При нас са щъркелите подранили, за Август вече сме се уредили

  • 14 273
  • 287
# 75
Гледам, че се тревожите за ритниците на бебоците. при първа бременност се усещат след 19-20 седмица, а при втора казват, че може и към 15. Аз го усещам бебо от около 20 дена. Напоследък по-често. Има си режим, ритка по-обед между 12-13 и вечер след 20 часа. С първата си бременност усетих бебка към 20 г.с., а сега доста по-рано. Всичко си им е наред на бебоците, просто не са заякнали толкова.
Виж целия пост
# 76
Първо, adriana d , забранявам ви да четете такива неща Naughty! Ясно!  Трагедии се случват винаги, не бива да се натоварвате с тях. Моля ви Hug!
mentina , при нас беше така тази нощ, но отмина /явно вече е стигнало при вас.../. За сметка на това се лее дъжд като из ведро. Самичка ли си вкъщи? Защото и мен ужасно ме е страх от вятър и тази нощ бях сама с малкия - почти не съм мигнала от страх Shocked. По едно време мислех да отивам да спя на бидето в тоалетната, но се почувствах гузна заради детето...пък той си спи като заклан. Не се е метнал на майка си явно Thinking...
Виж целия пост
# 77
а при нас няма ураганен вятър. вчера притъмня за малко, но не съм усетила нищо повече  Rolling Eyes
и аз гледам да не се натоварвам с новини от черните рубрики, като че ли притръпнах вече на подобни новини.
Виж целия пост
# 78
По едно време мислех да отивам да спя на бидето в тоалетната, но се почувствах гузна заради детето...пък той си спи като заклан. Не се е метнал на майка си явно Thinking...
Joy Joy Извинявай, разсмя ме  Heart Eyes Да, сама съм в момента /разбирай-с детето/. Слава богу,мъжът ми ще се прибере довечера. Иначе и аз съм голяма пъзла  Embarassed Може ли да те питам нещо, т.к. синовете ни са на една възраст.В училището днес им правиха изследване на ходилата /някаква фирма-на листа пише "Студио за вашите крака"/. Получихме по лист с резултати и на нашия пише - Втора степен отклонение от нормата /и за двете ходила/. Детето обяснява,че са били боси и са им снимали крачетата с някаква машина. Ясно, че резултата ще го покажа на личния лекар на Йоан, но се чудих при вас правили ли са такова нещо и чувала ли си за такава "диагноза"  newsm78 Моля и другите ако знаят нещо по въпроса да споделят. Интересно, но синът ми никога не се е оплаквал от болки  Thinking
Виж целия пост
# 79
memtina, и ние днес сме на подстригване с малкия мъж. Той вече много се кефи да го подстригва кака Дора и се гледа в огледалото и си се кефи и прави муцунки.
 
На ЕЛХИЧКА - Честит Рожден Ден и прекрасна година от живота!
Дано преживяването те направи много щастлива!
Аз не мога да си представя всичките ни роднини на едно място - направо ще се побъркам. Не сме се женили, заедно сме вече 6 години и всичко е прекрасно.

За всички мами с черни мисли, преди време прочетох, че ако усещаме гърдите си "плътни, напрегнати и напращели", значи всичко е наред - хормони какво да ги правиш. А пък някои бебоци са си по-мързелвички в тумбака и създават погрешна представа за себе си, а като се родят  - стават фурии!!!
Виж целия пост
# 80
Шоши84, той сам пожела да го подстрижем - явно дължината на косата му е дошла в повече  Crazy Но сега е токова променен... Лятото по принцип го подстригваме късо, за първи път тази есен го оставихме с дълга косичка.
Виж целия пост
# 81
mentina , при нас не са правили такова изследване, но това е изследване за плоскостъпие или дюстабан както му казват бабите - паднал свод отдолу на крака. Занеси резултата на личния лекар, но не си го слагай много - и моят свод е леко паднал, на майка ми съвсем...пък и те нали войници няма да ходят /стига да не избере професия"войник", ама това само през трупа ми smile3516.../ - за плоскостъпие навремето са освобождавали от казармата, че с тия тежки кубинки няма как да набиват крак по цял ден...
Виж целия пост
# 82
Мариета, благодаря ти  newsm51 И аз за плоскостъпие си помислих, но и сега му оглеждам ходилата - съвсем нормални ми изглеждат /с хубава извивка/. А не трябва ли да го болят при ходене, бягане  Thinking /той е толкова щурав навън/. З апрофесията войник - и аз съм твърдо против, както и баща му, разбира се  smile3503
Виж целия пост
# 83
И аз съм с плоскостъпие и освен, че не мога да ходя на какъвто и да било ток, друг проблем нямам. А на мъжете не им трябват токове, така че.....
Ментина, и моят крак на външен вид е О.К., но не е.
Виж целия пост
# 84
Здравейте! Понякога така завиждам на някои от вас, които не работят и обръщат внимание на бебенцата си - лежите, храните ги добре, не ги друсате по тролеите... А аз работя по мин. 10 часа, пътувам 40 минути с тролей от нас и изобщо, ама изобщо нямам време да ходя по магазини. И организирането на всичко покрай сватбата е капак - ставам рано, ходя по изследвания, звъня... Иска ми се да се насладя на бременността си  Embarassed Обещала съм си, когато си приключа един проект, който работя, да си взема болнични... Аз и без това съм с контракции и трябва да лежа.
Защо повечето от вас са натъжени от нещо напоследък- при мен отминава като лятна буря - точно като дъжда в София днес. И после, когато бурята премине, се разведрявам още повече. Както пишеше в едни стихотворение (по памет) как светло е на утринта, след нощ, която се изплака... Пожелавам ви кратки бури и много усмивки, които да заличават сълзичките.
Относно усещането на бебето - аз го усещам като едно малко свределче в мен (но съм в 20г.с.), като трепкане около пъпа, не като ритничета и смятам, че е напълно нормално да не го усещам дни наред. Понякога, когато сложа ръка на корема си, то сапочва да си ме човърка нещо. Може да го усещам заради по-малкото околоплодни води при мен... Няма страшно - бебетата са здрави и се забавляват в разкош от място и тишина!
Мога ли да ви питам нещо - моята лекарка ми заяви сега!!!!!, че на изследванията(вагинален секрет) от януари е видяла, че имам гъбички. Даде ми глобули. Опасни ли са гъбичките за бебето?
Усмихната ден ви желая!
На пролетната Елхичка, пролетна светла усмивка за празника[/color]
Виж целия пост
# 85
Тиги-Мигъл , не завиждай, мила, повечето от нас, които не работим, имаме проблеми, затова, не е ей тъй, от кеф Confused...
mentina , нали ти казах, не е нищо стряскащо, те сега растат, още им се оформят ходилата, след време може изобщо да няма нищо. А така, с оглед, няма как да прецениш. Навремето в университета нас ни учеха как се изследва, ама по стария метод - стъпва се на парафинова дъска върху листа с индиго между тях и се измерва оставения отпечатък... нещо като отпечатъците на плажа или от мокри стъпки. Ама точно колко трябва да е, не мога да ти кажа...
Виж целия пост
# 86
Гита, на мен пък лекарите са ми препоръчвали да вървя на токчета. наистина тогава по-бавно ги обезформям обувките. и да, по-лесно се измаряме дюстабанлиите от хората с висок свод. ама мен и без това ме мързи да се разхождам  Mr. Green
mentina , покажи го това нещо на джипито за всеки случай  Peace
Тиги-Мигъл на мен док ми каза, че може да предизивкат контракции и че болките ми най-вероятно са от тях. ако раждаш нормално също не трябва да имаш-може да го заразиш като излиза. поне аз така разбрах, че опасността е в това, че могат да предизвикат контракции, а до бебето сега не могат да стигнат.
а тия автобуси вече много ме изнервят. място никой не ти отстъпва, ами те и блъскат сякаш нарочно  Close хем вече ми личи корема, поне да гледат да не ме блъскат Close един дядка вчера ми изкара нервичките - на всяка спирка ми се местеше от едната страна, после от другата. направооо  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Виж целия пост
# 87
Благодаря ви, момичета за успокоителните думи  smile3525 При всички положения ще го занеса на педиатъра му  Peace
Виж целия пост
# 88
ЧЕСТИТ РОЖДЕН НА ЕЛХИЧКА!!! БЪДИ МНОГО, МНОГО ЩАСТЛИВА В ОЧАКВАНЕ НА ЕДНО ПРЕКРАСНО АВГУСТОВСКО БЕБЕ!!!   bouquet   bouquet   bouquet

Честито на мамите, видели пола на своите бебчета!   bouquet

Момичета, снощи си сънувах бебето.  Crazy Беше едно такова хубавко, пухкаво и ме гледаше много мило. Много си го харесах в съня, дано такова е и в действителност.  Blush Колкото и да е странно при първата си бременност пак бях сънувала дъщеря си. При това много преди да се знае пола й, аз сънувах че раждам момиче. Дали сънищата са от бременността или са наистина нещо като шесто чуство, незнам. Но е много приятно.  Grinning



Виж целия пост
# 89
И‌ аз съм с плоскостъпие, нося едни стелчици- ортотикс маи се казваха от WS телешоп...Много съм доволна и не мога без тях!!!!
А за автобусите е лудница!!! Виждат ме че съм прижълтяла, че съм с гащиризон и коремче, но НЕ  Naughty..Гледат ме обаче с интерес съм забелязала, но не стават бе  #2gunfire!!! За това и само с такси ходя и с метро в непикови часове иначе много ме е страх да не ме смачкат, то си е опасно!
Мариетка, аз май съм пропуснала..Имаш ли проблемче, че си си в къщи? Аз май съм останала с впечетление, че си взела просто отпуска  newsm78..Извинявай ако греша  Hug..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия