Виж целия пост
# 258
Да, ДНК от митохондриите е по- малко от 1%, което е супер, от гледна точка на наследяемост на гени. Но все пак е днк на 3ти човек, което не е правено и изследвано. Сигурно след 10 години ще се предлага масово Simple Smile, като дон. яйцеклетки сега.
Виж целия пост
# 259
Момичета, какво мислите за кариотипа? Има ли въобще нужда да се прави? Навсякъде чета противоречиви мнения. При мен проблема е с имплантацията.
Виж целия пост
# 260
Здравейте.

Бях писала, че ще споделя как е минал прегледът при д-р Стаменов. Е, мина. 9 месеца чакане и... всичко, което ми предложи докторът, бе кандидатстване за донорска програма, чакане за нея 8-9 месеца, през които да сме направили 4-5.... инсеминации. Предложи ми инсеминация. На моите изтичащи 44г. и важен всеки месец. Това при резултати ФСХ 8.9, ЛХ5.

Така се случи, че в един и същи ден бях на прегледи и при редовния ми репродуктивен специалист, по-късно следобеда - при д-р Стаменов. И двамата видяха 16мм фоликул, в който първият видя потенциал, вторият - каза да си го оставим да си замине, на следващ цикъл светна снимка и старт на инсеминации. Обосновката - че на тези години е почти сигурно, че всяка моя яйцеклетка е с увреждания, и тази работа с пункциите би била тото. А за инсеминации яйцеклетките ми не са ли увредени?! ...освен, че ще бъдат и непроверени?!

Това вече като fun fact - днес трябваше да има пункция, уви фоликулът беше "недосегаем", застанал зад кръвоностни съдове. 2-ма лекари го бутаха и не можаха да го избутат. На хубавите хормони този месец, лошо позициониране на фоликул Simple Smile
Виж целия пост
# 261
Изумена съм от този подход на Стаменов. Neutral Face
Звучи ми като "махай ми се от главата", съжалявам. Unamused
Виж целия пост
# 262
Изумена съм от този подход на Стаменов. Neutral Face
Звучи ми като "махай ми се от главата", съжалявам. Unamused

Именно! Наистина препоръката за донорска програма беше базирана единствено на годините ми - имаше добри изследвания, имаше и фоликул. В крайна сметка да не беше въобще ме приемал като ми е видял годините. Прегледът стуваше 180лв, накара ме да направям и нова спермограма и цветна снимка - в Надежда, разбира се.
Виж целия пост
# 263
Grateful, неприятна работа. Ти нямаше ли среща и със Сенкова?

Хормоните ми звучат доста добре. Но понякога става изпускане на фоликулите. Това е явно положението, по една или друга причина. Особено на ЕЦ.

Аз само исках да кажа, че по някаква неведома причина съм срещала някакъв подобен подход да се обсъжда и в редит. Тоест при голяма възраст или ИЯР да се прави не инвитро, а инсеминация, даже да се преминава след неуспешно инвитро към инсеминация. Според мен обосновката е единствено във факта, че идеята е да се имитира естественото забременяване максимално, защото когато е в тялото яйцеклетката е различно от това да е извън него. Но там съвсем никаква гаранция няма за нищо наистина. Това е в САЩ.

Но като цяло тъжно е като извод де, че Стаменов не счита за смислено да се опитва да прави пункции след 44 независимо от конкретните резултати на хормони и фоликули. Аз не знам дали изобщо в Надежда има в такъв случай лекар, който би се заел, защото предполагам те слушат донякъде инструкциите и на шефа.
Виж целия пост
# 264
Правилно си спомняш, lovely Simple Smile Часът за преглед при д-р Сенкова отмених, защото се налага и да поработя малко и в края на месец май заминавам. Нямаше смисъл да сменям лекар 1 месец преди пауза. Ще изпусна 2-3 месеца опити, но се налага. Доста пари заминават покрай опитите, аз бях без работа преди да започна с тях. С честите (и хаотични) ходения за лекар не мога да започна нова работа. Вие, момичета, как съчетавате работата и лекарските посещения?

Да, мотивът на д-р Стаменов беше, че инсеминациите не биха натоварили организма ми така, както пункциите. Но в крайна сметка те са процедура с близка до нула успеваемост. Видя се фоликул на прегледа, не пожела да се занимава с него.

Няма да  "sugar-coat"-ваме истината. Ние над 40-42 не сме лесни случаи, не са ни виновни лекарите. Моят конкретно мисля прави всичко възможно. Оказва се, че няма значение как изглеждаш (=как си се грижел за здравето и тялото си), няма значение каква е диетата, ...нищо. Докато възразстта не е от абсолютно значение за други системи в тялото, за женската полова явно е.

А, да. Д-р Стаменов също каза, че не вярва в действието на добавки, макар че пък знам за него "тайни", за които никой не знае какво съдържат.
Виж целия пост
# 265
Правилно си спомняш, lovely Simple Smile Часът за преглед при д-р Сенкова го отмених, защото се налага и да поработя малко и в края на месец май заминавам. Нямаше смисъл да сменял лекар 1 месец преди пауза. Ще изпусна 2-3 месеца опити, но се налага. Доста пари заминават покрай опитите, аз бях без работа преди да започна с тях. С честите (и хаотични) ходения за лекар не мога да започна нова работа. Вие, момичета, как съчетавате работата и лекарските посещения?

Да, мотивът на д-р Стаменов беше, че инсеминациите не биха натоварили организма ми така, както пункциите. Но в крайна сметка те са процедура с близка до нула успеваемост. Видя се фоликул на прегледа, не пожела да се занимава с него.

Няма да  "sugar-coat"-ваме истината. Ние над 40-42 не сме лесни случаи, не са ни виновни лекарите. Моят конкретно мисля прави всичко възможно. Оказва се, че няма значение как изглеждаш (=как си се грижел за здравето и тялото си), няма значение каква е диетата, ...нищо. Докато възразстта не е от абсолютно значение за други системи в тялото, за женската полова явно е.

А, да. Д-р Стаменов също каза, че не вярва в действието на добавки, макар че пък знам за него "тайни", за които никой не знае какво съдържат.
Извинявам се,но много не съм запозната с вашия път.Колко инвитро опита имате до тук и къде?Пробвахте ли в чужбина?Нагледах се на близки и приятели,дори на по-млада възраст от вашата изпращани на донорство.Нямам нищо против донорство,не ме разбирайте погрешно,но не и когато има шанс да се получат нещата.
Виж целия пост
# 266
Ние над 40-42 не сме лесни случаи, не са ни виновни лекарите.
Има виновни лекари. Много съм благодарна на сегашната.... Но като бях на 34-5 и имах проблеми с партньора, и се притеснявах докога ще съм във фертилна възраст, ходих по лекари, даже и в една инвитро клиника, които ме уверяваха, че всичко ми било наред, нямало смисъл от замразяване на яйцеклетки, нито ембриони, имало време.... Сега се оказва, че цял живот съм била със запушени тръби, а на 41 и с почти изчерпан ЯР.

И аз бях без работа, като започнах миналата година с ходенето по инвитро клиники... Сега работя от вкъщи. Ходех на прегледи сутринта преди работа. За пункцията и трансфера взех отпуск. Не искам да ме разбират на работа, че правя опити. Но от хормоните за стимулация и стреса ми е малко трудно да се съсредоточавам. Особено седмицата преди пункция ми беше мъгла в мозъка, но добре че нямаше нищо спешно на работа и наваксвах в събота и неделя. За съжаление беше неуспешен трансфера.
Виж целия пост
# 267
petiapetrova1965, от 9 месеца ходя на лекар, 1 пункция, не се е стигало до трансфер - спря развитие на 4ти ден. В останалите 8 месеца - 2 задържани фоликула, нереагиращи на подпомагане фоликули, криещи се зад матката фоликули - ей такива неща.
Не мисля, че в Турция е шансовете ми биха били много по-големи. От там също се връщат много разочаровани жени.
За ДЯ още не сме мислили. Иначе проверявахме възможности за осиновяване от мои любими азиатски държави. Толкова жалко за децата там колко е скъпо.

shadowpanda, съжалявам да чуя за дългия ти път и неустановен проблем. 41 е толкова по-малко от 44, а шансовете са толкова по-големи. Дано успеете.
Виж целия пост
# 268
Съжалявам да чуя отново за "светило" което не му се занимава. Факт е че на 44 или над 40 качеството вече е зле,вероятно не на всички, но повечете и наистина е тото,но не е човека той да реши дали искаш да си играеш или не. Решението кога и дали да минеш на донорска го взимате вие. Ако не сте готови не е ок да ви спира. Инсеминацията е все едно си правете секс у вас същото е.
Виж целия пост
# 269
petiapetrova1965, от 9 месеца ходя на лекар, 1 пункция, не се е стигало до трансфер - спря развитие на 4ти ден. В останалите 8 месеца - 2 задържани фоликула, нереагиращи на подпомагане фоликули, криещи се зад матката фоликули - ей такива неща.
Не мисля, че в Турция е шансовете ми биха били много по-големи. От там също се връщат много разочаровани жени.
За ДЯ още не сме мислили. Иначе проверявахме възможности за осиновяване от мои любими азиатски държави. Толкова жалко за децата там колко е скъпо.

shadowpanda, съжалявам да чуя за дългия ти път и неустановен проблем. 41 е толкова по-малко от 44, а шансовете са толкова по-големи. Дано успеете.
Явно всеки ги вижда различно нещата,защото аз пък се запознах последните месеци с доста жени над 40 години бременни точно от Турция. Но,не искам да хваля и давам акъл на никой,всеки си го усеща различно.Аз бих отишла,за да се успокоя,че и това съм опитала,но всеки си знае.Искрено ви желая вашето чудо да се случи скоро.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия