🎥 Всичко за филмите: Гледах! Искам да споделя! Ревюта, премиери, новини...LXV 🎬

  • 46 544
  • 736
# 240
Този филм за сестрата не е ли хорър? Преди бях видяла коментари за него - че е боди хорър.
Впрочем, в оригинала на приказката
Скрит текст:
мащехата реше петите и пръстите на дъщерите си, за да им стане обувката, а накрая, когато още не знае, че принцът ще се жени за Пепеляшка, той я пита как трябва да се постъпи с някой, който се е опитал да го измами и е бил жесток и алчен, тя казва, че трябва да се затвори в сандък, накован с гвоздеи (т.е. да стърчат отвътре) и да се пусне да се търкаля по хълм. И принцът (който е много добър и мил - също като принца на Снежанка, който измисля наказанието с нажежените железни обувки) нарежда да направят това на нея.

Мисля, че нямаме нужда от чак толкова точни адаптации.
Виж целия пост
# 241
Това изглежда доста брутално , тя не е грозна а е лоша среда.  Но този филм все пак не е за деца. В повечето популярни приказки на Братя Грим,Шарол Перол,Андерсен са ужасяващи. Ако тръгнат да правят филми точно както в приказките ще е гадно, а все пак главно адаптациите ги правят за деца. За мен най- добрата игрална версия на Пепеляшка беше филмът с Дрю Баримор.
Виж целия пост
# 242
До 28.04 могат да бъдат гледани в Нетера + безплатно филмите, номинирани за наградата LUX на публиката.
Виж целия пост
# 243
Изгледах "Черната чанта" 2025. Много хубав шпионски филм. Всичко се развива бързо, известни актьори, удоволствие на макс.
Виж целия пост
# 244
Ryan Coogler says a ‘X-FILES’ reboot will be his next project.

“I’m fired up to get back to it, and that, you know, some of those episodes, if we do our jobs right, will be really fucking scary”

Много ми е на сърце този сериал. Дано се справят.
Виж целия пост
# 245
Ето я и новата Фантастична четворка! Доволна съм от
показаното в трейлъра. В кината ог 25 юли.



Тийзъра

Виж целия пост
# 246
Кастът ми е странен, но то след Джулиън Макмеън, Иоан Грифит, Крис Евънс и Джесика Алба, тез новите са ми толкова безлични. Поне Педро тук не изглежда като чичак.
Виж целия пост
# 247
Пак изглежда доста по-възрастен от Сю. И на мен онзи каст с Йоан Грифит и Джесика Алба, ми харесва повече.

Аз май няма да гледам този филм, защото от години не съм гледала супергеройски (и не съм сигурна, че ми се гледат), а тези никога не са ми били любимци.
Виж целия пост
# 248
Изгледах две документални продукции на HBO сега Max.
Едната е за "Робин Уилямс: Влезте в ума ми", много интересни неща
научих за него. Прекрасен актьор, добър приятел и талантлив комик.
Не знаех, че с Кристофър Рийв /Супермен/ са били толкова близки
и Супермен е кръстник на сина му Закари. Интересни архивни кадри, в които
ако човек се вгледа под привидната усмивка прозира една безкрайна тъга,
много ми хареса как завърши накрая: "Трябва да си малко луд. Твърде късно е,
за да бъдеш нормален. Трябва да си тотално побъркан. Защото са ти дали съвсем малко
искрица лудост, ако я загубиш - ти си нищо. Моят съвет към вас е не я губете, защото тя ви държи живи."

"Супермен: Историята на Кристофър Рийв", най-известния и досега супер криптонец Grinning.
Кристофър навремето преди инцидента е живял на такива обороти, че сякаш е знаел, че
нещо ще го "прикове". Нищо не знаех за него, интересна ярка личност, любимец на жените,
жалко че нищо не казаха за него и Джейн Сиймор, но и тази документалка си струва.
Не пиша повече, за да не издавам и да е интересно, на който му стане любопитно.

"Пурпурни сърца", непретенциозен, лежерен, романтичен, за тези светли дни перфектния филм.
Двамата главни са много сладки, музиката е готина, усмихваш се докато гледаш, какво повече му трябва
на човек. Мнозина биха го определили като посредствен филм, но мен ме усмихна и ми беше приятен
за гледане.
https://www.imdb.com/title/tt4614584/
Виж целия пост
# 249
Феновете на "Междузвездни войни" получиха възможно най-добрата новина по време на "Star Wars Celebration 2025", който се проведе в Япония, като беше обявено, че ще има нова част от легендарната сага. Беше разкрито не само заглавието на новия филм, но и датата на излизане и името на актьора, който ще участва в него. Райън Гослинг ще направи своя дебют във франчайза като главен герой в "Междузвездни войни: Звезден боец".

Всички тези подробности даде самият режисьор Шон Леви, като посочи, че филмът ще излезе по кината на 28 май 2027 г., като ще започне да се снима през есента на 2025 г., съобщава "Marca". "Присъединете се към нас, за да приветстваме Райън Гослинг, звездата от предстоящия филм "Междузвездни войни: Звезден боец", в нашата галактика. Филмът ще излезе по кината на Деня на паметта през 2027 г.", пише в публикация в X.
Виж целия пост
# 250
Изгледах две документални продукции на HBO сега Max.
Едната е за "Робин Уилямс: Влезте в ума ми", много интересни неща
научих за него. Прекрасен актьор, добър приятел и талантлив комик.
Не знаех, че с Кристофър Рийв /Супермен/ са били толкова близки
и Супермен е кръстник на сина му Закари. Интересни архивни кадри, в които
ако човек се вгледа под привидната усмивка прозира една безкрайна тъга,
много ми хареса как завърши накрая: "Трябва да си малко луд. Твърде късно е,
за да бъдеш нормален. Трябва да си тотално побъркан. Защото са ти дали съвсем малко
искрица лудост, ако я загубиш - ти си нищо. Моят съвет към вас е не я губете, защото тя ви държи живи."

"Супермен: Историята на Кристофър Рийв", най-известния и досега супер криптонец Grinning.
Кристофър навремето преди инцидента е живял на такива обороти, че сякаш е знаел, че
нещо ще го "прикове". Нищо не знаех за него, интересна ярка личност, любимец на жените,
жалко че нищо не казаха за него и Джейн Сиймор, но и тази документалка си струва.
Не пиша повече, за да не издавам и да е интересно, на който му стане любопитно.

"Пурпурни сърца", непретенциозен, лежерен, романтичен, за тези светли дни перфектния филм.
Двамата главни са много сладки, музиката е готина, усмихваш се докато гледаш, какво повече му трябва
на човек. Мнозина биха го определили като посредствен филм, но мен ме усмихна и ми беше приятен
за гледане.
https://www.imdb.com/title/tt4614584/

"Пурпурни сърца" - много приятен филм, и на мен ми хареса.
Виж целия пост
# 251
Няма кой знае какво ново около боксофиса.
Майнкрафт продължава да трупа парички.
Много добър старт на Грешници, който ми е много любопитен и ще го гледам днес.



Виж целия пост
# 252
Може и да съм пропуснала по-рано споменаване на проекта, но за мен е нова информацията
 :
Виж целия пост
# 253
Аз чакам филмът с голямо нетърпение . Фен съм на сериала слагам го с Игра на тронове на първо място за най любими сериали . Килиън Мърфи също го харесвам страшно много даже се нарежда сред любимите ми актьори . С право взе Оскар за най добър актьор за ролята си в Опенхаймер .
Виж целия пост
# 254
Babygirl (2024)
https://www.imdb.com/title/tt30057084/

Гледах го в Дома на киното на някаква специална прожекция с мезета и вино. Фрашкана зала с народ, а който е ходил там знае, че салона си е голям.

И какво сега? Никол Кидман на 57 г. с един тон корекции по себе си в някакъв еротично-порно филм.  😮

Някакъв микс между Фатално привличане, Емануела и 50 нюанса.
Кидман е голямата работа. Жена мултимилионер, новатор, основател на фирма за роботи, изп. продуцент на фирмата и т.н. Обаче е нещастна, защото мъжът и (Антонио Бандерас) не може да я докара до оргазъм, тъй като тя има мрачни фантазии да бъде доминирана, а на него не му е удобно да я насилва или третира като куче.
И тя намира отдушник в един млад стажант...
Бляк!

Отвратително-гнусен филм! И ужасно скучен. Около 105 минути е, а ми се стори цяла вечност. За съжаление нямаше как да използвам телефона си, защото както споменах салонът беше препълнен с хора.

Единствения плюс на тази сволоч е, че по сценарий имаше ирония с процедурите по лицето на Кидман. Голямата и щерка (на 17 г. и лесбийка, която пред майка си се целуваше с друго момиче - полуголи в басейна) я подиграваше за това което си причинява на лицето. Някаква самоирония ли беше не мога да кажа. Трябва да се питат режисьора и самата Кидман.

Гротеска!
-
4
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия