ДВАНАДЕСЕТИ клас - 2024/2025 - 3

  • 39 433
  • 741
# 255
Да, 12 и 18 или с метрото като смени линиите на метростанция Сердика.
Виж целия пост
# 256
За храна в района има много - дюнери Mimas на Графа са ми любими, има и други неща там, въобще по Графа е пълно със заведения за бързо хранене. Предполагам и около УАСГ заради студентите и Строителната гимназия има всякакви павилиончета и др.
Виж целия пост
# 257
Благодаря, момечета. Ще разгледам гугъл мапса, букинг и airbnb.
Ще му кажа кое да прегледа. Аз се чудя дали да ходя с него или да го пускам директно в дълбокото.
Виж целия пост
# 258
Благодаря, момечета. Ще разгледам гугъл мапса, букинг и airbnb.
Ще му кажа кое да прегледа. Аз се чудя дали да ходя с него или да го пускам директно в дълбокото.
Пускай го! Така се учат - със скок в дълбокото и сами...

Моят вече редовно си ходи в София (на двеста +... км. сме), при това сам с колата (без възрастен), дори и с приспиване (наемат си чрез airbnb), няма и никакъв проблем с шофирането там...дори имаше и глоба за превишена скорост по тангентата, която си плати 😀..Пуу, как го засекли, а то толкова хубаво било да се кара там.. 🤣🤣🤣

...Но всяко е различно...
Виж целия пост
# 259
Благодаря, момечета. Ще разгледам гугъл мапса, букинг и airbnb.
Ще му кажа кое да прегледа. Аз се чудя дали да ходя с него или да го пускам директно в дълбокото.
Ти си го познаваш най-добре. Децата са различни. Едни ще изпищят от ужас при идеята мама да отиде с тях, други ще са по-спокойни с придружител.
Виж целия пост
# 260
Момичета, имате ли представа дали има фирми, които да предлагат стажове за ученици в 12 клас? Имам предвид в учебно време, не само лятото.
Виж целия пост
# 261
Задължително карат стажове в учебно време децата, които са в дуална форма на обучение.
Други "стажове"  са  реално работа на 4ри часа, сумарни 20 часа в седмицата с плаващо работно време, като вземат късни или ранни смени, работят през уикенда по 8 часа и тем подобни
Виж целия пост
# 262
Момичета, имате ли представа дали има фирми, които да предлагат стажове за ученици в 12 клас? Имам предвид в учебно време, не само лятото.
Има такива фирми.На моя приятелка детето ( ученик в НФСГ) трябваше да се намери такава фирма.Обаче се замота нещо и изпусна сроковете.В крайна сметка училището се оказа че има договор с фирми и ги разпределят служебно ако не са се уредили сами  в някоя фирма.( Метро е една такава опция със сигурност).И работното време хич не беше плаващо.Едната година работеха 2 дни  а 3 бяха на училище, следващата беше обратното- 3 работни и 2 учебни.
Виж целия пост
# 263
Благодаря ви, но имам предвид стаж, който не е свързан с гимназията. Моят син е в езикова и просто иска да си уплътни времето, но не просто да работи (бил е вече сервитьор две лета), а да се учи в корпоративна среда.
Виж целия пост
# 264
Благодаря ви, но имам предвид стаж, който не е свързан с гимназията. Моят син е в езикова и просто иска да си уплътни времето, но не просто да работи (бил е вече сервитьор две лета), а да се учи в корпоративна среда.
През познати е най-лесно. Иначе не знам дали някой в голяма компания или банка изобщо ще му обърне внимание, за да го вземат. И за студентите важи същото.
Иначе е  хубаво точно такъв стаж. Говорехме си и със сина ми, че вероятно това лято ще му е последно като работа в уиндсърф училище, после по-добре да си стажува по специалността някъде, да помага с обща работа в някоя тв или друга продукция, да си опознава средата.
Виж целия пост
# 265
zigizagi, от EГ работят в колцентрове, там не плащат много, но за сметка на това са склонни да дадат гъвкаво работно време
Виж целия пост
# 266
Току що виждам при Дидева, че е излязъл проектът за датите на ДЗИ по желание.
Виж целия пост
# 267
Тия от МОН са напълно откачени! Всички допълнителни матури по езици в 18-то - японски, китайски са на 30-ти май от 14 часа когато е бала на това училище.
Виж целия пост
# 268
О, задължително им пишете, затова е проект. Дано проявят разбиране
Виж целия пост
# 269
Да, трябва незабавно да пишете.
То пък все едно нарочно са го направили, без коментар съм.
Въобще трябва по принцип да се направи нещо, така че да не съвпада периодът на балове с този на ДЗИ. Това е страшна тъпотия.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия