Пазарът на недвижими имоти в БЪЛГАРИЯ, какво се случва реално - тема 88

  • 33 113
  • 746
# 210
Нали говорим за нисък бюджет по желание на Гого. Всеки е свободен да плати 15к на майстори намерени по обява, които нерядко не могат да направят и един сифон като хората.
В групите в фб е пълно с такива изпълнения. И от добрия пример, и от лошия. Хванах първите срещнати.
Скрит текст:


Виж целия пост
# 211
Second, моля за контакти на майстор и за 15к. Понеже и те са заети
Виж целия пост
# 212
В Америка пък не си слагат сифони на пода на банята.
Слагат една душ-кабина, или вана с параван, само там пръска вода.
Подът няма нужда от замазки и наклони, нито от плочки - е, могат да се сложат, но могат и други материали - от балатум до каквото искаш, според бюджета. Почиства се с моп, както в кухнята.
Тъй като извън душ-кабината не пръска вода, и стените могат без плочки - просто боядисани, с декоративни панели, с ПВЦ ламперия, или каквото искаш - има модерни материали бият на мрамор, ако не ги гледаш с лупа.
Виж целия пост
# 213
Аз ще правя ремонт на терасата. Есента заляхме с още някаква изолация направо върху плочките, че бяхме се наводнили лекинко от един спукан маркуч на капаковото поливане, докато ни нямаше.
Та сега ще лепим направо нов гранитогрес и съседаът ни прати неговия майстор 80лв. кв. за 35 кв. м. тераса. Също така ще оправи и наклоните,  че се събираше вода.

И за протокола сградата е на 3г. но не това е важно, а че моят мъж супер много се постара за тази тераса и взе превантивни мерки, изолации допълнително и т.н.
Та искам да кажа, че нещата понякога се повреждат, колкото и да си изпипал.
Виж целия пост
# 214
И за протокола сградата е на 3г. но не това е важно, а че моят мъж супер много се постара за тази тераса и взе превантивни мерки, изолации допълнително и т.н.
Та искам да кажа, че нещата понякога се повреждат, колкото и да си изпипал.

И преди си споменавала тази покрив-тераса. И аз съм казвал по принцип за покрив-терасите, че въпросът за долните жилища е на дали, а кога ще се наводнят.
Виж целия пост
# 215
И за протокола сградата е на 3г. но не това е важно, а че моят мъж супер много се постара за тази тераса и взе превантивни мерки, изолации допълнително и т.н.
Та искам да кажа, че нещата понякога се повреждат, колкото и да си изпипал.

И преди си споменавала тази покрив-тераса. И аз съм казвал по принцип за покрив-терасите, че въпросът за долните жилища е на дали, а кога ще се наводнят.
Ами тя водата си намира пътя,  като например излезе ни петно чак на стената на коридора. Не, че нещо кой знае, дори не се забелязва,  но аз го знам и се вижда как е от пода нагоре..20..30 см.
Не знам, колко е текла водата от маркуч, но случайно видяхме на камерата, че нещо се отразява от пода...хахха..смятай, колко сме зле. Чак тогава се сетихме,  че това може да е вода. И пратихме приятел да провери.
Виж целия пост
# 216
Вярваш или не, будалите с чехличките са много повече. Плащат 15к за баня без да се замислят и казват "такъв е пазара".

И що да са будали? Спестили са си хората баш бая разправии с майстори, ровене в олх и по промоциите на Юск или по маминските групи. Имат пари, угаждат си. Приеми, че на някои просто не им се занимава. Даже трябва да се радваме, че са "много повече", защото явно имат добър стандарт на живот, щом могат да си го позволят.

Баш будалите сме ние, дето се чудим как да сцепим стотинката на две, та за 450 лв., а не за 4500 лв. да постигнем чисто нова кухня Simple Smile Или ходим да боядисваме сами, щото майсторът, освен, че иска бъбрек, го иска в следващата петилетка.
Виж целия пост
# 217
И на мен тези "с чехличките" и възможностите да си платят, за да пропуснат месеци или години в търсене на материали, майстори и пр., не ми се виждат като да са будали. Имат пари, решават да ги харчат за готово жилище - нула проблем за тях или за държавата.
Виж целия пост
# 218
Съвсем съм съгласна с теб този път Simple Smile  И аз писах пак същото, в някой от предните постове. Че поради хвръкването на цените на майсторите до небето, ще преминем към по-готови решения за баня, които да намалят необходимостта от майсторлък. То в щатите има и готови пластмасови панели, които са за бани със стандартни размери. За момента, при нас не са навлезли - ама, гледам навлизат, макар и плахо, американските сайдинги за вънпните стени. Тоест е въпрос на време да влезнат и готовите стенни покрития за баните. То е цяла отливка, която се слага вътре и това е. Без плочки, без майстори.

В Америка пък не си слагат сифони на пода на банята.
Слагат една душ-кабина, или вана с параван, само там пръска вода.
Подът няма нужда от замазки и наклони, нито от плочки - е, могат да се сложат, но могат и други материали - от балатум до каквото искаш, според бюджета. Почиства се с моп, както в кухнята.
Тъй като извън душ-кабината не пръска вода, и стените могат без плочки - просто боядисани, с декоративни панели, с ПВЦ ламперия, или каквото искаш - има модерни материали бият на мрамор, ако не ги гледаш с лупа.
Виж целия пост
# 219
Има хора дето биха изкарали повече пари, ако работят и платят на майстор, отколкото, ако го правят сами. Правейки го сами, губят пари, от това, че не работят. Друга част си правят нещата сами, на някои и им харесват така да си човъркат нещо, и малко по малко да облагородяват/ремонтират. Ако не съм сигурна в способностите на даден майстор, а за този, за който съм сигурна, трябва да чакам, предпочитам да си го направя сама, което мога. Не знам вече всички ли се регистрират като фирми, дават ли гаранции и колко...През бума около 2008 куцо кьораво и сакато стана майстор, после се изпокри насам- натам, сега пак излиза на бял свят. Но си има  хора професионалисти, добре ги правят нещата, такива винаги ще се търсят и винаги ще има хора, които да им плащат. Новите материали, които излизат на пазара, просто евентуално ще шитнат плявата сред майсторите.
Виж целия пост
# 220
И какво лошо всъщност има в готов апартамент? Не говорим за разправии, дори и всичко да става бързо и легално. Става въпрос, че не всеки разбира. Защо пък и да научава? А тук всеки нещо е правил досега, 1-2-3- 10 имота. Знае откъде да се взимат материали, майстори, срокове - прокарал е пътя. Това си е цяла наука. Защо трябва всеки човек да преминава през това? Време е за разделение на още по - малки сегменти всяка работа. Свърши соц-а и широките специалисти, когато всеки чиновник беше и заварчик, водопроводчик, автомонтьор, дизайнер архитект и строител. Пък времето, което ще прекара с научаване и разбиране на тези неща, може да го прекара в изкарване на пари в областта, в която е добър.
Наскоро научих, че дори зъболекарите се делели на хирурзи, след това други, които правят само пломби и даже такива, които правят само протези. Последно, когато ми трябваше зъбен хирург преди 20 години, после ми оправя и пломби, коронки, всичко.
Виж целия пост
# 221
Има и хора, които казват: Времето ми е много по-скъпо от икономиите, които бих постигнал. Ако спестявам 5 лв., но отделяйки времеви ресурс пропускам биснес за 10-15-20 лв. Кой е глупавият?
Виж целия пост
# 222
Да не говорим, че икономисвайки може да направиш нещо, което после ще струва много повече, като не си го направил с разбиране Ако го беше направил някой, който разбира ще е скъпо, но на място. Малък пример - наскоро имаше тема, как ще се измества кухня в хола, с канали, водопроводи. Нещо крайно забранено, ако не е направено по определен начин. И после ще излезе златно, като се възстановява.

Има и хора, които казват: Времето ми е много по-скъпо от икономиите, които бих постигнал. Ако спестявам 5 лв., но отделяйки времеви ресурс пропускам биснес за 10-15-20 лв. Кой е глупавият?
Виж целия пост
# 223
Ако човек разбира, по-добре да си го направи сам. С много малки изключения, "майсторите" ни са си оставяли ръцете, дори веднъж се наложи спешно да викаме други за поправка. Баснословни суми и големи разправии. Най-качествените неща, обмислени, така че да се пести място и да са здрави и добре изглеждащи, (изключвам двама много добри майстори) при нас ги е правил моят мъж, аз съм помагала за по-фината работа.
Не зная колко пари ще изгубим, ако си вземе отпуск, за да ремонтира като се наложи, но със сигурност ще го направи по възможно най-добрия начин.
Ако имотът ще се дава под наем, може би ще е по-различно.
Виж целия пост
# 224
Не е много регулиран този бранш, особено важи за големите градове. В малките може и да се разчуе, ако си направил тук и там зулуми и после никой няма и да те потърси. Но в София примерно, всеки търси, всеки наема, ако не е един ще е друг. Тегав е моментът с ремонтите Simple Smile))
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия