Китна пролет се задава, юнското бебче ритничета раздава! - тема 3

  • 40 439
  • 759
# 465
genome Същият случай съм и аз, за това избрахме дата 27.05 тъкмо и след празниците, а и добре доносена да бъде (ако разбира се не тръгне сама Grinning ).
Разбрах, че е важно белите дробове да са добре развити, за да не им слагат терапия с кортикостероиди. Simple Smile
Виж целия пост
# 466
Все още не съм обсъждала раждането, но аз ще раждам втори път при това АГ и честно да си кажа и да не подхвана темата знам, че няма да ме остави ако има нещо, за което е необходимо да говорим.
Ще раждам в Селена, втори път, там изражда АГ при което се следя. Доволна съм от първото си раждане и се надявам да няма разочарования при второто. Единственото тъжно ми е, че преди корона вируса даваха бебчето на таткото и той си я гушкаше от самото начало, идвал е и при мен в стаята да ме види, но сега знам, че само им ги показват зад стъклената врата. Във всички болници е така де. Не е драма, 4 дни са, но пък знам, че и те изпитват огромна емоция и малко или много ги лишава да го усетят от рано, рано, но мерки - каквото е, такова, после ще се гушкат вкъщи Heart
За киселините, аз пия газирана вода Михалково, почти ежедневно и няма проблем. Но пък не от храни толкова ми вървят киселини, а като ходя и бързам, явно много ми притиска човека стомаха последно време.
Здравейте момичета, и аз имам чувството, че вече с часове ми расте корема, но не остана. В четвъртък съм на преглед и нямам търпение да видя бебка. Обсъждали ли сте вече раждането с вашите гинеколози?
Мариелка къде си се насочила да раждаш? Мен страшно много ме мъчат киселини и установих, че и Магнерота, който пия ми влияе много зле на стомаха. И аз излизам май месец в болничен и започвам да стягам покупки, багажи, че както има време, то направо си лети Simple Smile

Здравей, може ли да споделиш при кой лекар си в Селена тъй като и аз планирам да раждам там.
Виж целия пост
# 467
Yordanka97 разбира се. Следя се на частно при Чалова, която изражда там и при нея ще си раждам живот и здраве, а по здравна каса съм при Константинова, за да може и досието да си ми стои в болницата и да не мисля за документи тръгна ли да раждам - познавам се и главата си забравям Grinning
Ние взехме, че сформирахме една Пловдивска групичка чак не мога да повярвам Hug
Виж целия пост
# 468
Ох, момичета като чета, че някои вече ходите на тонове и става осезаемо колко малко остана 🥹🥹
Тези от вас, които вече са накупили дрешки или които имат опит вече с едно дете: по колко бройки имате от всяка дрешка-например бодита, ромпърчета, пижамки и тн? Много ми е трудно да го преценя това, все си мисля, че нищо нямаме, а той един кашон вече си прелива 😆 И кой размет взимате? Аз съм се насочила главно към 50-56, но гледам, че има и такива, на които пише от 0 до 3 месеца, ама пък те ми се виждат бая "големи". 🫣
Виж целия пост
# 469
На мен ми е второ и  пак се чудя добре ли са дрехите - никакъв спомен от първото нямам Grinning
За сега съм взела 5 бодита, 3 ританки, 1 комплект и 3 пижамки 50-тка с дълъг ръкав е всичко това. Два комплекта, две пижамки и 5-6 бодита - размер 56, с къс и дълъг ръкав мешано. Трябва малко ританки или панталонки 56-ци да взема, но очаквам да ми дадат малко дрешки и искам да видя какви ще са и тогава ще пазарувам отново, каквото е необходимо да допълня.
Почти не остана, а въпреки дискомфорта ми е толкова мило с корема и не ми се разделя.
Виж целия пост
# 470
Ох, момичета като чета, че някои вече ходите на тонове и става осезаемо колко малко остана 🥹🥹
Тези от вас, които вече са накупили дрешки или които имат опит вече с едно дете: по колко бройки имате от всяка дрешка-например бодита, ромпърчета, пижамки и тн? Много ми е трудно да го преценя това, все си мисля, че нищо нямаме, а той един кашон вече си прелива 😆 И кой размет взимате? Аз съм се насочила главно към 50-56, но гледам, че има и такива, на които пише от 0 до 3 месеца, ама пък те ми се виждат бая "големи". 🫣
Взех 5 бодита дълъг ръкав 56 за вкъщи,6 броя ританки 56 размер пак за вкъщи
За навън гащеризони,защото няма да я преобличам по улиците 56 размер.50 въобще не взех.
Другите размери са 0-3..7 бодита къс ръкав за вкъщи и 5 ританки и 10 комплекта с полички,гащеризони джинсени и комплекти за излизане много красиви..отдолу с чорапогащник.Казаха ми да се спра,че и роднини носят подаръци и ще останат с етикетите,ще ги израсте. Не очаквам голямо бебе,досега все си отговаря..в 28+2 беше 1272 грама.
Виж целия пост
# 471
Yordanka97 разбира се. Следя се на частно при Чалова, която изражда там и при нея ще си раждам живот и здраве, а по здравна каса съм при Константинова, за да може и досието да си ми стои в болницата и да не мисля за документи тръгна ли да раждам - познавам се и главата си забравям Grinning
Ние взехме, че сформирахме една Пловдивска групичка чак не мога да повярвам Hug

Аз се следя при доктор Константинова и живот и здраве мисля тя да ме изражда.
Благодаря на момичетата за глюкомера, вчера си взех на Countur plus от Sopfarmacy.
Момичета какъв препарат взехте за дрешките на бебо?
Виж целия пост
# 472
Тео бебе Purple Heart
Виж целия пост
# 473
Аз залагам на ариел, персил, максима, но този път пера с турски натурален уж, ще видим как ще се случат с него нещата.
Мале момичета, няма няма проблем - пишете тук за нещо и след ден, два айде и при мен от същото. Снощи не съм спала от задух, ставах кръвно мерих, тъкмо се унеса, стресна се, че не ми стига въздуха - абе ужасно е. И сега ми е трудно да стоя със себе си.
Виж целия пост
# 474
Много ви благодаря, момичета! 💓 Значи засега не съм прекалила с дрехите, но и аз ще взема още малко неща 50-56, че да не вземе 50ти размер да му е малък. А за някакви дрешки за вкъщи пък изобщо не се сетих. 🙈🙉 Не знам с какво си мислех, че ще седи вкъщи. 😆Ще му взема малко ританки и аз.
Виж целия пост
# 475
Yordanka97 разбира се. Следя се на частно при Чалова, която изражда там и при нея ще си раждам живот и здраве, а по здравна каса съм при Константинова, за да може и досието да си ми стои в болницата и да не мисля за документи тръгна ли да раждам - познавам се и главата си забравям Grinning
Ние взехме, че сформирахме една Пловдивска групичка чак не мога да повярвам Hug
Ооо наистина сме си група мамите от Пловдив.😊
За багажа все още събирам нещата, които смятам за нужни, чакам поръчки, когато всичко е при мен ще си го оправя. От купените дрешки главно са ми  56 размер.
Виж целия пост
# 476
Ние сме с мнооого дрехи, но аз бях накупила неща и семейни приятели ни връчиха цял кашон с дрехи, които са още с етикета. 50-56 размер си ги броя за един размер, че на различни марки се разминават. От тях имаме:
-Пижамки - 10
-Боди с дълъг ръкав - 25
-Панталончета/клинчета - 3
-Ританки - 7
-Блузки - 5

Отсега съм взела и от 62 номер, че си бях харесала моделчета, но са с къс ръкав и вече бяха почнали да се поизчерпват, та взех рано рано
-Боди с къс ръкав - 31
-Пижамки/боди с дълъг ръкав - 9
-Панталонки - 14

Чорапки, шапки и ръкавици имаме по ок. 10бр.

Отделно:
-Антистрес пелени - 3
-Хавлийки - 3
-Памучни пелени - 6
-Чаршафи - 9 (размер на коша за количката + кошарата)
-Памучно одеалце - 2
-Муселинови и памучни кърпички/лигавници - 15

Не съм купувала всичкото, както казах доста стабилна част от тези неща ни ги връчиха с етикетите, все от ХМ и Синсей. Имаме вече 3 чекмеджета с дрехи, видях зор да пера, гладя и нареждам по органайзери всичко. Прах с бебешкия Фрош и Максима. Често казано на Максима ми хареса малко повече.
Иначе днес ми бяха консултацията и тоновете. Всичко е наред, каза ми, че плацентата не ми е толкова зле, доплерът е наред. Бебето е леко забавило растежа и вече си е точно за седмиците, около 2500гр. Но пък на мен хемоглобинът ми е паднал под 90 (а беше около 120) и сега чакам да ми отговори какво да правя.

Змейчо, и ние сме за тях дни, но сега да видим какво ще правим хемоглобина преди операцията.

Едит: Добавям, че ми каза, че шийка 28.5мм в тези седмици си е добре.
Виж целия пост
# 477
Момичета, какви изследвания пускахте сега в 3-ти триместър? Нещо по-специфично?
На 29-ти ще съм на третата фетална, каза ми само ПКК и обикновена урина. Надявам се да обсъдим раждането и по-конкретно да предложи дати за секцио.
Genome, многоо дрехи сте приготвили, къде ги събра? 😀
Виж целия пост
# 478
На мен ми пуснаха - ПКК, урина, секрет. Отделно в болницата, в която ще раждам и за стволовите искат правено изследване за сифилис, хепатитите и ХИВ, което е с валидност 6месеца, но тъй като моите са правени при записване на женска консултация средата на ноември, а раждането е планувано за края на май, то по време на приема в болницата ще са изтекли 6те месеца с + няколко дни и ми казаха, че трябва да ги имам повторени. Та, заедно с другите пусках и тях отново, но не по здравна каса, защото за женска консултация се полагат по веднъж. Следящият АГ каза, че за пръв път му се случва на някой да му ги искат пак, но защото ще раждам в друга болница (а този, който ще ме изражда каза пък, че ще трябва да са повторени, за да са валидни 😑), та пуснах ги.
Правихме тотален ремонт на спалнята в сегашния апартанент докато е готов другия, където ще си има вече стая. Така или иначе голяма част от моите дрехи преди да забременея няма да ми стават скоро, че са все ХС/С, тук там М и съм ги вакуумирала и скрина, който ще ползваме за повиване го напълних с бебешките неща, а моите прибрах Joy Аз бях взела по-малко неща, че даже като ни пратиха дрешките ревах, че не искам толкова работи Joy плановете ми бяха за много по-малко неща, казах да им ги върнем, почна се как ще се разсърдят, а щели да ми спестят честото пране, защото постоянно щяло да има чисто боди Joy Joy, та в крайна сметка част от тях ги оставих, защото пък тяхното е зимно бебе и някои са по-плътни и няма да ни вършат работа. А са супер сладки дрешки, чисто нови, защото те пък се презапасили и изкупили ХМ Joy
Виж целия пост
# 479
Момичета, какви изследвания пускахте сега в 3-ти триместър? Нещо по-специфично?
На 29-ти ще съм на третата фетална, каза ми само ПКК и обикновена урина. Надявам се да обсъдим раждането и по-конкретно да предложи дати за секцио.
Genome, многоо дрехи сте приготвили, къде ги събра? 😀

Аз си пускам ПКК ( всеки месец, за да си следя хемоглобина), обикновенна урина, микробилогия ми взеха в 7-ми месец, както и биохимия ( веднъж в 7-ми и сега в 8-ми) - Алат, Асат, Урея, Креатинин, общ белтък, Лдх, билорубин.

Може би и аз ще трябва да пусна оново изследванията за Спин, Хепатит, Сифилис преди влизане в болницата, че ще са на ръба на 6-те месеца 🤭🤭
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия