За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 29 523
  • 765
# 210
Ще са ми полезни всякакви мнения. За мултикълчаръл ден в детската градина, какво бих могла да занеса? Мислех си за баница, да я нарежа на хапки? Децата са между 2 и 3 годишни. Не са казвали за някакви алергии в групата. Трябва ми нещо което да мога да приготвя набързо сутринта за около час или предната вечер. Соленки някакъв вид? Нищо не ми идва на ум.
Баница добре звучи, нея малко хора не я харесват, ако има изобщо такива. Зависи и къде е това, колко души трябва да нахраниш и на каква възраст са, т.е. една баница ще ти стигне ли, дали трябва да е за нахранване или само за опитване да има. Че ако няма да стане да метнеш нещо наведнъж, вече много се изменя заданието Grinning
Ако са в горните групи, може и примерно на клечка за зъби парче сирене (нашенско или нещо достатъчно близо), парче краставица и чери доматче - ако са от по-големите да им се представи като традиционна нашенска комбинация и с цветовете на знамето ни. Ако са малки, няма смисъл - прави баница, някакви соленки или курабии дето да ги хванат лесно с ръка.
Виж целия пост
# 211
Не са в горните групи децата, а са 2-3 годишни. На тази възраст не вярвам да ядат баница, на детските рождени дни това беше най-нежеланата храна.
Хапки с българско сирене и половин чери домат може повече да им привлекат вниманието - без да са набучени с клечки. Или хапки с кашкавал и краставичка (макар че във всички чужбини краставиците са ужасни). Зависи къде сте и с какви продукти разполагате. Вариант е също принцеси с кайма - пак нарязани на хапки или на малки филийки от франзела. Всичко това отговаря на изискването да се направи набързо сутринта.
Сладкишите не мисля, че представят по някакъв начин българската кухня. Разбира се, дребните сладки винаги са вариант, но не се изкушавайте да експериментирате с нещо, което го правите за първи път. Направете нещо, което си го знаете и ви се получава добре.
Виж целия пост
# 212
Предната нощ направи един кекс, но не във форма, а в тавичка. Нарежи го на хапки. Готово 🙂
Виж целия пост
# 213
О, за толкова малки - нещо което е едно цяло и се яде лесно с ръка.
За малки принцеси на филийка от франзела и аз си помислих - с кайма, с кашкавал или и с двете.
Щях да предложа някакви прости курабии от сорта на войнишките, но те стават големи а за толкова малки деца май това би било много голямо. Но някакви други които се разточват и могат да се нарежат ако ще и просто с чашка на кръгчета също са вариант и могат от вечерта. Те ако са толкова мънички те нищо не разбират, дреме им на тях кое как  представяло националната кухня, тях ги бърка дали е вкусно, как изглежда и лесно ли се яде.
Виж целия пост
# 214
Ще са ми полезни всякакви мнения. За мултикълчаръл ден в детската градина, какво бих могла да занеса? Мислех си за баница, да я нарежа на хапки? Децата са между 2 и 3 годишни. Не са казвали за някакви алергии в групата. Трябва ми нещо което да мога да приготвя набързо сутринта за около час или предната вечер. Соленки някакъв вид? Нищо не ми идва на ум.
При всички положение ще трябва от предната вечер да приготвиш нещо,  ти си в Англия?? това не е важно, банички е много подходящо, също така и малки бисквитки. Трябва да избягваш много шоколад, че някои майки изобщо не го разрешават, също  мед той е алерген, също ядки  и ти пускам нещо, което се харесва от децата и може да се приготви предварително - БИСКВИТКА С ЯБЪЛКОВ ПЪЛНЕЖ - APPLE BISCUIT, като орехите ги пропускаш и заместваш с галета същото количество
https://cookwithmarcheva.blogspot.com/2024/02/apple-biscuit.html а тек има още много рецепти , 111 броа, все нещо ще намериш.
https://cookwithmarcheva.blogspot.com/search/label/%D0%B1%D0%B8% … D0%B8%D1%82%D0%B8

Кейкове, подходящо е , като подбираш тези, които са с плодове
https://cookwithmarcheva.blogspot.com/search/label/%D0%BA%D0%B5% … D0%BE%D0%B2%D0%B5
другото е соленки и в тях няма елергени
https://cookwithmarcheva.blogspot.com/search/label/%D1%81%D0%BE% … D0%BD%D0%BA%D0%B8
Виж целия пост
# 215
Имам сварен ориз, репички, краставици, моркови, авокадо, пилешко. От всичко изброено мисля да сглобя една поке купа. Какъв сос да сложа (без люто)?

Аз сосове не ям и рядко се консумират вкъщи.
Имам един любим млечен,който поднасям с риба или пилешко филе. Подхожда и за телешки кюфтета и мусака..въобще,на много неща отива.
Звучи ми подхоящ за изброените от теб храни.

6 сл котидж сирене (или цедено кисело мляко)
3 сл майонеза
пресен копър
пресен чесън,нарязан на много ситно (може и на скилидка)
сол
сок от половин изцеден лимон
Виж целия пост
# 216
Има едни пирожки, които съм купувала от Македония, виждала съм подобни и в Кауфланд. С Палачинки ли се правят? Отгоре предполагам, че са обвити в галета, но трябва ли да ги потапям в яйце?
Виж целия пост
# 217
Има едни пирожки, които съм купувала от Македония, виждала съм подобни и в Кауфланд. С Палачинки ли се правят? Отгоре предполагам, че са обвити в галета, но трябва ли да ги потапям в яйце?
Не съм взимала такива пирожки, избягвам ги, но отворих през Гугъл менюто на Кауфланд и там не успях да намеря пирожки, няма ги , но виж и ти - https://www.kaufland.bg/recepti/tursene-recepti.html
Пирожки не се приготвят от палачинки, имат си свое тесто, така съм запозната, дай една снимка, ако имаш случайно. Когато нещо е потопено в галета следват яйцата и се пържи.
Виж целия пост
# 218
Има едни пирожки, които съм купувала от Македония, виждала съм подобни и в Кауфланд. С Палачинки ли се правят? Отгоре предполагам, че са обвити в галета, но трябва ли да ги потапям в яйце?
Не съм взимала такива пирожки, избягвам ги, но отворих през Гугъл менюто на Кауфланд и там не успях да намеря пирожки, няма ги , но виж и ти - https://www.kaufland.bg/recepti/tursene-recepti.html
Пирожки не се приготвят от палачинки, имат си свое тесто, така съм запозната, дай една снимка, ако имаш случайно. Когато нещо е потопено в галета следват яйцата и се пържи.

Ето тези
Виж целия пост
# 219
На опаковката не пише ли как се приготвят? То като гледам е някакъв полуфабрикат и това, трябва да има инструкция какво да го правиш.
Не ми приличат на пирожки поне на картинката на опаковката а по-скоро на някакви пържени рулца тип баничка, те могат и да са така хрупкави.
Виж целия пост
# 220
Скрит текст:
Има едни пирожки, които съм купувала от Македония, виждала съм подобни и в Кауфланд. С Палачинки ли се правят? Отгоре предполагам, че са обвити в галета, но трябва ли да ги потапям в яйце?

Пълня ги със смес от варени картофи и сирене.
https://ipeychev9.blogspot.com/2023/03/blog-post_28.html
Виж целия пост
# 221
Здравейте, моля за помощ как да приготвя суров хайвер от таранка. Измих го, изцедих го и го посолих в съотношение 1част сол: 4 хайвер. Разбърках и чистих ципи. Сега за следващ стъпка съхраняване до узряване ми казват различно. Един рибар каза да го държа върху шкаф на светло, не директно слънце, с мокра марля отгоре  и след 10 дни щом с смени цвета го слагам в хладилника покрит с олио. Друг човек каза да стои в хладилника, не знам кое е правилно.
Виж целия пост
# 222
 С олио, покрит и в хладилник.
Виж целия пост
# 223
И чакаш да стане оранжев на цвят, може да минат повече от 10 дни.
Виж целия пост
# 224
Значи както съм го осолила така с тази пропорция сол, не повече, слагам в буркан,покривам с олио и няма разбъркване всеки ден и в хладилника докато не стане оранжев.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия