ПОМОЩ-Ревматоиден артрит в много ранна възраст

  • 406 596
  • 1 509
# 315
здравейте.пиша ви за съвет.синът ми е на 10 год. и му поставиха диагноза ревматоиден артрит.какво да правя от тук нататък.целият е схванат-крака ръце и най-страшното целият гръбнак.помогнете
Виж целия пост
# 316
здравейте.пиша ви за съвет.синът ми е на 10 год. и му поставиха диагноза ревматоиден артрит.какво да правя от тук нататък.целият е схванат-крака ръце и най-страшното целият гръбнак.помогнете
Много съжалявам за тежката диагноза Tired
но най добре го заведи при Добър ревматолог и му направете всички необходими изследвания по най бързия начин  Peace
Успех и дано резултатите да са добри Praynig
Виж целия пост
# 317
Здравейте, много е коварна болестта, но трябва да се лекува адекватно. Ако сте от София се свържете с др.Маринова от клиниката на Урвич.
Болестта е страшна но ако се овладее може да се живее    почти нормално.Аз я имам вече 17 години.
Не се отчайвайте , немерете най- доброто лекарство за Вашето слънчице и го подкрепяйте.УСПЕХ
Виж целия пост
# 318
Подкрепям напълно Чародейkа, потърси добър ревматолог-важно е, от една страна за лечението,и от друга за точна диагноза.
Дано се подобри детенцето,прегръщам ви. Peace
Чародейkа,все забравям да докладвам-питах онзи ден моята лична докторка,за витамините и грейпфрута-значи за витамини каза че няма никакъв проблем,за екстракта от грейпфрут-естествено,каза че не го е чувала.Ти как си? Hug

Виж целия пост
# 319
За цитросепт ли става въпрос?
Виж целия пост
# 320
tonita12 ,аз се чуствам прекрасно ,както през деня ,така и през ноща ,нещата при мен май си идват на мястото Party
Пожелавам на всички да се чуствате отлично ,и да забравите ,че имате такова заболяване Peace
Виж целия пост
# 321
tonita12 ,аз се чуствам прекрасно ,както през деня ,така и през ноща ,нещата при мен май си идват на мястото Party
Пожелавам на всички да се чуствате отлично ,и да забравите ,че имате такова заболяване Peace

Чародейка ,радвам се ,че се чустваш добре  bouquet
Би ли споделила благодарение на какво/гимнастика,лекарства,масажи............/
Виж целия пост
# 322
Ооо няма никаква тайна рецепта ,пия си метотрексата веднъж седмично ,и се опитвам да правя ,някаква елементарна гимнастика ,масажите сега ги правя по рядко можеби веднъж седмично ,зависи как се чуствам PeaceЯвно с течение на времето метотрексата започва да оказва влияние вече на организма ,или пък самата болест е решила да забави темпа си  Peace
Виж целия пост
# 323
Аз съм на 29 и иналата година изжеднъж започнаха болките в цялото тяло.Оплаших се отидох ха ревматолог ...Първоначално ревматолога се обърка със синдром на Райтер т'к отдаде всичко на положителните ми изследвания за хламидиа и 6 месеца пих Сулфасалазин ...и 3 инжекции Флостерон (от които ми се получи страшен целулит, за един ден ми се нацепиха краката на кървави червени ивици ,които от година вече започнаха да избледняват) Но както и да е ..По това време бях извън България и доста се уплаших  така че се наложи веднага да се пребирам ,защото Сулфасалзина не помагаше.прибрах се и смених ревматолога ..Оказа се че имам РА -направиха ми всякъкви изследвания и ми казаха да влизам в болница .Аз отказах и решихме с доктора че може и без да влизам в болница да  се оправят нещата . Предписа ми Метотриксат 2.5 мг . по 4 хапчета жеднъж ж седмицата , Фолиева киселина и Хотемин ... Резултата дойде след втората седмица ...като се има предвид че неможех да спя от болки и за 6 месеца нито вечер не съм спала без сълзи . Знам каква болка е ...Sad(Sad( Между временно имах изваждане на течност от двете колена защото неможех да клекна ..Ходих на рехабилитации 2 седмици за да си раздвижа дясната китка ,защото бях загубила 75% от двийението й. Звучи страшно , нали ...Сега вече 7 месец съм на тези лакарства и помагат ...По някога нямам никакви болки цял месец..върша си задълженията като нормален човек ..:друг път се появява болка за ден два но не толкова силна както преди . Моят ревматолог ми каза че нетряба да спирам лакарствата поне година -година и половина .... Сега съм на 30 и много уплашена ...като теб и всички останали , киото се барят с тази гадна болест .Никога не съм боледувала дори не съм насивала и се чудя как можа да се случи това. Тъй като съм доста силна си казвам че това е ново изпитание за мен  и че тряба да се справя . Добре е че имам страхотен мъж до себе си и много ме обича и ми помага във всичко . Лошото е че сум на 30 и ще трябва да почакам още малко ....за бебе ...А толкова много го искаме ....

Не се отчайваи , трябва да си силна  че ще боли то е ясно .....само че да не се окажем рано на инвалидни колички ....Отивай на доктор веднага ,, Не се залъгвай с гелове и мазила ....
Ако искаш пиши тук във форума как си ....и как върви всичко      и знай че не си сма ги ще има някои тук във форума за подкрепа     


УСПЕХ !!!
вина
Виж целия пост
# 324
Ето ме и мен най-накрая ми  ЧАРОДЕЙКА да кажа резултата е положителен Болест на Бехтерев, (ако си спомняш за мен де  аз писах преди повече от месец),е аз обаче понятие си нямам какво трябва да пия в началото на февруари съм при ревматолог сега пия някакви противовъзпалителни ма така както чета май са много слаби, и да не се чувствам по добре от тях  Cry Сега трявба да правя и изселдване на децата което  е най-гадното ще се побъркам ако го носят и те Cry искернно се моля  да не стане  Praynig. Всичко  е толкова гадно правя някаква гимнастика тук ма си ме боли снощи пак не можах да спя. Само се оплаквам и аз. Ма точно днес май не ми е ден. искаше ми се да споделя с вас как се чувствам предполагам всички сте имали такива дни Sad.
Виж целия пост
# 325
 ci76 недей да се отчайваш ,само си намери добър лекар  Peace

колкото до децата ,дори и да са носители на този антиген ,не е гаранция ,че ще развият това заболяване"Така например, 7% от населението в САЩ са носители на HLA-B27 гена, докато само 1% страда от анкилозиращ спондилит. В Северна Скандинавия (Лапландия) 1,8% от населението страдат от болестта на Бехтерев, докато 24% от хората са носители на HLA-B27. "


на мен ми казаха ,когато стане 15-16 години сина ми тогава да го заведа да го изследваме ,а за дъщеря ми ,не  Peace
 
Недей да се отчайваш аз до какво състояние бях стигнала ужас дори не искам да си спомням , Sadа сега се чуствам отлично Peace
Виж целия пост
# 326
Това да прочетох го някъде че не е задължително да са болни но е много вероятно четох тук сега че при някои болестта се е отключила след раждане на деца може би и при мен е било така зашото болките започнаха веднага след като родих близнаците и зато си мисля че може това да е причината както и да е. Исках да питам прочетох че ти беше взела да пиеш Алое Вера мислиш ли че от него се чувстваш по добре сега?
Виж целия пост
# 327
При мен болеста се отключи по време на първата бременост,нобеше слабо изявена и мина и замина ,дори незнаех ,че е нещо толкова серйозно,бях забравила че съм имала проблеми ,но след второто раждане бяха адски мъки,колкото до доброто ми състояние ,мисля ,че метотрексата си оказва влияние ,и не на последно място движенията ,аз имам шипове по врата ,леко искривяване на гръбначния стълб и проблем с едната тазобедрена става ,която ме подсеща при по силно натоварване  да намаля тепото,колкото до алоето пих го извесно време ,но  смятам първо да се консултирам с лекарката си и тогава ще реша Peace
Виж целия пост
# 328
аз пък и аз имам изкривяване на гръбначния стълб огромен шип на врата начална форма на коксартроза и намален обем на белия дроб то той ми е най-големия проблем че вечер понякога не мога да дишам и така карам си я така до такава степен аз отговарям на картината на Бехтерев че все още се чудя как на никой за тези две години не му хрумна да ме изследва за него това което ти пиеш аже не знам какво представлява но най-вероятно ще се запозная не след дълго, ти каза че правиш упражнения, на мен ми дадоха "Комплекс ЛФК при болестта на Бехтерев" за това ли говориш или нкакави различни правиш тези са 37 на брой и ми отнемат около 30 мин. всяка сутрин. Сподели ти каква гимнастика правиш кога е най-удачно сутрин или вечер?
Виж целия пост
# 329
ами ,да упражненията са такива Peace
правя ги когато има време Embarassed,доколкото ми е известно плуването окозва страхотно влияние ,на мен също дишенето ми беше много болезнено ,но сего съм добре,апък да кихна беше нещо страшно такава болка такова нещо Tiredимаше период  в който не можех да си изправя сама главата и се хващах за косата и дърпах нагоре ,абе въобще трудна работа ,колкото до коксартрозата и на мен първмво ми казаха това ,но сега и аз незнам какво е ,и лекарката се притеснява най вече за тази става ,но каза че имам значително подобрение ,преди имах нулева ротация и крака ми трепереше при всяко движение ,а сега имам огромен напредък Peace
 На какви лекарства си в момента ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия