Нашите кухни - тема 99

  • 35 555
  • 741
# 420
Minchorna, този висящ шкаф над хладилникът не е ОК - от личен опит, в момента се боря с такава грешка (в жилище, в което не живеем), като в нашият случай  нямахме много избор, защото е модулна кухня.
Пуснете едно пдч и от другата страна на хладилника.
Не го разбирам това с "витринките", не харесвам да ми се виждат нещата, при това поддържам перфектен ред в шкафовете си, т.е да ми в хубаво като отворя.
Тази витрина в края някак не е на място, като кръпка. Евентуално продължете шкафа над фурната и го стеснете, без това тясното до стената - две съразмерни колони в двата края, може да оставите открито за кафемашината, а всички плитки шкафове са са витрини
Така поставена фурната има у свеки, а отгоре е поставена MW, по-добре да беше колона.
Скрит текст:
но каквото и да кажа ... още се ядосвам как я предупредих да не се съгласява на Фабер и сие фурна от майстора и после 3 пъти ѝ сменяха врата и пак не е е ОК ... по-зле от евтино Беко е.
При тази височина пак, ще е "затворено" към прозореца, но при положение, че е на 70 см от стената няма проблем да в колона.
Помислете/Проверете дали това, което е до прозореца ще може да се отваря заради перваза на прозореца! Ако не трябва да се пусне бленда.
Бих скрила с врата пералнята.
Виж целия пост
# 421
Никога не съм писал ъглова кухня. 4.60*2.60 височина:D
Ок, грешката е моя, но така обикновено се изписва ъглова кухня и затова съм се заблудила. Моята е с подобни размери и затова запомних, заради хпл-а сравнявах и цената.
Тази цена 13000 лв включва само половинка компакт и даже без гръб?
Моят съвет е да попиташ и други мебелисти за оферта. Тези твоите хем взимат скъпо, хем рисуват страшни недомислици. Шкафът над хладилника е една от тях.
Вкопани дръжки и профил за без дръжки е съвсем различно, какво е при теб? Щом може да не се прекъсва, най-вероятно е профил, другото са кант-дръжки и се набиват в горния край на вратата. Вкопаната дръжка се вкопава на лицето на вратата. Каквото и да е, не е добре да се прекъсва линията заради пералнята. Затворете я тази пералня зад вратичка, тя разваля целия фасон на кухнята, особено пък бяла. И този ретро хладилник на кухня без дръжки е тамАн като харизан от комшиите.😆
Намери си свестен мебелист с нормални цени и ще си купиш уреди за вграждане, които ще струват колкото разликата в офертата.
Първо не казах нищо за цената, защото мислех, че е ъглова кухня с два цели компакта за плот и гръб, но сега смятам, че е мнооого скъпа.

В моята кухня прозорецът също е на 70см от стената и изобщо не си пречат с колоната с вграден хладилник, която е до него.
Виж целия пост
# 422
А тази съдомиялна с какви размери е, свободностоящо кубче като това ли или е някаква за вграждане? Ако е свободно кубче (те са по-широки от 45-см миялни за вграждане), идеята е да е в шкаф с врата ли? Пералнята слим ли е, за вграждане или нормална (те са по-дълбоки)? Хладилникът какъв ще е, вграден или свободностоящ?

Никакъв спец не съм, но няма проблем да направя колкото варианти се сетим. Ето почти същия като предишния, но на Г и с кубче вместо вградена съдомиялна.
Скрит текст:
Кубчето го приемам с размери вис. 45 и шир. 55 см, под него чекмедже.
Да, СМ е такова кубче с тези размери, ново. ПМ е свободно стояща, 60 см. И тя е нова. Хладилникът ще е свободно стоящ, бял, както е бяла и фурната. Вероятно и цялата кухня ще е бяла.
Харесва ми мивката да е до хладилника, то така се реди и според науката Grinning , но над мивката какво и как да е? Ъгълът ще бъде ли използваем, всеки сантиметър е важен? Тези пералня и фурна дали ще са ок една в/у  друга в ъгъла до прозореца? Може ли картинка?
Виж целия пост
# 423
Никога не съм писал ъглова кухня. 4.60*2.60 височина:D
Ок, грешката е моя, но така обикновено се изписва ъглова кухня и затова съм се заблудила. Моята е с подобни размери и затова запомних, заради хпл-а сравнявах и цената.
Тази цена 13000 лв включва само половинка компакт и даже без гръб?
Моят съвет е да попиташ и други мебелисти за оферта. Тези твоите хем взимат скъпо, хем рисуват страшни недомислици. Шкафът над хладилника е една от тях.
Вкопани дръжки и профил за без дръжки е съвсем различно, какво е при теб? Щом може да не се прекъсва, най-вероятно е профил, другото са кант-дръжки и се набиват в горния край на вратата. Вкопаната дръжка се вкопава на лицето на вратата. Каквото и да е, не е добре да се прекъсва линията заради пералнята. Затворете я тази пералня зад вратичка, тя разваля целия фасон на кухнята, особено пък бяла. И този ретро хладилник на кухня без дръжки е тамАн като харизан от комшиите.😆
Намери си свестен мебелист с нормални цени и ще си купиш уреди за вграждане, които ще струват колкото разликата в офертата.
Първо не казах нищо за цената, защото мислех, че е ъглова кухня с два цели компакта за плот и гръб, но сега смятам, че е мнооого скъпа.

В моята кухня прозорецът също е на 70см от стената и изобщо не си пречат с колоната с вграден хладилник, която е до него.
За дръжките е L профил.
Кухнята е по наша идея как да ни е удобно, не е по идея на мебелиста. Всички уреди са закупени вече.
Така или иначе ще искам цена от още 1-2 места.
А нещо за шкафа под мивката? Приемам идеи и за бутилиера Grinning
Виж целия пост
# 424
На вас може да ви е удобно всичко, но добър мебелист, нито ще нарисува, нито ще се съгласи да направи този куц шкаф над хладилника. Трябва да заковете табела отпред: "само тоалетна хартия и салфетки"😆 Дори и да не падне, с времето ще увисне.
Отделяш някъде 15-20 см и слагаш бутилиера. Това най-вляво до фурната не е ли същото?
Шкафа под мивката не знам какво толкова го мислиш, дали е 60 или 70см все тая, той половината е зает с мивка, сифон, казваш и мелница. Ако успееш да сложиш кош за отпадъци хУбУ, ако не влиза кош, използваш дъното за някой и друг препарат и това е. Каквито и механизми да слагаш, само ще заемат още място, по-голям няма да стане. Тези вратички по 35 см изглеждат още по-тесни на фона на горните по 1 метър+, по-добре сложи цяла врата.
Това вдясно от мивката СМ ли е?
Виж целия пост
# 425
Аз да добавя впечатление от личен опит, за котлони до прозорец, т.е. стена 60-70 см. за шкаф и след него прозорец. Пръска, цапа се стъклото на прозореца и профила на прозореца. Капчици мазнотии. Отделно че е неудобно да има стена до котлона, при разполагане на съдовете по котлона.
В момента съм с такова заварено положение и е голяма гадост.
Виж целия пост
# 426
А ъгловия шкаф...няма ли да се изгуби...
Вероятно, но място за съхранение имаш, а за мен ежедневния комфорт в случая би бил по-важен от едно ъгълче. Въобще такива забити(в ъгъл без широк достъп, до стена, шкаф, хладилник) мивки и котлони са ми неприемливи.
Виж целия пост
# 427
Прикачвам скица с размери какво да се промени. Мислех да е между мивката и шкафа, но 15 или 20 см широчина?
Върти и се в главата мивката да стане цяла 60 см вратичка, която се отваря странично, в ляво от нея бутилиера 20 см и чекмеджетата в ляво от бутилиерата също на 60 см
Качвам и снимка на кухнята на гола стена.
Прозореца е на 70 см от гърба на кухнята, затова не искаме фурната да е в колона там, за да не затвори помещението много. Широко е 170см и дължина 460 см
Скрит текст:
Не ми е много ясно защо шкафовете и горе, и долу са с такива странни размери и защо пералнята не е до мивката за общ воден блок с миялната и самата мивка. Може би такъв вариант би стоял мъъничко по-добре:



или с бутилиера с 3 кошници до фурната




Виж целия пост
# 428
А тези вратички в края задължителни ли? много развалят цялостно изгледа..
Виж целия пост
# 429
Аз пак да си кажа, че това кубче ми е направо като трън в окото. Ще го подменяте все с кубче ли? Проектирате кухнята така, че да не може да сложите друга миялна някъде. Не само ширините са нестандартни, а и височината става такава и все някакви бленди да се пускат. Нормален уред за вграждане да не може да се вгради.
Лично аз предпочитам повече стандартни размери като 60 и 45 см. Предпочитам да мога да сменя работен плот и конфигурацията отдолу вместо да поръчвам нова кухня след години. Под мивката има толкова удобни чекмеджета със сортиране на отпадъци, обаче с тая мелница. Малко “Ето ми копчето, направи ми балтон” ми е проекта. Витринката също ми е като кръпка.
Виж целия пост
# 430
Second, кои вратички, витрината ли? Аз разбрах, че Minchorno си държи на нея...

Но пък нищо не пречи витрината да е такава, примерно с още една за баланс в другия край


Soleil, кубчето на Вълничката е налично и ново и така и така трябва да му се намери място. Тъй като то е с нестандартна ширина (55 см) и е в шкаф, самият шкаф е достатъчно широк, за да бъде заменен в бъдеще с нормална стандартна СМ 60 см.
Виж целия пост
# 431
Колкото е по-изчистена линията - за мен е по-красиво. Затова без стъчащи отгоре високи щкафове, които сякаш ще ти паднат на главата; без повдигната фурна, а с равен еднакъв широк и хуав пот. Колкото се може горните и долните шкафове да са съразмерни и подравнени. И колкото се може удобно стандартно подреждане на мебелите - мивка, миялна, пералня, плотът продължава и после фурна и котлони..., щкаф за чинии...също зависи дали си левичар...аз първо си се повъртявам на мястото, за да видя кое от коя страна ще ми е у добно да го подхвана....
Виж целия пост
# 432
MayBach, аз към автора:-) не съм разбрала че държи 100% на тях, но втория вариант определено стои доста по-добре за моето окр:-))))
Виж целия пост
# 433
Second, кои вратички, витрината ли? Аз разбрах, че Minchorno си държи на нея...

Но пък нищо не пречи витрината да е такава, примерно с още една за баланс в другия край


Soleil, кубчето на Вълничката е налично и ново и така и така трябва да му се намери място. Тъй като то е с нестандартна ширина (55 см) и е в шкаф, самият шкаф е достатъчно широк, за да бъде заменен в бъдеще с нормална стандартна СМ 60 см.
Как се вгражда 60 см миялна в 75 см шкаф? С ниша отстрани?
За мен изобщо не е функционално да имаш толкова различни размери. Че то един разделител да прибори не можеш да намериш. Даже не виждам кое къде ще се съхранява. На 170 см ширина на помещението ще трябва да влезе и маса за хранене. Бих вложила повече в прекарване на тръби и канали и еветуално разширяване на помещението. Това е един тесен и дълъг коридор. Можеш да готвиш удобно в него, но като почнеш и да се храниш, и ще переш …
Виж целия пост
# 434
За мен тази фурна стои като кръпка там. Ако се сложи в колона и се махнат тези витринки, или преместят някъде другаде ще е съвсем друго. И между стената и фурната да има шкаф, може от тези тесните дето се издърпват, като бутилиера, но до горе.
Моята фурна е на същата височина , но в колона и изглежда съвсем различно. Отгоре в шкафа е микровълновата, беше нова, а и вградената щеше да наруши  симетрията, колкото и да е има.  Исках и шкафовете да са с еднакви размери, но мястото не позволяваше. Пускала съм снимки, ето отново.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия